Ekstrakt z korzenia ashwagandhy [5% witanolidów] – KSM-66 Ashwagandha®

Ekstrakt z korzenia ashwagandhy [5% witanolidów] – KSM-66 Ashwagandha®Ashwagandha (witania ospała) to adaptogen, który od stuleci dodaje nam energii i pomaga adaptować się do niekorzystnych warunków środowiska. Na rynku istnieje wiele produktów z ashwagandhą, które wiele obiecują. Jak wybrać najlepszy?

Co to jest KSM-66 Ashwagandha?

Aż 14 lat zajęło naukowcom opracowanie specjalnej metody ekstrakcji, która łączy ze sobą tradycyjne, znane od wieków metody z nowoczesną nauką, a jej szczegóły są pilnie strzeżoną tajemnicą firmy. Wynikiem jest KSM-66, ekstrakt z ashwagandhy zachowujący wszystkie właściwości tej niezwykłej rośliny oraz wysokie stężenie składników aktywnych. Jednym słowem – dostarcza nam szerokie spektrum działania.

Co potrafi KSM-66 Ashwagandha?

Jego skuteczność została potwierdzona przez badania naukowe. W ich wyniku wiemy, że zawiera w sobie między innymi takie adaptogenne właściwości witanii, jak:

KSM-66 Ashwagandha® poprawia wytrzymałość i siłę fizyczną oraz tempo regeneracji mięśni.

Jak to sprawdzono? Przy pomocy randomizowanego badania z podwójnie ślepą próbą. Przez 8 tygodni grupa mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat (29 osób) przyjmowała 2 razy dziennie 300 mg KSM-66, druga grupa otrzymywała placebo (28 osób). Oprócz przyjmowania preparatu uczestnicy badania obywali trening oporowy. Wyniki badania? Ashwagandha znacząco zwiększa masę i siłę mięśni oraz wpływa na ich regenerację.KSM-66 Ashwagandha® usprawnia pamięć i procesy poznawcze.

To potwierdziło również randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą przy udziale grupy osób przyjmujących KSM-66 i grupy kontrolnej przyjmującej placebo. Badanie trwało 8 tygodni i wzięło w nim udział 50 osób w wieku powyżej 35 lat, nie mogli oni przyjmować żadnych innych leków wpływających na funkcje poznawcze. Jedna z grup dwa razy dziennie otrzymywała KSM-66 w dawce 300 mg, druga grupa otrzymywała placebo. Wyniki? Ashwagandha znacząco poprawia zarówno krótkotrwałą, jak i ogólną pamięć, uwagę i funkcje poznawcze.

KSM-66 Ashwagandha® zmniejsza stres i poziom lęku.

W tym badaniu z kolei wzięło udział 64 zdrowych, dorosłych osób. Część z nich otrzymała KSM-66 Ashwagandha (2 razy dziennie po 300 mg), a część placebo. Efekty zmierzono przy pomocy takich narzędzi jak: skala odczuwanego stresu PSS, ogólny kwestionariusz zdrowia GHQ, skala depresji, lęku, stresu (DASS), oznaczono również poziom hormonu stresu – kortyzolu. Po przeanalizowaniu wyników okazało się, że w porównaniu do placebo, KSM-66 poprawia odporność na stres, zmniejsza poziom lęku i tym samym poprawia jakość życia.

KSM-66 Ashwagandha wśród dostępnych ekstraktów wyróżnia się szerokim spektrum działania, wysokim stężeniem składników aktywnych i bardzo dobrą ich biodostępnością. Niezwykłe właściwości tego związku potwierdziły się w 22 badaniach klinicznych z udziałem ludzi, które udowodniły również fakt, że ashwagandha nie na darmo od stuleci jest jednym z najpopularniejszych środków leczniczych w medycynie wschodu.

Bibliografia:

  • https://ksm66ashwagandhaa.com/
  • Chandrasekhar K, Kapoor J, Anishetty S. A prospective, randomized double-blind, placebo-controlled study of safety and efficacy of a high-concentration full-spectrum extract of ashwagandha root in reducing stress and anxiety in adults, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3573577/ (dostęp: 01.06.2020).
  • Choudhary D, Bhattacharyya  S., Bose S, Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania Somnifera (L.) Dunal) Root Extract in Improving Memory and Cognitive Functions, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28471731/ (dostęp: 01.06.2020).
  • Wankhede S. i wsp. Examining the effect of Withania somnifera supplementation on muscle strength and recovery: a randomized controlled trial, https://link.springer.com/article/10.1186/s12970-015-0104-9 (dostęp: 01.06.2020).
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]


Comments are closed.