Witalność i długowieczność - jak zadbać o nie w naturalny sposób?

Witalność i długowieczność - jak zadbać o nie w naturalny sposób?

Okazuje się, że coraz więcej jest osób w starszym wieku, które nadal zachowują witalność i udaje im się to nawet do późnej starości. Jak udaje im się zachować tak dobrą formę na długi czas? Oczywiście w niektórych przypadkach w grę wchodzi działanie genów. Jednak to nie wszystko, genetyka to jedynie pięć procent w tym przypadku, reszta zależy od nas i tego, jak dbamy o nasze zdrowie.

Jak więc zadbać o długowieczność i witalność? Należy przede wszystkim zachować jasny umysł i dbać o kondycję organizmu codziennie. Przecież długowieczność nie przychodzi sama. Na to trzeba samemu zapracować. 

Długowieczność i witalność- nie zapominaj o ruchu 

Nie można zaprzeczyć, że sport daje nam wiele dobrego i może być receptą na zachowanie witalności na stare lata. Zdaniem specjalistów, do zachowania doskonałej kondycji nie trzeba wiele, ponieważ wystarczy jedynie piętnaście minut gimnastyki, a także prowadzenie dodatkowych treningów przynajmniej trzy razy w tygodniu po trzydzieści minut.

Nie trzeba od razu zostawać mistrzem w biegach, czy trenować sporty ekstremalne. Dla zdrowia wystarczy spędzić wolny czas na spacerowaniu energicznym krokiem, czy jazda na rowerze. Nie chodzi tylko o ruszanie się, ale również o spędzanie, jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Najlepiej więc wybierać takie formy aktywności fizycznej, które można wykonywać na zewnątrz. Warto również wykonywać ćwiczenia, które równomiernie obciążają mięśnie w całym ciele. 

Długowieczność i witalność – nie korzystaj z używek 

Picie alkoholu, palenie papierosów, czy nadmierne spożywanie kawy, to sposób na to, by niszczyć w organizmie witaminy i minerały, a także tworzyć większe stężenia wonnych rodników, które mają negatywny wpływ na zdrowie.

Zapewne nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale picie alkoholu w dużych ilościach przenika do krwi i limfy, przez co dochodzi do niszczenia komórek odpornościowych. A w dymie papierosowym znajduje się przeszło cztery tysiące trujących substancji, które zanieczyszczają organizm i niszą go od środka. Korzystanie z używek przyczynia się do przedwczesnego starzenia organizmu, tak więc przy ich używaniu pojawiają się nikłe szanse na to, by do starości zachować witalność i przedłużyć swoje życie. 

Długowieczność i witalność – dbaj o swoje ciało i umysł 

Zachowanie dobrego humoru może znacząco wydłużyć nasze życie. Takie jest zdanie naukowców i specjalistów, którzy uważają zgodnie, że osoby, które są zadowolone ze swojego życia i więcej się uśmiechają chodzą o kilka lat dłużej po ziemi niż osoby, które cały czas są poddenerwowane i zestresowane. Tak więc zadbanie o swój umysł, jest sprawą kluczową, która pozwoli nam zachować siły na długo, a także wydłuża witalność i dba o zdrowie.

Dodatkowo poddawanie się przyjemnością sprawia, że zmniejsza się poziom stresu w organizmie, więc zmniejsza się ryzyko powstawania nadmiaru wolnych rodników. 


Grinday Vegan D3 - wegańska witamina D3 - suplementy diety

 • Wegańska witamina D3 Vita-algae D® w 100% z alg.
 • Certyfikowany i opatentowany składnik aktywny Vita-algae D®.
 • Zawartość witaminy D3 potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.
 • 60 kapsułek - 2 miesiące suplementacji.
 • Czysty skład, bez barwników i wypełniaczy. 

Długowieczność i witalność – dbaj o swoją dietę 

Wrogiem dla zdrowia i długości życia są przede wszystkim wolne rodniki. Są to atomy tlenowe niesparowane, które naturalnie występują w organizmie człowieka. Organizm wytwarza je niemal w każdej sekundzie naszego życia, a one niszczą wszystko co napotykają na swojej drodze.  Ten atak na organizm sprawia, że szybciej się starzejemy, a także zwiększa się ryzyko rozwoju wielu groźnych chorób.

Sposób na to, by mimo procesów zachodzących w organizmie zachować równowagę między wolnymi rodnikami, a antyutleniaczami. Tym sposobem są przeciwutleniacze. To związki, które niszczą wolne rodniki i niwelują ich negatywne działanie na ustrój człowieka. Do grupy tych związków należą witaminy, sole mineralne. Jedne z najsilniejszych to witamina A, C i E. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców, które są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy.

Szczególnie ważne są:

 • Pomidory,
 • Szpinak,
 • Marchewka,
 • Brokuły,
 • Papryka,
 • Cytrusy,
 • Porzeczki,
 • Truskawki. 

Dodatkowo warzywa i owoce są bogate w błonnik, więc przyśpieszają pracę układu trawiennego, a tym samym usprawniają procesy oczyszczania organizmu ze szkodliwych produktów pochodzących z przemiany materii. 

Długowieczność i witalność – skorzystaj z natury 

W codziennej diecie może znaleźć się wiele cennych składników odżywczych, które wspomagają utrzymać zdrowie, długowieczność  i młody wygląd. W winogronach znajdują się liczne flawonoidy, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Ich spożywanie wspomaga zwalczanie wolnych rodników, a także pomagają one utrzymać prawidłową masę ciała. 

W diecie na długowieczność nie powinno zabraknąć pomidorów, ponieważ są one bogate w cenny likopen, który jest antyutleniaczem i wykazuje on działanie przeciwnowotworowe. Dodatkowo do utrzymania kondycji na długo warto spożywać koenzym Q10, który wspomaga przeprowadzanie wszystkich procesów metabolicznych w organizmie. Jest to składnik, który jest niezbędny do prawidłowego krążenia i zachowania właściwej pracy serca. A dodatkowo składnik ten spowalnia procesy starzenia się organizmu. 

Bibliografia:

 • http://wzmocnijsie.pl/witalnosc-droga-do-lepszego-samopoczucia/
 • http://www.czytelniamedyczna.pl/2493,wpyw-rodklw-zioowych-na-witalno-organizmu.html
 • http://gabinetzdrowia.net.pl/witalnosc.php
 • https://wydawnictwovital.pl/wydawnictwo/ksiazki/zdrowie/choroby/10-zasad-zdrowego-odzywiania-oparciu-o-najnowsze-badania-naukowe-zdrowie-witalnosc-dlugowiecznosc-thierry-souccar-angelique-houlbert/
 • https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/antyutleniacze;4010877.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Grinday Vegan D3 - wegańska witamina D3 - suplementy diety

 • Wegańska witamina D3 Vita-algae D® w 100% z alg.
 • Certyfikowany i opatentowany składnik aktywny Vita-algae D®.
 • Zawartość witaminy D3 potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.
 • 60 kapsułek - 2 miesiące suplementacji.
 • Czysty skład, bez barwników i wypełniaczy. 

Zostaw komentarz