Jak zahamować proces starzenia się organizmu?

Jak zahamować proces starzenia się organizmu?

Co prawda z czasem nie można dyskutować. Nie udało nam się również go cofnąć, ale kto powiedział, że nie da się go trochę spowolnić. Okazuje się, że da się zachować młody wygląd i kondycję dwudziestolatka na dłużej, a jest to możliwe dzięki temu, że istnieją sposoby, które pomagają nam spowolnić proces starzenia organizmu.


NOOXI – ANTYOKSYDANTY
NoOxi to formuła antyoksydacyjna, bez barwników i substancji wypełniających, która dzięki swoim składnikom dostarcza do Twojego organizmu bezcenne przeciwutleniacze (kurkuma, ekstrakt z pestek winogron). Zwalcza wolne rodniki oraz redukuje stres oksydacyjny (witamina C i E, korzenia rdestowca ostrokończystego). Produkt odpowiedni dla wegetarian.


Najnowsze doniesienia z badań naukowych wykazują, że jest wiele czynników, które negatywnie wpływają na organizm, ale ich niwelowanie może skutecznie spowolnić proces starzenia się, a dzięki temu na dłużej będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i urodą. Jak tego dokonać? Tego dowiemy się z poniższego artykułu.

Wpływ czynników zewnętrznych na proces starzenia się organizmu

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale to, co jemy, ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na wygląd. Jeżeli na co dzień nie dbamy o sposób odżywiania, to niestety, ale w ustroju dojdzie do wielu zaburzeń, które będą miały negatywny wpływ na pracę układów i narządów.

Dodatkowo dieta uboga w wartościowe produkty bardzo szybko prowadzić może do niedoborów składników odżywczych, które są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia. Niedobór witaminy D może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów (wykazały to badania naukowe), a niedobory witaminy E sprawiają, że skóra starzenie się znacznie szybciej i pojawiają się na niej zmarszczki nawet w wieku dwudziestu lat.

Czas więc przekonać się, jakie zmiany wprowadzić w naszej codziennej diecie, by zadbać o swoje zdrowie i utrzymać młody wygląd. Zmiany żywieniowe mogą nam przynieść wiele korzyści i warto o tym pamiętać. Przedstawiamy więc listę produktów, które pomogą nam spowolnić proces starzenia się organizmu, a dodatkowo będą, oczyszczać ustój i dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie.

Marchewka

To wyjątkowe warzywo, które koniecznie powinno znaleźć się w naszej codziennej diecie. Jest ono doskonałym źródłem witaminy A, która zaliczana jest do najsilniejszych i naturalnych antyoksydantów.

Wspomaga utrzymać młody wygląd włosów i gładką cerę. Jednak to nie wszystko, co przyniesie nam jedzenie marchewki. Dzięki temu, że jest źródłem witaminy A, wpływa korzystnie na działanie układu odpornościowego, przyczynia się do niwelowania wolnych rodników, a więc skutecznie spowalnia procesy starzenia się organizmu.

Można jeść ją na surowo z dodatkiem oleju roślinnego. Dzięki temu lepiej będą wchłaniać się do ustroju witaminy i minerały, które są w niej zawarte.

Warto również codziennie pić sok marchewkowy. Jednak podczas wyboru najlepiej szukać naturalnych soków lub wyciskać je samodzielnie w domu, ponieważ w tych sklepowych zazwyczaj znajduje się bardzo dużo cukru, co będzie miało zły wpływ na metabolizm.

Orzechy

Jak wiadomo, orzechy mają w sobie wiele witamin i minerałów. Warto więc jeść je pod każdą postacią. Są przede wszystkim źródłem selenu, który potrzebny jest w organizmie do produkowania odpowiedniej ilości glutationu, czyli silnego antyoksydantu, który naturalnie występuje w ustroju. Jest on potrzebny do neutralizowania wolnych rodników, a także wspomaga proces usuwania toksyn.

Odpowiednie stężenia selenu sprawiają, że detoksykacja pestycydów zachodzi sprawniej, a dodatkowo przyśpieszy proces regeneracji mikrouszkodzeń. Dzięki temu spożywanie orzechów może zatrzymać proces starzenia się skóry.

Okazuje się, że wystarczy zjeść garść orzechów dwa razy na tydzień, a już będą hamować proces starzenia się organizmu. Nie warto jednak jeść ich za dużo, ponieważ orzechy są kaloryczne. Dwie porcje orzechów dwa-trzy razy na tydzień w zupełności wystarczą.

Pomidory

Wdaje nam się, że to warzywo niepozorne, które w większości składa się z wody. I tak jest w rzeczywistości, ale pomidory są również bogatym źródłem likopenu, który jest składnikiem wspomagającym zwalczanie chorób układu sercowego.

Przyczynia się on do obniżenia poziomu złego cholesterolu, a także niszczy wolne rodniki, dzięki czemu zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Warto również wiedzieć, że likopen działa, jak naturalny filtr przeciwsłoneczny. Spożywanie go w odpowiednich dawkach zapobiega powstawaniu uszkodzeń na skutek działania promieni UV.

Warto sięgać po pomidory latem, ponieważ dbają o ochronę skóry. Nadmierna ekspozycja skóry na promienie słoneczne może doprowadzić do pojawienia się plam słonecznych, suchości, a także przedwczesnych zmarszczek. Jeżeli chcemy wykorzystać pełen potencjał pomidorów, to najlepiej spożywać je ugotowane, w zupie, w sosach i przetworzone.

Szpinak

Po szpinak najczęściej sięgamy, jeżeli chcemy uzupełnić niedobory kwasu foliowego. Jednak szpinak jest źródłem witaminy C, a to przecież ona zapewnia skórze równy i ładny koloryt. Witamina ta skutecznie walczy z wolnymi rodnikami i bierze udział w produkcji nowych komórek kolagenowych.

Dzięki witaminie C skóra staje się gładsza, nabiera blasku oraz staje się odświeżona. Organizm człowieka potrzebuje jej do produkcji sebum. Witamina C ma więc działanie naturalnej odżywki, która wspomaga utrzymanie włosów gładkich i lśniących. Dodatkowo spożywanie jej w odpowiednich stężeniach wspomaga pracę układu immunologicznego. 

Bibliografia:

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_starzenia_si%C4%99
  • https://ncez.pl/seniorzy/zmiany-zachodzace-w-organizmie/proces-starzenia-sie-a-zmiany-zachodzace-w-organizmie
  • https://ncez.pl/seniorzy/zmiany-zachodzace-w-organizmie/czynniki-warunkujace-proces-starzenia
  • http://laboratoria.net/pl/artykul/Starzenie%20si%C4%99%20organizmu%20-%20nieunikniony%20skutek%20cyklu%20biologicznego;27431.html
  • https://www.pum.edu.pl/__data/assets/powerpoint_doc/0006/81645/Starzenie-sie-i-jego-wplyw-na-funkcje-organizmu.ppt
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]