Zioła na trądzik – to one pomogą ci w pozbyciu się trądziku

Zioła na trądzik – to one pomogą ci w pozbyciu się trądziku

Trądzik, który pojawia się na skórze często jest powodem powstawania kompleksów i złego samopoczucia. Mimo, że wiele osób decyduje się na leczenie domowe, to taka kuracja często nie jest skuteczna.

Najlepiej z tym problemem udać się do dermatologa. A leczenie dermatologiczne możemy wesprzeć ziołowymi płukankami i naparami. Jakie zioła wspomagają leczenie trądziku? 

Nagietek lekarski 

Nagietek lekarski jest jedną z najbardziej popularnych rośli, które stosuje się przy trądziku. Skutecznie poprawia wygląd skóry i wspomaga leczenie trądziku i zaskórników. Ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Ma również właściwości oczyszczające, a dzięki temu, że nagietek lekarski jest moczopędny w szybkim tempie wydala toksyny z organizmu.

Jest to roślina, którą warto doceniać, ponieważ ma ona bogaty skład. W płatkach kwiatów znajdują się kwasy organiczne, związku śluzowe, witamina C oraz sole mineralne. Jest to również roślina która zawiera wiele substancji aktywnych takich jak saponiny, alkohole triterpenowe, flawonoidy, olejki eteryczne i kumaryny.

Wyciągi z nagietka lekarskiego można znaleźć w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry mieszanej, ze skłonnością do podrażnień i trądzikowej. Warto więc stosować takie właśnie produkty, ponieważ są one skuteczne. Jednak równie skuteczne są domowe napary, czy kosmetyki z nagietka lekarskiego. 

Fiołek trójbarwny 

Fiołek jest przez wielu specjalistów uważany za jedno z najskuteczniejszych ziół na trądzik. Nic dziwnego, jest to roślina, która skutecznie leczy zmiany zapalne na skórze, a efekty kuracji są widoczne już po kilku tygodniach. Dzieje się tak, ponieważ fiołek ma bardzo bogaty skład. Zawiera witaminę C i silne sole mineralne.


Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie

Wspieraj włosy, skórę i paznokcie,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


Jest to roślina zawierająca zestaw wartościowych flawonoidów, olejki eteryczne i związki śluzowe. To właśnie skład tej rośliny jest najważniejszy, ale równie ważne jest jej działanie. Ma ona właściwości przeciwzapalne, odtruwające i oczyszczające. Bardzo skuteczne oczyszcza krew z toksyn, dzięki czemu wygląd skóry znacząco się poprawia. 

Oczar wirginijski 

Od wieków jest to roślina, którą wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Znana jest ona ze swoich właściwości leczniczych. W liściach i korze tego drzewa znajdują się liczne flawonoidy, olejki eteryczne i wiele składników aktywnych.

Dzięki tak bogatemu składowi roślina staje się wartościowa i skuteczna przy leczeniu trądziku. Ma ona działanie ściągające i przeciwzapalne. Warto również wspomnieć, że roślina ta przyśpiesza proces gojenia się wyprysków. Jest ona używana w wielu kosmetykach do pielęgnacja skóry trądzikowej.

W wielu sklepach możemy znaleźć również wyciągi z oczaru wirginijskiego, a jego zadaniem jest zwężanie otwartych porów oraz regulację wydzielania serum, którego nadmiar często jest przyczyną powstawania trądziku. Kosmetyki te mają działanie tonizujące i wspomagają szybką regeneracji skóry oraz gojenie się wyprysków. 

Bibliografia:

  • https://www.doz.pl/czytelnia/a13734-Ziola_na_tradzik_8211_czy_moga_byc_skuteczne
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/ziola-na-tradzik-do-picia-i-wcierania-naturalne-wspomaganie-leczenia-t-aa-qz5j-UimX-of3M.html
  • https://wylecz.to/na-choroby-skory/ziola-na-tradzik/
  • https://pokonactradzik.pl/leczenie-naturalne/ziola-na-tradzik-rozowty-hormonalny-mlodzienczy/wkme_xzph
  • https://zielnikonline.pl/lecznicze-ziola/ziola-na-tradzik/ymhe_iqqh
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie

Wspieraj włosy, skórę i paznokcie,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


Zostaw komentarz