Jak zadbać o swoją skórę zimą?

Jak zadbać o swoją skórę zimą?

Zimą skóra może stać się przesuszona i podrażniona. Przez to jej kondycja się osłabia, a to negatywnie wpływa na jej wygląd. Warto więc dowiedzieć się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry w okresie zimowym, by nie zaczęła się ona łuszczyć, ściągać i przesuszać. 

Wybieraj kosmetyki dostosowane do pory roku 

Kiedy zaczynają się mrozy skóra może potrzebować dodatkowej ochrony. Warto również pamiętać, że zimą włączamy ogrzewanie, przez co powietrze w pomieszczeniach staje się suche co również negatywnie wpływa na stan skóry.

Konieczne jest więc wybranie dobrego kremu nawilżającego. Nie musisz zmieniać swojego ulubionego kremu na inny przez porę roku, jeśli przy jego stosowaniu nawet w mroźne dni nie pogarsza się kondycja cery, to warto pozostać przy tym samym produkcie. Jeśli jednak cera jest wrażliwa to każda zmiana w temperaturze może wpłynąć na jej wygląd przez co konieczne może okazać się dobranie nowego kremu dostosowanego do potrzeb twojego ciała. 

Pamiętaj o oczyszczaniu 

Zima to czas, kiedy skóra się poci, zbierają się na niej różnego rodzaju  zanieczyszczenia, które z łatwością mogą dostać się pod  pory, które zaczną się otwierać i rozszerzać po wpływem ciepłego powietrza jakie będzie  w pomieszczeniach przez ogrzewanie. Dlatego kilka razy w tygodniu zadbaj o oczyszczanie skóry.

Możesz wybrać prosty zabieg pielęgnacyjny, który skutecznie oczyści skórę i usunie stary naskórek. Takim zabiegiem jest peeling. Nie musisz wybiera peelingów sklepowych, warto zrobić swój własny z kawy i cukru. Taki peeling zadba o zdrowie cery i poprawi jej krążenie, dzięki czemu procesy regeneracji naskórka będą zachodzić sprawniej. Zadbaj o swoje usta 

Zimą często mamy popękane wargi. Przyczyną tego jest wysuszona skóra na ustach. Jest ona bardzo wrażliwa więc koniecznie o nią zadbaj, szczególnie w mroźne dni. Po wyjściu z domu pamiętaj, by nie oblizywać warg.  Jeśli to zrobisz wargi szybko się wysuszą i popękają. Po powrocie do domu możesz wykonać delikatny peeling ust, który możesz zrobić przy użyciu miodu i szczoteczki do zębów, której nie używasz. To sprawi, że stary naskórek szybko zejdzie i odsłoni nową i zdrowszą skórę, a krążenie się poprawi, więc usta odzyskają zdrowy wygląd. 

Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym 

Mimo tego, że to zima nie możemy zapomnieć o kremie z filtrem przeciwsłonecznym nałożonym na skórę twarzy. Zimą słońce bywa naprawdę intensywne, a trzeba pamiętać, że promienie słoneczne przyczyniają się do szybszego starzenia i powstawania zmarszczek. Warto również wiedzieć, że pod wpływem promieniowania UV skóra traci zdolności do ochrony przed zmianami atmosferycznymi, a jej regeneracja znacząco spowalnia. 

Dbaj o dłonie i stopy 

Zimą często decydujemy się na ciepłe, a nawet gorące prysznice i kąpiele. Przez wysoką temperaturę skóra staje się wrażliwa i podatna na podrażnienia. Tak więc od razu po kąpieli zakładaj na całe ciało balsam nawilżający i odżywiający. Możesz również zastosować nowość, jaką jest balsam po prysznic. Nakłada się go  w czasie kąpieli, a następnie spłukuje wodą. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo/10-zasad-pielegnacji-skory-zima-aa-3PGB-UrwH-SVfy.html
  • https://www.ekologia.pl/kobieta/uroda/przesuszona-skora-zima-jak-o-nia-dbac,19109.html
  • https://drmax.pl/blog-porady/nadwrazliwa-skora-twarzy-zima-jak-sobie-z-tym-poradzic/
  • http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,13039272,Jak_dbac_o_skore_zima__Nie_dajmy_sie_mrozom_.html
  • https://www.domzdrowia.pl/artykul/wlasciwa-pielegnacja-skory-zima-893
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz