Keratyna do włosów - jak działa, kiedy ją stosować?

Keratyna do włosów - jak działa, kiedy ją stosować?

Keratyna to białko, które jest wytwarzane w mieszkach włosowych. Stanowi naturalny  składnik budujący włosy. To właśnie ona odpowiada za kondycję włosów, ich połysk, wytrzymałość. Warunkuje także kształt i strukturę włosów. Jej niedobór może powodować większą podatność włosów na zniszczenia czy też rozdwojenia.

Warto wiedzieć, że podczas prostowania, suszenia gorącym strumieniem, farbowania, pozbawiasz swoje włosy keratyny. Do ich odbudowy, przywrócenia blasku, potrzebne jest dostarczenie białka (protein) podczas codziennej pielęgnacji. 

Keratyna do włosów – kiedy warto ją stosować?

Keratyna do włosów sprawdza się świetnie w przypadku, gdy masz problem z rozdwojonymi końcówkami, Twoje włosy są matowe, płaskie, zniszczone, rozjaśnione.

Trzeba jednak stosować ją z rozwagą, gdyż dostarczenie zbyt dużej dawki protein może sprawić, że włosy staną się szorstkie i suche.

Możesz postawić zarówno na kosmetyki z keratyną, jak i suplementy, które stymulują produkcję keratyny i kolagenu. Płynną keratynę możesz dodać do odżywki bez spłukiwania, ulubionej maski, stosować na paznokcie (po zmieszaniu z olejkiem rycynowym czy witaminą E), zmieszać z wodą, tworząc płukankę.Oprócz działania “na zewnątrz”, konieczne jest zadbanie o włosy od wewnątrz. To dlatego warto wybierać suplementy na włosy z aktywną siarką organiczną, która jest podstawowym składnikiem keratyny czy biotyną, biorącą czynny udział w jej produkcji. Pamiętaj, że włosy są Twoją wizytówką, dlatego ich zdrowy wygląd jest niezwykle istotny.

Jak działa keratyna do włosów?

Cząsteczki keratyny mają zdolność do wnikania w głąb włosa i mogą trwale uzupełniać ubytki w keratynowej strukturze włosów. Regularne stosowanie keratyny do włosów sprawia, że stają się one mocniejsze, wyraźnie gęstsze, pełne blasku i – po prostu – zdrowe. Co więcej, włosy będą odpowiednio nawilżone, gdyż hydrolizat keratyny pomaga w utrzymaniu odpowiedniej zawartości wody wewnątrz włókien keratynowych.

Jeśli marzysz o sprężystych, miękkich włosach, z pewnością będziesz zadowolona z efektów. W zależności od potrzeb, keratyna nadaje także kształt włosom – podkreśla loki lub pomaga w wygładzeniu. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/keratyna-na-lsniace-wlosy-i-mocne-paznokcie-zastosowanie-keratyny-w-ko-aa-Dtew-hmSE-nNTm.html
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Keratyny
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,zabieg-keratynowy—niedobor-keratyny–przebieg–efekty,artykul,1730952.html
  • http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-article-BPP2-0012-0045/c/Staron_PL.PDF
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 4.5]


Zostaw komentarz