Jak odchudzać się po 30? Praktyczne porady

Jak odchudzać się po 30? Praktyczne porady

Zmniejszenie wagi ciała, polegające na największym skoncentrowaniu się na spalaniu tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym oszczędzaniu ilości mięśni, bywa problematyczne. Jest to pasmo przemyślanych i konsekwentnych kroków, które podobne są do gry na logikę.

Musimy odpowiednio dobrać ilość kalorii, wysiłku oraz odpoczynku, aby mięśnie szkieletowe miały zapewniony dopływ substancji odżywczych, a tkanka tłuszczowa oddawała rezerwy energetyczne, które zostały w niej zdeponowane. Jak odchudzać się po 30? Na co uważać? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Węglowodany i insulina — naucz się je wykorzystywać

Każdy wie, że cukry — zwłaszcza te proste, nie sprzyjają osiągnięciu celu, jakim jest zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Jest to spowodowane tym, iż wyzwalają dużo więcej pokładów insuliny, niż jakikolwiek inny składnik pokarmu. Insulina jako jeden z najmocniejszych czynników anabolicznych w naszym organizmie sprzyja wzrostowi tkanek. Proces ten jednak nie jest specyficzny.

Jeżeli zostaną uwolnione duże ilości insuliny, podczas podniesienia się stężenia cukru we krwi, będą one odpowiedzialne za zwiększanie się mięśni oraz nasilą odkładanie się tłuszczu zapasowego w adipocytach. Hormon ten będzie zatem najbardziej potrzebny zaraz po odbytym treningu, aby zwiększyć proces tworzenia nowych białek mięśniowych.

Należy uważać szczególnie na spożywane węglowodany podczas odpoczynku. Brak aktywności oraz duża ilość cukrów w diecie sprzyja zwiększaniu się ilości tłuszczu zapasowego. Zmniejsz ilość węglowodanów podczas odpoczynku, tuż przed snem, a jednocześnie spożywaj ich jak najwięcej przed i po treningu, a efekty będą widoczne gołym okiem. Im mniej przetworzone, tym lepsze

Mowa tutaj oczywiście o jedzeniu. Dietetycy na całym świecie alarmują o lawinowym zwiększeniu się osób z nadwagą oraz otyłych. Jest to spowodowane oczywiście przyspieszeniem tempa życia oraz brakiem czasu na przygotowanie sobie odpowiedniego posiłku. Przetworzone jedzenie, najczęściej z dużą ilością cukrów prostych i tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, nie sprzyja harmonijnej sylwetce. Nie tylko chodzi tutaj o aspekty zewnętrzne i estetyczne, również o zdrowotne.

Jak donoszą badania kliniczne, zachorowalność na przewlekłe stany zapalne jelit, dysfunkcje układu sercowo-naczyniowego, miażdżycę oraz cukrzycę typu drugiego jest znacznie większa podczas spożywania wysoko przetworzonego pożywienia. Będzie ono również przyczyniało się do zmniejszenia wydolności fizycznej organizmu, odkładania opornego tłuszczu oraz zmian o charakterze hormonalnym. Konkluzja jest prosta. Chcesz schudnąć? Jedz zdrowo!

Jak schudnąć po 30 – podsumowanie

Jeżeli zależy Ci na zdrowej i szczupłej sylwetce, bez względu na wiek, musisz trzymać się odpowiedniej drogi. Jest ona pozbawiona dużej ilości słodkości, jedzenia z knajp oraz lenistwa. Niestety dobry wygląd wymaga poświęceń, dyscypliny oraz aktywności fizycznej i zdrowej kuchni. Stawiaj na metodę małych kroczków, aby stopniowo wdrożyć do swojego życia zdrowe nawyki. Jednak możemy powiedzieć z własnego doświadczenia, iż mimo trudności, jest to najbardziej satysfakcjonująca droga, jaką można kroczyć.

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz