Dieta bez efektu jojo. Jak ustrzec się przed spadkiem formy?

Dieta bez efektu jojo. Jak ustrzec się przed spadkiem formy?

Ćwiczenia i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia muszą być związane ze sobą, ponieważ w innym przypadku nie dadzą satysfakcjonujących efektów. Jeżeli osoba jest w stanie wypracować idealną formę i co najważniejsze — utrzymać ją na długi czas, jest to prawdziwy sukces.

Jednak bez pewnych zabiegów jest to niemożliwe. Jak tego dokonać? Czy jest możliwa dieta bez efektu jojo? Od razu odpowiemy — jest to możliwe, lecz trzeba troszeczkę dyscypliny, świadomości żywieniowej oraz silnej woli, aby tego dokonać.

Co się stanie z moim ciałem, kiedy przestanę przestrzegać diety?

Pięknie ciało i dieta oraz wysiłek fizyczny to jedność. Nie da się osiągnąć idealnej sylwetki bez tych warunków (oczywiście mowa tutaj o naturalnych sposobach). Jeżeli zabraknie chociaż jednego czynnika, cała reszta zacznie się sypać jak domek z kart. Czemu tak jest?

Czym jest efekt jojo?

Otóż, osoby będące na restrykcyjnej diecie, która najczęściej oscyluje wokół bardzo niskiej podaży energetycznej, po osiągnięciu celu wracają do utęsknionych, starych nawyków żywieniowych. Organizm działa na zwolnionym metabolizmie przez co, wracając do “normalnego” trybu życia, nasze ciało akumuluje wszystkie kalorie niczym gąbka.

Podczas okresów, które charakteryzują się zmniejszoną ilością kalorii, ciało niechętnie oddaje to, co zmagazynowało pod postacią tkanki tłuszczowej. Jednak następujący zaraz po fazie głodu, czas sytości zamienia nasz organizm w istny magazyn. Przez co, odstępując nieco od rygorystycznej diety, w bardzo szybkim tempie nabieramy wagi. Jest to spowodowane naturalnymi procesami zabezpieczania przed okresami głodu.

Aby utrzymać jak najdłużej efekty pracy nad swoim ciałem, niestety nie da się powrócić do jedzenia wszystkiego bez ograniczeń. Oczywiście, można zafundować sobie przejściowy okres wynagrodzenia się za wyrzeczenia, lecz musi być to bardzo krótkotrwały epizod. Chcąc nie chcąc, trzeba przestrzegać zasad zdrowego żywienia.  Dieta bez efektu jojo? Wspomóż się ćwiczeniami

Wysiłek fizyczny, na długo po jego zakończeniu wytwarza deficyt kaloryczny w naszym organizmie. Intensywny trening siłowy podkręca nasz metabolizm nawet na 48 godzin po jego zakończeniu. Co za tym idzie?

Osoby uprawiające regularne ćwiczenia mogą sobie częściej pozwolić na “grzechy” żywieniowe, nie odczuwając ich negatywnych skutków. Trening jest bardzo energochłonny, przez co możemy więcej zjeść, nie przybierając na wadze.

Dodatkowo aktywność podnosi tempo metabolizmu, zwiększa odsetek mięśni w organizmie, przez co zapotrzebowanie kaloryczne się podnosi. Jest to bardzo ważna wiadomość, którą trzeba uwzględnić w naszym jadłospisie. Dieta bez efektu jojo? Oczywiście! Pod warunkiem, że wpisana jest w nią duża dawka aktywności.

Naturalne metody podnoszące metabolizm

Oczywiście istnieją substancje pochodzenia roślinnego, które podnoszą możliwości spalania zbędnych kalorii. Najczęściej są to ekstrakty z ziół, które odznaczają się pikantnym smakiem, jak na przykład piperyna.

Bardzo dobrze spisuje się tutaj pokrzywa i pochodząca z niej substancja aktywna o nazwie forskolina. Uznany na całym świecie jest również cynamon. Łyżeczka tej przyprawy dodana do posiłku potrafi zdziałać cuda. Jednak należy uważać na substancje podnoszące ciśnienie oraz te, które w zbyt wysokim stopniu wpływają na działanie mózgu. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/odchudzanie/jak-zdrowo-schudnac-czyli-dieta-bez-glodzenia-i-efektu-jojo-aa-Kshj-eWcW-uhoN.html
  • https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skuteczna-dieta-i-zdrowe-zasady-zywienia-bez-efektu-jojo
  • https://www.medme.pl/artykuly/efekt-jojo-jak-go-uniknac-jak-schudnac-bez-efektu-jojo,71918.html
  • https://magazyndietetyka.pl/dieta-bez-efektu-jo-jo/
  • https://wylecz.to/odchudzanie/dieta-bez-efektu-jojo-jak-uniknac-efektu-jojo/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]


Zostaw komentarz