Co najbardziej niszczy paznokcie?

Co najbardziej niszczy paznokcie?

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego tak wiele kobiet poświęca sporo uwagi paznokciom. Często jednak zapominamy o tym, że nie wystarczy jedynie pomalować paznokci, by były zadbane. Najważniejsza jest kondycja płytki paznokcia. Każdego dnia paznokcie narażone są na działanie szkodliwych czynników, co powoduje ich osłabienie i łamanie. Co więcej, nieświadomie szkodzimy paznokciom podczas codziennych rytuałów. Podpowiadamy, z czego należy zrezygnować!

Sprzątanie bez rękawiczek

Trzeba pamiętać o tym, że detergenty wysuszają i podrażniają nie tylko płytkę paznokcia, ale także delikatną skórę dłoni. Nie bez znaczenia jest także długotrwałe moczenie dłoni w wodzie. Tymczasem wystarczy, że podczas sprzątania, czy mycia naczyń, nałożysz rękawiczki ochronne. Jeśli do tej pory tego nie robiłaś i zależy Ci na poprawieniu stanu Twojej skóry dłoni, wypróbuj popularne zabiegi parafinowe. Efekt widoczny jest niemal od razu.

Nieodpowiednie piłowanie paznokci

Powszechne jest piłowanie paznokci „tam i z powrotem“. To ogromny błąd, który popełnia wiele kobiet. Takie piłowanie uszkadza płytkę paznokcia. Należy piłować go w jednym kierunku, długimi i delikatnymi ruchami. W ten sposób unikniesz niepożądanych skutków. Zabronione jest także piłowanie mokrych, miękkich paznokci oraz stosowanie metalowego pilnika, gdyż może to prowadzić do ich rozdwajania.

Dieta uboga w składniki odżywcze

Jeśli Twoja dieta jest uboga w składniki odżywcze, będzie to bardzo szybko widoczne na Twoich paznokciach. Miękka, łamliwa płytka, która nie jest odporna na uszkodzenia to jedynie kilka z przykrych skutków ubocznych. Warto do codziennej diety wprowadzić szpinak lub brokuły, które są znakomitym źródłem żelaza. Możesz również postawić na suplementy diety. Wybierając je, koniecznie sprawdź ich skład. Doskonałym źródłem krzemu, który jest budulcem paznokci, jest skrzyp polny, pokrzywa czy bambus. Suplement diety wspomagający paznokcie powinien opierać się właśnie na tych składnikach.Sztuczne paznokcie

Sztuczne paznokcie – tipsy czy paznokcie żelowe – powinnyśmy zostawić na specjalne okazje. Zbyt długie ich noszenie sprawi, że Twoja płytka paznokcia będzie cienka jak papier, miękka, łamliwa. Co więcej, czasami odklejamy tipsy na siłę, co w znacznym stopniu wpływa na wygląd paznokci.

Jeśli Twoje naturalne paznokcie są zniszczone i zależy Ci na tym, by to ukryć, zdecyduj się na mniej inwazyjny manicure hybrydowy na bazie proteinowej, która je odbuduje. Dzięki temu Twoje naturalne paznokcie odrosną. Zrezygnuj także z bardzo długich paznokci. Nie tylko są niepraktyczne na co dzień, ale także wpływają na to, że płytka staje się bardziej podatna na pękanie.

Obgryzanie paznokci i skórek

Niby oczywistość, a jednak obgryzanie paznokci i skórek jest powszechnym problemem. W ten sposób nie tylko niszczysz zęby, ale także przenosisz bakterie. Często paznokcie obgryzasz nieświadomie, bez umycia rąk, co może prowadzić do infekcji. Podobnie jest w przypadku obgryzania skórek, które są naturalną ochroną macierzy paznokcia. W ten sposób niszczysz barierę chroniącą przed drobnoustrojami. Dodatkowo obgryzione skórki wyglądają po prostu nieestetycznie. By je odbudować, smaruj je na noc olejkiem rycynowym.

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz