Te niepozorne czynności mogą niszczyć Twoje włosy

Te niepozorne czynności mogą niszczyć Twoje włosy

Często, nawet niepozorne czynności, mają ogromny wpływ na wygląd naszych włosów. Mimo tego, że używasz odżywek, masek, olejków, Twoje włosy nie prezentują się dobrze? Prawdopodobnie uszkadzasz je nieświadomie. Sprawdź listę rzeczy zakazanych, wyeliminuj je, a szybko zauważysz różnicę!


LOOK UP – WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE
Look Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, który dzięki swoim składnikom wzmacnia włosy, skórę i paznokcie (miedź, pokrzywa zwyczajna), odbudowuje ich strukturę (miedź) oraz chronią składniki komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym (witamina C). Produkt odpowiedni dla wegan.


Rozczesywanie mokrych włosów

Nierzadko, tuż po wyjściu z kąpieli, rozczesujemy nasze włosy. To jedna z największych zbrodni, jakie możemy im wyrządzić. Pierwszym krokiem jest osuszenie włosów ręcznikiem, lecz nie poprzez pocieranie, a owinięcie ich na kilka minut. W ten sposób ręcznik odsączy nadmiar wody. Należy pamiętać, że mokre włosy mają rozchylone łuski, a co za tym idzie – są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Po osuszeniu włosów, warto zastosować odżywkę w sprayu, która ułatwi rozczesywanie i nawilży włosy. Dopiero po wykonaniu tych czynności, możemy przystąpić do rozczesywania. Idealna będzie szczotka, która posiada szeroko rozstawione ząbki. Wyjątkiem są kręcone włosy, które lepiej rozczesać na mokro.

Spanie z mokrymi włosami

Jeśli jesteśmy już w temacie mokrych włosów, warto wspomnieć, że spanie z mokrymi włosami sprawia, że włosy łamią się i rozdwajają. Co więcej, z pewnością rano Twoja fryzura nie będzie wyglądać dobrze. Pogniecione, niepoukładane kosmyki to jeden z efektów spania z mokrymi włosami. Najlepszym wyborem jest mycie włosów przed snem, jednak na tyle wcześnie, by miały szansę samoczynnie wyschnąć, zanim położysz się spać. Nie radzimy również, by związywać włosy na noc. Choć jest to niezwykle wygodne, gumki niszczą końcówki, a w efekcie włosy się rozdwajają i wypadają.

Rozjaśnianie i trwała

Rozjaśnianie znacząco wpływa na wygląd włosów. Co więcej, wiele z nas decyduje się ten zabieg wykonywać samodzielnie, co może prowadzić do spalenia włosów, których nie da się już uratować. Zabiegiem, który również nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o wygląd naszych włosów, jest trwała. Choć już odchodzi się od jej wykonywania w salonach fryzjerskich, sporo pań się na nią decyduje. Jedno jest pewne – włosy będą znacznie osłabione i suche.

Farbowanie włosów

Choć niektóre salony fryzjerskie szczycą się koloryzacją bez uszkadzania włosów, prawdą jest, że żadna koloryzacja nie pozostanie bez wpływu na nasze włosy. Jest to zabieg chemiczny, więc trzeba się liczyć z konsekwencjami. By zmniejszyć je do minimum, nie decyduj się na farbowanie włosów u amatorek.

Stylizacja na ciepło

Faktem jest, że gorące powietrze nie służy włosom. Niby zdajemy sobie z tego sprawę, jednak często, gdy się spieszymy, korzystamy z suszarki. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, pozostaw włosy do samoczynnego wyschnięcia. Jeżeli zaś miałabyś położyć się spać z mokrymi włosami, lepszym wyborem jest podsuszenie ich, zanim ułożyć się na poduszce. W tym przypadku zastosuj chłodny nawiew. 

Dobrym wyborem jest także ograniczenie zabiegów na ciepło. Korzystasz z prostownicy lub lokówki? Przed ich użyciem stosuj preparaty termoochronne. To zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury czy przesuszeniem.

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]