5 czynników negatywnie wpływających na cerę

5 czynników negatywnie wpływających na cerę

Nasza cera każdego dnia jest poddawana niełatwym próbom. Nie chodzi tylko o negatywny wpływ promieniowania słonecznego, dym papierosowy czy chemikalia kosmetyczne, istotna jest również nasza dieta i codzienne nawyki. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre, zwykłe czynności, które powtarzamy każdego dnia, mają ogromny wpływ na wygląd naszej cery. Czego warto unikać? Podpowiadamy!

Długie, gorące kąpiele

Kto z nas ich nie lubi? Jeżeli często decydujesz się na pobyt w wannie z gorącą wodą, szkodzisz swojej skórze. Kąpiele dłuższe niż 15 minut, wysuszają skórę, co w efekcie prowadzi do utraty elastyczności. Długie, gorące kąpiele sprawiają także, że cera staje się bardziej skłonna do podrażnień oraz wrażliwa. Pamiętaj także, że w płynach do kąpieli znajdują się związki chemiczne, które mogą przyśpieszyć procesy starzenia się naskórka. Warto pójść na kompromis i postawić na krótsze relaksujące kąpiele, które skutecznie nas odprężą, ale nie wpłyną negatywnie na cerę.

Nieświeża pościel

W łóżku spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego nasza cera ma częsty kontakt z pościelą, która jest siedliskiem roztoczy. Świeża pościel nie tylko poprawi nasz komfort, ale także uchroni nas przed alergiami czy stanami zapalnymi. Pościel należy zmieniać przynajmniej raz na 2 tygodnie. Dobrym pomysłem jest jej wietrzenie, szczególnie zimą, gdyż niska temperatura zabija roztocza.Rozmowy przez telefon

Każdy z nas korzysta codzienne z telefonu. Warto jednak wiedzieć, że długie rozmowy telefoniczne nie są przyjazne dla naszej cery. Dlaczego? Na telefonie w ogromnych ilościach gromadzą się bakterie. Co więcej, zostało dowiedzione, że znajduje się ich tam więcej niż na sedesie! Zbyt długie korzystanie z telefonu może skutkować wysypką, podrażnieniami czy ropnymi wykwitami. Warto przecierać telefon antybakteryjnymi chusteczkami kilka razy w ciągu dnia.

Mrużenie oczu

Jeśli unikasz wizyt u okulisty, najwyższa pora z tym skończyć. Mrużenie oczu bardzo negatywnie wpływa na naszą cerę. Często robimy to z uwagi na wadę wzroku lub wtedy, gdy zapomnimy o okularach przeciwsłonecznych. Należy pamiętać, że skóra wokół oczu starzeje się szybciej, gdyż jest bardzo delikatna i cienka. To dlatego musimy dbać o nią każdego dnia.

Niezdrowa dieta

Często masz worki, cienie pod oczami, Twoja twarz wygląda na zmęczoną? Winowajcą może być zła dieta. Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie soli, alkoholu, gdyż wysuszają skórę. Węglowodany mogą niszczyć kolagen zawarty w skórze. Nie bez znaczenia jest także ostre jedzenie – pikantne potrawy mogą podrażniać cerę, co skutkuje nierównościami w kolorycie cery czy rozszerzeniem naczynek. Warto również ograniczyć słodycze powodujące nagły skok insuliny, a następnie jej spadek. Efekt? Zmęczenie, które jest widoczne na Twojej twarzy.

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz