Najlepsze sposoby na mocne i lśniące włosy

Najlepsze sposoby na mocne i lśniące włosy

Piękne, długie – i przede wszystkim – zdrowe włosy są marzeniem każdej z nas. Lśniące kosmyki to synonim piękna i witalności, dlatego też są naszą wizytówką. Wiele osób skarży się na problemy – suchość, łamliwość, wypadanie. Kosmetyki dostępne w drogeriach często są niewystarczające. Pomocne w zapuszczaniu włosów mogą być suplementy czy domowe sposoby. Przedstawiamy rzeczy, które pomogą Ci spełnić Twoje marzenie o cudownej fryzurze.

Ograniczenie czynników niekorzystnych

Nawet jeśli codziennie, z ogromną starannością, dbasz o swoje włosy, stosujesz maski, odpowiednio się odżywiasz, nie będziesz się cieszyć lśniącymi puklami, jeśli narażasz je na działanie wysokiej temperatury. Tymczasem wystarczy nieco zmienić nawyki, by Twoje włosy odżyły.

Ogranicz korzystanie z suszarki lub gorące powietrze zastąp zimnym. Zamiast prostownicy używaj okrągłej szczotki, dzięki której wyprostujesz i wymodelujesz włosy. Jeśli farbujesz włosy, zamiast farb chemicznych wypróbuj farbowanie henną, która ich nie zniszczy. Zrezygnuj także ze spania z mokrymi włosami czy związywania ich na noc.

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów zyskuje nieustająco na popularności – i słusznie! To jeden z najlepszych elementów pielęgnacji, który znakomicie poprawia stan włosów. Konieczne jest jednak zadbanie o regularność. Do olejowania możesz wykorzystać olej kokosowy. Nałóż go na włosy, zaczynając od połowy długości po końcówki. Włosy nakryj ręcznikiem i odczekaj godzinę. Po tym czasie zmyj olej szamponem i zastosuj odżywkę. Szybko zauważysz efekty.

Regularne podcinanie końcówek

Nawet jeśli zapuszczasz włosy, regularne podcinanie końcówek jest niezwykle ważne. Warto ścinać zniszczone końcówki co 7-10 tygodni, by Twoje włosy wyglądały zdrowiej i lepiej się układały. Dzięki temu końce nie będą się kruszyć czy przerzedzać.Domowe sposoby na zdrowe włosy

Czasami produkty spożywcze, które posiadamy w kuchni, znacząco mogą pomóc nam w dbaniu o włosy. Zamiast szamponu możesz użyć ubitych jajek. Myj nimi włosy raz na 2 tygodnie, by uzupełnić białko. Dzięki temu Twoje włosy będą błyszczące.

Pomocna może okazać się także oliwa z oliwek. Rozprowadź ją od połowy długości po końce, zakryj włosy folią na godzinę, a następnie umyj włosy szamponem – włosy będą jedwabiste i lśniące. Pomocny w zapuszczaniu włosów może być sok z cebuli, który zwiększa produkcję kolagenu. Sok stosuje się na skórę głowy, pozostawia na 15 minut, a następnie spłukuje. Regularne stosowanie przyspieszy porost włosów.

Odpowiednia dieta

O włosy trzeba także zadbać od wewnątrz. Zamiast gazowanych napojów, pij ok. 2 litry wody dziennie. Dieta korzystna dla włosów powinna opierać się na witaminach, mikroelementach, nienasyconych kwasach tłuszczowych. Możesz również wspomóc się suplementami na włosy na bazie skrzypu polnego, pokrzywy i bambusa.

Bibliografia:

  • https://www.womenshealth.pl/uroda-styl/Hollywoodzkie-sposoby-na-piekne-wlosy,5835,1
  • https://www.miod-malina.pl/5-naturalnych-sposobow-na-piekne-wlosy.html
  • https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/od-ywienie-nawil-enie-i-regeneracja-czyli-domowe-sposoby-na-suche-w-osy_a11809/1
  • https://orphica.pl/blog/7-sposobow-na-zdrowe-wlosy.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz