Wegańska witamina D3 z alg

Wegańska witamina D3 z alg

W normalnych warunkach witamina D3 powinna być w wystarczającej ilości wytwarzana przez organizm pod wpływem promieni słonecznych. W zasadzie wystarczyłoby przebywanie na słońcu 15-20 minut dziennie w godzinach dużego nasłonecznienia. W praktyce nie wygląda to tak dobrze, szczególnie w naszym klimacie, gdzie mamy większość pochmurnych dni. Spędzamy większość życia w pomieszczeniach, a spacery i rozrywki na świeżym powietrzu zastępujemy zajęciami pod dachem. Z wiekiem możliwości syntezy skórnej witaminy D3 maleje i osoby starsze muszą przyjmować większe dawki suplementów.

W czym znajduję się witamina D3

Witamina D3 występuje w rybach, żółtkach czy też wątróbce. Jednak dostarczanie witaminy D3 w diecie jest bardzo trudne, gdyż wymagałoby spożywanie nienaturalnie dużych ilości ryb czy jajek dziennie. Problem dostarczania organizmowi witaminy D3 w postaci diety czy też suplementów dotyczy szczególnie wegan. Nie tylko nie akceptują w swojej diecie produktów zwierzęcych zawierających witaminę D3, lecz nie decydują się na przyjmowanie preparatów z witaminą D3 pochodznia zwierzęcego.

Pozyskiwanie witaminy D3

Witamina D3, w postaci suplementów, produkowana jest z lanoliny, pozyskiwanej z wełny owczej. Do niedawna weganie korzystali z preparatów z ergokalcyferolem, czyli witaminą D2 pochodzenia roślinnego, występującą w grzybach i roślinach. Preparaty te zawierają witaminę D2 pozyskiwaną z pieczarek. Ich wadą jest niska trwałość, szybka utrata właściwości oraz mniejsza skuteczność. Według badań cholekalcyferol dużo mocniej podnosi stężenie witaminy D we krwi.

Wege witamina D3 z alg

Dobrą wiadomość dla wegan stanowi pojawienie się na polskim rynku preparatów witaminy D3 pozyskiwanej z roślin, czyli alg morskich. Według badań algi, które bytują na powierzchni wody i są wystawione na słońce, stanowią źródło witaminy D dla ryb. Ponadto algi zawierają one inne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, jak A, D, E i K.

Preparat Grinday Vita-algae D®


Preparat Grinday Vita-algae D® został stworzony specjalnie dla wegan. Ponadto został on zatwierdzony przez organizacje wegańskie jako odpowiedni dla wegan. Preparat ten zawiera cholekalcyferol, czyli bardziej skuteczną i trwałą formę witaminy D, pozyskaną w 100% z materiału roślinnego, czyli wodorostów. Jest to preparat w 100% naturalny. Oferowany jest w dwóch standaryzowanych formach, w postaci proszku lub oleju.

Wegan oraz osoby świadome konieczności ochrony środowiska ucieszy fakt, że preparat ten został wyprodukowany bez szkody dla środowiska, co zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Grinday Vita-algae D® został wyprodukowany w 100% z materiału roślinnego odpowiedniego dla wegan. Posiada on certyfikaty zaświadczające, że składniki preparatu są w 100% wolne od GMO. Cholekalcyferol w preparacie Grinday Vita-algae D® pochodzi w 100% z alg, które zostały wyhodowane w Europie z zachowaniem ścisłej kontroli procesu produkcji i czystości materiału. Proces produkcji nie ma niekorzystnego wpływu na lokalne środowisko naturalne.

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 5 Średnia: 4.8]

Grinday C from Organic Acerola Extract - suplementy diety

  • Bio witamina C z organicznego ekstraktu z aceroli.
  • Certyfikat produkcji ekologicznej Euroliść PL-EKO-04.
  • Zawartość witaminy C potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.
  • Produkt w 100% ekologiczny, organiczny, wegański.
  • Czysty skład, bez barwników i wypełniaczy. 

Zostaw komentarz