Selenium SeLECT® zwiększa biodostępność dzięki BioPerine®

Selenium SeLECT® zwiększa biodostępność dzięki BioPerine®



Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, co w suplemencie na włosy, skórę i paznokcie robi BioPerine®, czyli ekstrakt z owoców pieprzu czarnego, odpowiedź brzmi: biodostępność. Bioperyna bowiem skutecznie zwiększa biodostępność składników znajdujących się w suplementach. Ze szczególnym uwzględnieniem selenu.

Co mówią badania, czyli jak działają Selenium SeLECT® i BioPerine® razem?

Biodostępność Selenium SeLECT® podawanego wraz z BioPerine®, jak i stosowanego bez BioPerine®, została sprawdzona przez producenta, firmę Sabinsa, podczas badania z podwójnie ślepą próbą na dziesięciu ochotnikach.

Pięć osób otrzymywało 50 µg Selenium SeLECT®, a kolejne pięć – 50 µg Selenium SeLECT® i 5 mg BioPerine®.

Podczas 6 tygodni badania, poziom selenu w surowicy krwi był mierzony po dwóch, trzech i sześciu tygodniach. Jakie były wyniki? U grupy, która otrzymywała Selenium SeLECT® i BioPerine®, już po 2 tygodniach suplementacji poziom selenu był o 30% wyższy niż u grupy, która otrzymywała sam Selenium SeLECT®.

Ponadto u żadnej z osób biorących udział w badaniu nie stwierdzono objawów niepożądanych. Poza tym poziom selenu podczas badania u obu grup znajdował się w granicach normy.



Selenium SeLECT® zwiększa swoją biodostępność dzięki BioPerine®

Jakie są wnioski z powyższego badania? Biodostępność Selenium SeLECT® można bezpiecznie zwiększyć podając go wraz z BioPerine®. Ponadto z pewnością organiczne formy selenu (takie jak Selenium SeLECT®) są bezpieczniejsze i znacznie lepiej przyswajalne od postaci nieorganicznych.

Biodostępność, piperyna i BioPerine®

Biodostępność to nic innego jak stopień w jakim składnik odżywczy jest absorbowany i wykorzystany przez organizm. BioPerine® to z kolei ekstrakt z czarnego pieprzu standaryzowany na zawartość 95% piperyny. A piperyna? Piperyna odpowiada za właściwości czarnego pieprzu. To, że czarny pieprz poprawia trawienie wiemy już od bardzo dawna, bo już w starożytności dodanie pieprzu do jedzenia sprawiało, że potrawa lepiej była tolerowana przez organizm. Obecnie wiemy, że to zasługa piperyny, substancji w którą bogaty jest czarny pieprz.

Piperyna nie tylko ułatwia trawienie pokarmów, ale również poprawia biodostępność niektórych składników odżywczych jakie dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem. Jak działa piperyna? To przede wszystkim termogenik, wpływa również na wydzielanie soku żołądkowego, sprawia że pokarm łatwiej się trawi i dobrze wchłania z przewodu pokarmowego.

Wiemy już, że BioPerine® poprawia wchłanianie selenu, na jakie jeszcze składniki aktywne ma wpływ? Bioperyna zwiększa również biodostępność: kurkuminy, beta-karotenu, witaminy B6, koenzymu Q10, resweratrolu, żelaza.

Bibliografia:

  • https://seleniumselect.com/selenium-select/selenium-selectbioavailability-enhancement-with-bioperine/
  • https://bioperine.com/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]


Zostaw komentarz