Metylosulfonylometan MSM Siarka organiczna

Metylosulfonylometan MSM Siarka organicznaMetylosulfonylometan (MSM) jest znany także jako siarka organiczna. Do jej naturalnych źródeł należą świeże warzywa i owoce, a także produkty zbożowe, mleko i herbata.
Problem w tym, że metylosulfonylometan jest bardzo nietrwałym związkiem, który rozpada się pod wpływem temperatury. Siarka organiczna ulega też zniszczeniu w procesie konserwacji. Dlatego też MSM najlepiej dostarczać w postaci suplementu diety.

Siarka organiczna ma postać bezwonnego, białego proszku. Jej charakterystyczną cechą jest też bardzo dobra rozpuszczalność w wodzie. Organizm potrzebuje MSM do prawidłowego funkcjonowania. Siarka organiczna działa detoksykująco i anabolicznie, a do tego wspomaga regenerację.

Skutki niedoboru Siarki Organicznej

W organizmie znajduje się około 0,2 mg na 1 kg masy ciała. Obniżenie poziomu siarki w organizmie może doprowadzić do depresji, a także chronicznego zmęczenia. Poza tym, niedobór MSM może spowodować znaczne obciążenie psychiczne i fizyczne. Utrzymujący się deficyt MSM jest bardzo niebezpieczny dla narządów – może spowodować zaburzenia ich czynności. Niedobór siarki w organizmie zwiększa też ryzyko rozwoju chorób degeneracyjnych. Najwięcej siarki znajduje się w skórze, kościach oraz w mięśniach.

Siarka potrzebna do produkcji białek

Organizm potrzebuje siarki do tego, by wyprodukować białka i hormony. Proteiny różnią się między sobą pod względem zawartości tego pierwiastka. Co ciekawe, białka o najwyższej zawartości siarki znajdują się we włosach i paznokciach – noszą nazwę keratyny. Dlatego też suplementacja siarki organicznej, czyli MSM pomaga odzyskać i utrzymać zdrowe i mocne włosy.

Poza tym, ten pierwiastek jest potrzebny do wzmocnienia kolagenu. Nie chodzi jedynie o dobrą kondycję skóry, za którą odpowiada m.in. kolagen, ale również o stawy i tkankę chrzęstną. W świetle aktualnej wiedzy medycznej niedobór siarki może być przyczyną zesztywnienia mięśni i stawów, obniżenia elastyczności tkanki płuc oraz naczyń krwionośnych. Poza tym, niedobór siarki bardzo negatywnie wpływa na stan skóry – może sprzyjać powstawaniu zmarszczek.

Siarka organiczna a błony komórkowe

Silna błona komórkowa pełni rolę powłoki, która odpowiada za przepuszczanie różnych substancji odżywczych i wody oraz pozwala na usuwanie produktów ubocznych przemiany materii. Za odpowiedni stan błony komórkowej odpowiada między innymi siarka. Kiedy jej brakuje, połączenia między komórkami stają się mniej elastyczne – błona komórkowa staje się znacznie mniej przepuszczalna, co niekorzystnie wpływa na ogólną kondycję. Utrzymanie odpowiedniego poziomu siarki w organizmie poprawia transport substancji odżywczych do komórek i wspomaga ich oczyszczanie z ubocznych produktów spalania.Ochrona przed wolnymi rodnikami

Badania prowadzone nad wpływem siarki na organizm dowiodły jej skuteczność w neutralizowaniu wolnych rodników. MSM potrafi również chronić organizm przed pasożytami, toksynami oraz alergenami. Samą siarkę organiczną trudno zaś przedawkować – nawet dawka na poziomie 40g na dobę nie doprowadzi do niekorzystnych skutków. Obecnie siarka organiczna jest też prezentowana jako sposób na łagodzenie bólu różnego rodzaju (np. migreny) oraz stanów zapalnych.

Wspiera witaminy i minerały

Niewiele osób wie, że siarka organiczna działa wzmacniająco względem niektórych minerałów i witamin oraz składników odżywczych. Tytułem przykładu można wskazać na:

Szczególnie korzystne jest stosowanie witaminy C i siarki – tworzą one bardzo zgrane połączenie! Wspierają oczyszczanie organizmu, ponieważ powodują powstawanie par redukcyjno–utleniających (warto wypróbować).

Stosowanie MSM Siarka organiczna

Nie polecamy stosowania sproszkowanego MSM na własną rękę – łatwo pomylić się co do dawkowania. Znacznie bardziej pewnym i skutecznym rozwiązaniem jest zażywanie suplementu diety w postaci kapsułek – masz pewność, ile MSM znajduje się w jednej tabletce i możesz łatwo zażyć preparat popijając go szklanką wody.

Przeciwwskazania do stosowania siarki organicznej

Suplementacja siarki organicznej nie jest polecana osobom, które zażywają leki rozrzedzające krew, na przykład aspirynę i warfarynę. MSM również rozrzedza krew, więc takie interakcje mogłyby zaszkodzić konsumentowi.  

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 19 Średnia: 4]


Zostaw komentarz