Jakie zabiegi kosmetyczne możemy wykonywać zimą?

Jakie zabiegi kosmetyczne możemy wykonywać zimą?

Warunki, jakie panują na zewnątrz w czasie zimy sprawiają, że o tej porze roku warto wybrać się do kosmetyczki na zabieg, by zadbać o swój wygląd i kondycję ciała. Dziś sprawdzimy, jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonywać zimą i jakie mają one działanie. Koniecznie sprawdź! 


LOOK UP – WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE
Look Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, który dzięki swoim składnikom wzmacnia włosy, skórę i paznokcie (miedź, pokrzywa zwyczajna), odbudowuje ich strukturę (miedź) oraz chronią składniki komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym (witamina C). Produkt odpowiedni dla wegan.


 

Depilacja laserowa zimą 

Depilacja dla wielu kobiet to męczący i mało przyjemny zabieg. Jednak dzięki depilacji laserowej możemy na długo usunąć owłosienie z nóg, pach, rąk oraz okolic bikini.

Laser wnika pod skórę, dzięki czemu niszczy nie tylko cebulkę włosa, ale również jego korzeń, dzięki czemu włosy nie odrastają nawet przez klika miesięcy. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli wykonamy kilka serii zabiegu.

Każdy włos ma swój czas wzrostu, przez co po jednym zabiegu nie wszystkie włosy zostaną usunięte. Jeśli powtórzymy zabieg depilacji laserowej dwa lub trzy razy co cztery tygodnie, to zostaną one trwale usunięte.

Warto jednak pamiętać, że po tym zabiegu skóra jest podrażniona, przez co nie może być ona wystawiona na działanie promieni słonecznych. Nie można jej również opalać. Dlatego właśnie zaleca się wykonanie zabiegu depilacji laserowej zimą. 

Usuwanie zmian na skórze 

Zmiany na skórze to na przykład pieprzyki. Mimo tego, że w większość nie są one niebezpieczne, to u niektórych osób może okazać się konieczne usunięcie zmiany skórnej. Do wyboru mamy zabieg chirurgiczny lub laserem.

Jeśli zdecydujemy się na usuwanie zmiany laserem to konieczne jest wykonanie zabiegu w momencie, kiedy jest małe nasłonecznienie, a tak jest właśnie zimą.

Dodatkowo należy pamiętać, że po zabiegu laserem trzeba chronić skórę przed promieniami słonecznymi, co latem może okazać się trudnym zadaniem. 

Peelingi chemiczne 

Zabieg peelingów chemicznych polega na nałożeniu na skórę twarzy kwasów, które złuszczają stary naskórek i odsłaniają nowy, który jest w lepszej kondycji i młodszy. Takie zabieg pomaga nam usunąć blizny, przebarwienia, piegi i drobne zmarszczki.

Po peelingu chemicznym skóra na twarzy złuszcza się nawet przez kilka dni po zabiegu. W tym czasie jest ona bardzo wrażliwa, więc nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Warto więc wykonać ten zabieg zimą, kiedy po peelingu skóra będzie miała odpowiednie warunki na gojenie. 

Mezoterapia bezigłowa 

Zimą warto zadbać o odżywienie i kondycję skóry. Mezoterapia bezigłowa jest jednym z zabiegów, który nam to umożliwia. Polega ona na użyciu prądu o wysokiej częstotliwości, który dociera do wnętrza skóry.

Może on również przedostać się przez błony komórkowe do komórki. Dzięki temu droga dla preparatów odżywczych zostaje otwarta. Taki zabieg sprawia, że skóra staje się zdrowsza, wygląda młodziej. Jednak to nie wszystko.

Mezoterapia bezigłowa przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Wypływa ona również na jej nawilżenie i wygląd. Pozwala on na wygładzenie drobnych zmarszczek, dzięki czemu wyglądamy młodziej. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-kosmetyczne/zabiegi-na-twarz-5-najpopularniejszych-zabiegow-medycyny-estetycznej-aa-UUGg-J5pB-81tp.html
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-kosmetyczne/zabiegi-na-twarz-5-najpopularniejszych-zabiegow-medycyny-estetycznej-aa-UUGg-J5pB-81tp.html
  • https://portal.abczdrowie.pl/zabiegi-kosmetyczne-najlepsze-zabiegi-na-twarz-dlonie-i-stopy-cialo
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-kosmetyczne/zabiegi-kosmetyczne-ktore-warto-zrobic-zima-aa-ThPh-CeCe-hiVg.html
  • https://portal.abczdrowie.pl/zabiegi-na-skore-ktore-warto-stosowac-zima
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]