Saffr'Activ®, ekstrakt ze słupków szafranu

Saffr'Activ®, ekstrakt ze słupków szafranu

Szafran często nazywany jest królem przypraw, ale to znacznie więcej niż przyprawa…Już na początku XI wieku Awicenna opisał cały szereg zastosowań szafranu, jego działanie przeciwzapalne, rozkurczające oskrzela, usprawniające trawienie. Wspominał również, że szafran (Saffr’Activ®) stosowano między innymi w leczeniu melancholii, bezsenności, a nawet jako afrodyzjak. 


RELAN – STRES, NERWY, USPOKOJENIE
Relan powstał aby za pomocą swoich składników działać uspokajająco oraz łagodzić napięcie (Serenzo™), poprawiać nastrój (Saffr’Activ​®) oraz przeciwdziałać zmęczeniu (żeń-szeń). Jest mieszanką opatentowanych ekstraktów Sensoril​®, Serenzo™, Saffr’Activ​® oraz witamin. Produkt odpowiedni dla wegan.


 

To jednak ciekawostka historyczna, obecnie działanie szafranu zostało skrupulatnie zbadane i opisane naukowo. Pierwsze dowody na jego skuteczność w zmniejszeniu objawów zaburzeń nastroju zostały opublikowane już 15 lat temu.

Saffr’Activ® jego właściwości i działanie

Saffr’Activ® powstał właśnie w wyniku badań nad zastosowaniem właściwości szafranu w leczeniu zaburzeń nastroju. To właśnie badania naukowe i wysokiej jakości składniki sprawiły, że obecnie Saffr’Activ®  jest jednym z najbardziej znanych na świecie ekstraktów ze słupków szafranu (crocus sativus).

Saffr’Activ® jest bogaty w aktywnie związki, takie jak: krocyna, pikrokrocyna, safranal, flawonoidy, karotenoidy. Dzięki tym składnikom działa antyoksydacyjnie i skutecznie pomaga w: poprawie nastroju, zmniejszaniu objawów depresji i stresu, skróceniu czasu zasypiania i poprawie jakości snu.

W jaki sposób szafran walczy z depresją?

Szafran za pośrednictwem zawartych w nim substancji (krocyna, safranal) hamuje wychwyt zwrotny neuroprzekaźników odpowiedzialnych za poczucie szczęścia (dopaminy i serotoniny) w ośrodkowym układzie nerwowym. Podobny mechanizm działania  mają niektóre leki przeciwdepresyjne. Czyli krocyna i safranal powodują, że w naszym organizmie znajduje się więcej hormonów szczęścia.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na Saffr’Activ® w naszym suplemencie?

Po pierwsze: standaryzacja. Producent gwarantuje, że ekstrakt ten zawiera zawsze minimum 3% krocyny i 2% safranalu.

Po drugie: jakość i bezpieczeństwo. Jego produkcja na każdym etapie podlega surowym normom jakościowym, a rośliny z których powstaje ekstrakt pochodzą z upraw ekologicznych, bez GMO i pestycydów.

Po trzecie: udowodniona naukowo skuteczność. Na podstawie badania, w którym wzięło udział 30 ochotników udowodniono, że Saffr’Activ® poprawił u wszystkich badanych (100%) jakość snu. Pacjenci łatwiej zasypiali i budzili się bardziej wypoczęci, aż 86% z nich kontynuowało zażywanie Saffr’Activ® po skończonym badaniu. To dla nas najlepsza rekomendacja.

Bibliografia:

  • http://www.saffractiv.com/
  • https://portal.abczdrowie.pl/szafran
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29134501
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29136602
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27101556
  • http://www.psychiatraonline.pl/wp-content/uploads/2017/06/PSYCHIATRA_1_eBOOK.pdf
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]