Sensoril® Ashwagandha, ekstrakt z korzenia i liści witanii ospałej

Sensoril® Ashwagandha, ekstrakt z korzenia i liści witanii ospałejZacznijmy niestandardowo od tego czym nie są adaptogeny. Adaptogeny, m.in. Sensoril® Ashwagandha, nie są przejściową modą, ani cudownym panaceum. Są roślinami, które od wieków funkcjonowały w medycynie ajurwedyjskiej, a obecnie głośno o nich w naszym kręgu kulturowym. Mają za zadanie adaptować organizm do niesprzyjających warunków zewnętrznych, podnosić odporność i pomagać w walce ze stresem.

Witania ospała (ashwagandha, indyjski żeń-szeń) to jeden z najlepiej poznanych adaptogenów.

Niełatwo jest dostać się do grupy adaptogenów… aby zostać zaliczonym do tego grona, roślina musi spełniać co najmniej trzy kryteria: jest nietoksyczna zapewnia niespecyficzną odpowiedź organizmu na stres, tzn. pomaga radzić sobie ze stresem, ale nie wyczerpuje przy tym naturalnych rezerw organizmu,
ma normalizujący wpływ na organizm, czyli ingeruje tam, gdzie jest potrzeba by przywrócić równowagę.

Kiedyś badania naukowe koncentrowały się na odkrywaniu zalet korzenia ashwagandhy. Obecnie wiadomo, że lecznicza moc ashwagandhy znajduje się zarówno w jej korzeniach jak i liściach.

Sensoril Ashwagandha jest ekstraktem z unikalnej mieszanki liści i korzeni tej rośliny. Niezwykłe właściwości Sensoril Ashwagandha opierają się na standaryzowanej zawartości składników aktywnych: 10% glikozydów witanolidowych i 32% oligosacharydów.

Sensoril Ashwagandha i jego działanie

Składniki aktywne Sensoril Ashwagandha to wyjątkowe połączenie najlepszych związków z liści i korzeni ashwagandhy, które: mają działanie antydepresyjne i antystresowe, poprawiają koncentrację, działają antyoksydacyjnie, chronią i wspierają pracę serca, trzustki, wątroby, nerek i mózgu, poprawiają ogólną kondycję ciała i umysłu, często są wybierane przez sportowców, bo usprawniają regenerację organizmu po intensywnym wysiłku.Sensoril Ashwagandha – jakość potwierdzona badaniami naukowymi

Producent chcąc potwierdzić skuteczność ekstraktu przeprowadził badania kliniczne.

Metoda: badania randomizowane z podwójnie ślepą próbą, czyli badani zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza dostała Sensoril, druga – placebo i nikt nie wiedział w której grupie się znajduje. Wnioski? Sprawdźmy niektóre z nich, Sensoril:

  • Dodaje energii, zmniejsza zmęczenie, poprawia wydajność organizmu, bo Sensoril okazał się aż siedem razy skuteczniejszy od palcebo. Czym Sensoril różni się od np. kofeiny? Równoważy potrzeby energetyczne organizmu i zapewnia w naturalny sposób siły, kofeina powoduje wyrzut energii a następnie jej spadek.
  • Poprawia koncentrację i czas reakcji. Po zaledwie dwóch tygodniach stosowania Sensoril wykazał dwukrotnie większą zdolność koncentracji (skupienia) w porównaniu z placebo i dwukrotnie szybszy czas reakcji.
  • Łagodzi stres, bo jak wykazały badania, zmniejsza w organizmie poziom kortyzolu (hormon stresu). W porównaniu z palcebo Sensoril był skuteczniejszy o 62%.
  • Poprawia jakość snu i jest dwa razy skuteczniejszy od placebo. Jest to związane bezpośrednio z działaniem Sensoril na stres (zmniejszenie poziomu kortyzolu).
  • Chroni układ krążenia i serce – działa kardioprotekcyjnie.  Poprawia funkcje śródbłonka naczyń o 91% w porównaniu z placebo.

Gdzie znajdę Sensoril Ashwagandha?

Sensoril ekstrakt z korzenia i liści witanii ospałej jest dostępny w suplementach diety.

Bibliografia:

  • https://natreoninc.com/sensoril/
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Witania_ospa%C5%82a
  • http://www.czytelniamedyczna.pl/2639,surowce-rolinne-o-dziaaniu-adaptogennym-oraz-ocena-zawartoci-adaptogenlw-w-ekstr.html
  • https://mothersprotect.com/adaptogeny-wlasciwosci-badania-historia/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]


Zostaw komentarz