Dlaczego niektóre suplementy diety nie przynoszą oczekiwanych efektów?

Dlaczego niektóre suplementy diety nie przynoszą oczekiwanych efektów?

Wybór odpowiedniego suplementu diety może być wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu licznych produktów dostępnych na rynku. Chociaż wiele osób regularnie stosuje suplementy, nie zawsze przynoszą one oczekiwane korzyści. Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, od indywidualnych reakcji organizmu po jakość użytych składników.

W tym artykule przyjrzymy się głównym czynnikom wpływającym na skuteczność suplementów oraz różnym formom składników, które mogą wpływać na ich działanie.

1. Niewłaściwa dieta:

Przykład: Osoba stosująca suplementy z żelazem, ale jednocześnie spożywająca duże ilości herbaty czy kawy, może nie doświadczyć oczekiwanych korzyści. Te napoje zawierają taniny, które mogą hamować wchłanianie żelaza.

Sugestia: Aby poprawić skuteczność suplementów, warto dostosować dietę, unikając jedzenia lub picia produktów, które mogą zakłócać wchłanianie suplementów. Konsultacja z dietetykiem może pomóc w dostosowaniu diety do indywidualnych potrzeb.

2. Interakcje z lekami:

Przykład: Osoba przyjmująca leki na nadciśnienie i jednocześnie suplementy z żeń-szeniem może doświadczyć nieprzewidzianych skutków ubocznych, ponieważ żeń-szeń może wpływać na poziom ciśnienia krwi.

Sugestia: Zawsze informuj lekarza o wszystkich suplementach, które przyjmujesz. Może to pomóc w uniknięciu potencjalnych interakcji i zapewnieniu bezpieczeństwa.

3. Indywidualna reakcja organizmu:

Przykład: Niektóre osoby mogą doświadczyć niestrawności po zażyciu suplementów z magnezem, podczas gdy inne osoby mogą nie odczuwać żadnych skutków ubocznych. Każdy organizm jest inny i może inaczej reagować na te same składniki.

Sugestia: Jeśli zauważysz niepożądane skutki po przyjęciu suplementu, warto spróbować innej formy lub marki tego suplementu. Jeśli problem się utrzymuje, skonsultuj się z lekarzem.

4. Niewłaściwe dawkowanie:

Przykład: Często jest tak, że w przypadku ekstraktów roślinnych, trudno jest określić odpowiednią porcję, która przyniesie oczekiwane korzyści zdrowotne. Jednak dzięki badaniom klinicznym przeprowadzanym przez producentów składników premium, możliwe jest określenie dokładnej porcji, przy której dany składnik jest najbardziej skuteczny.

Sugestia: Jeśli masz taką możliwość, wybieraj suplementy ze składnikami premium, które mają potwierdzone badaniami klinicznymi porcje i wpływ na organizm.

5. Brak systematyczności:

Przykład: Jeśli ktoś przyjmuje suplement z witaminą B12 raz na tydzień zamiast codziennie, jak zaleca producent, może nie doświadczyć oczekiwanych korzyści.

Sugestia: Aby uzyskać maksymalne korzyści z suplementów, ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania i regularności przyjmowania. Ustal codzienną rutynę, aby nie zapomnieć o zażyciu suplementu.

6. Jakość składników:

Przykład: Składniki syntetyczne mogą być mniej biodostępne dla organizmu niż ich naturalne odpowiedniki. Również wśród składników roślinnych występują różnice jakościowe w zależności od metody ekstrakcji i źródła surowca.

Sugestia: Wybieraj suplementy zawierające składniki z naturalnych źródeł. Jeśli zależy Ci na składnikach roślinnych, zwróć uwagę na jakość i formę ekstraktu, co zostanie dokładniej omówione w dalszej części artykułu.


Różne formy składników roślinnych na przykładzie ashwagandhy:

Forma składników w suplementach to najważniejsza rzecz świadcząca o jakości produktu. Jest to również najłatwiejsza rzecz do sprawdzenia dla konsumenta, aby mieć pewność, że suplement będzie wpływał na nas tak, jak oczekujemy. Na podstawie ashwagandhy przeanalizujemy różne rodzaje składników roślinnych/pochodzenia naturalnego:

Suszona Ashwagandha:

 • Opis: Jest to najprostsza forma, w której roślina jest po prostu wysuszona i sproszkowana.
 • Zalety: Naturalna forma, zawiera wszystkie składniki rośliny.
 • Wady: Może zawierać zanieczyszczenia, słabsza przyswajalność przez organizm.
 • Sugestia: Idealna dla osób szukających alternatywy dla składników syntetycznych.

Ekstrakt z DER:

 • Opis: Koncentrowana forma, w której do produkcji ekstraktu używa się określonej ilości rośliny.
 • Zalety: Wyższa koncentracja składników aktywnych.
 • Wady: Może nie być standaryzowany, potencjalna obecność rozpuszczalników.
 • Sugestia: Dobra dla osób szukających bardziej skoncentrowanej formy suplementu.

Ekstrakt standaryzowany:

 • Opis: Zawiera gwarantowaną ilość składników aktywnych i zawiera również DER.
 • Zalety: Stała ilość składników, większa pewność co do skuteczności.
 • Wady: Wyższa cena.
 • Sugestia: Idealny dla osób, które chcą mieć pewność co do ilości składników aktywnych w suplemencie.

Składnik premium – Sensoril® Ashwagandha:

 • Opis: Opatentowana forma ekstraktu, która przeszła liczne badania kliniczne. Jest to jednocześnie ekstrakt standaryzowany, co gwarantuje stałą ilość składników aktywnych.
 • Zalety: Najwyższa jakość, potwierdzona skuteczność.
 • Wady: Dostępność może być ograniczona.
 • Sugestia: Dla osób, które szukają najwyższej jakości i są gotowe zapłacić więcej za potwierdzoną skuteczność.

7. Osiągaj oczekiwane efekty dzięki składnikom premium.

Zastanawiasz się, czy składniki premium są naprawdę najlepsze w stosunku do innych? Czy warto korzystać z suplementów mających je w składzie? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Składniki premium gwarantują najwyższą jakość, czystość i skuteczność, potwierdzoną badaniami klinicznymi. Dzięki nim masz pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi to, co najlepsze.

Jeśli zależy Ci na wsparciu organizmu w codziennym funkcjonowaniu, warto zwrócić uwagę na produkty marki GRINDAY. Mają one na celu dostarczenie wartościowego wsparcia, bazując właśnie na składnikach premium we wszystkich swoich produktach.

Są to produkty stworzone z myślą o tych, którzy poszukują nie tylko suplementu, ale wartościowego wsparcia, na którym będą mogli polegać. Wybierając GRINDAY, wybierasz jakość i pewność, że dbasz o siebie w najlepszy możliwy sposób.


Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 3 Średnia: 5]
Zostaw komentarz