Przyczyny nadmiernego wypadania włosów u kobiet

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet jest częstym problemem. Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów u kobiet i w jaki sposób można z nim uporać.?


LOOK UP – WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE
Look Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, który dzięki swoim składnikom wzmacnia włosy, skórę i paznokcie (miedź, pokrzywa zwyczajna), odbudowuje ich strukturę (miedź) oraz chronią składniki komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym (witamina C). Produkt odpowiedni dla wegan.


 

Czynników powodujących wypadanie włosów u kobiet jest wiele, są one zróżnicowane, dlatego tak ważne jest rozpoznanie przyczyny i szybka reakcja.

W dzisiejszym wpisie przyjrzeliśmy się najczęstszym powodom wypadania włosów. 

Skąd się bierze wypadanie włosów u kobiet?

Jeśli obserwujesz od jakiegoś czasu sporo włosów pozostających na szczotce, poduszce, w odpływie prysznica, nie musi to jeszcze zwiastować poważnych problemów. Przyczyną może być nieodpowiednia pielęgnacja, częste stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy.

Nierzadko jednak nagłe wypadanie włosów u kobiet jest także związane ze źle dobraną, niezbilansowaną dietą, stanami zapalnymi organizmu, chorobą czy stresem. Warto podzielić przyczyny na naturalne oraz te, które są związane z naszym stylem życia.

Naturalne przyczyny wypadania włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet można zaobserwować w okresie dorastania. Burza hormonów ma wpływ na organizm. Możemy mieć do czynienia z nadprodukcją sebum, która powoduje szybkie przetłuszczanie się włosów czy łojotok.

U nastolatek hormony mogą przyczyniać się także do wypadania włosów. Jest to naturalne, dlatego nie ma powodów do obaw. Jeśli jednak stan ten będzie utrzymywać się dłużej, warto zasięgnąć porady specjalisty. Kolejną naturalną przyczyną wypadania włosów jest stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Rozwiązaniem jest zmiana tabletek na inne.

Kobiety narażone są na wzmożone wypadanie włosów w trakcie ciąży oraz po porodzie. Jest to oczywiście związane ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Podczas ciąży naturalny cykl wzrostu włosa zostaje zaburzony, przez co może on rosnąć nawet 10% wolniej.

Kobiety mogą zaobserwować przerzedzenie włosów w okresie menopauzy, kiedy to następują zmiany w poziomie żeńskich hormonów płciowych. Włosy mogą stać się osłabione. Pomocna może okazać się zmiana diety lub suplementy, które skutecznie wzmocnią włosy.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet związane ze stylem życia

Ogromny wpływ na wygląd naszych włosów ma dieta. By cieszyć się gęstymi, lśniącymi włosami, należy o nie zadbać nie tylko od zewnątrz, ale także od środka. Jeśli nie dostarczasz swojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, szybko odbije się to na kondycji Twoich włosów. Warto spożywać warzywa i owoce, a także wspomagać się suplementami zawierającymi biotynę.

Czynnikiem, który ma znaczący wpływ na wzmożone wypadanie włosów, jest stres. Zarówno traumatyczne doświadczenie, jak i długotrwały stres przyczyniają się do wypadania włosów. W tym celu warto wykonać badania i sprawdzić poziom kortyzolu – jeśli będzie podwyższony, może świadczyć o tym, że wypadanie włosów ma podłoże psychogenne.

Nie bez znaczenia jest także stylizacja włosów oraz zbyt ciasne ich upinanie. Jeśli możesz, zrezygnuj z częstego używania suszarki, lokówki czy prostownicy. Gorące powietrze oddziałuje bezpośrednio na skórę głowy, co przekłada się na stan mieszków włosowych. Dobrym pomysłem jest także ograniczenie częstego spinania włosów w koński ogon, silne ich naciąganie czy używanie nieodpowiednich gumek oraz wsuwek.

Bibliografia:

  • http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/najczestsze-objawy-chorobowe,nadmierne-wypadanie-wlosow,artykul,1577470.html
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/wypadanie-wlosow-jakie-sa-jego-przyczyny-aa-owpV-QcYj-3NEd.html
  • https://biotechnologia.pl/kosmetologia/przyczyny-nadmiernego-wypadania-wlosow-u-kobiet,18066
  • https://wylecz.to/choroby-skory/nadmierne-wypadanie-wlosow-co-jest-przyczyna-nadmiernej-utraty-wlosow/
  • https://trychologia.edu.pl/dlaczego-kobietom-wypadaja-wlosy/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]