Pielęgnacja cery zimą – jakie kosmetyki mogą ci zaszkodzić

Zimą cera potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. To jak o nią zadbamy ma wpływ na to, jak będzie ona wyglądać nie tylko podczas zimy, ale również latem.

Do pielęgnacji cery zimą używamy kosmetyków, warto więc wiedzieć jakie produkty są bezpieczne dla skóry zimą, a jakie mogą jej zaszkodzić. Warto również wiedzieć, czego nie robić zimą, by zadbać o zdrowie skóry. 

Zamiast lekkich kremów wybiera tłuste 

To może nam się wydawać absurdalne. Najczęściej sięgamy po lekkie kremy na bazie wody, które nie zatykają porów i pozwalają skórze swobodnie oddychać. Warto jednak pamiętać, że kremy na bazie olejów wcale nie są ciężkie. Wiele z nich jest robionych na bazie tych drogocennych olejków, które mają działanie odżywiające i wspomagają regenerację.

Przeczytaj również:
Ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.).

Zimą lepiej sięgać właśnie po takie kremy, ponieważ nie wysuszają one skóry na mrozie, tak jak to robią kremy na bazie wody. Jest to bardzo ważne dla naszej cery, która podczas zimy jest wystawiona na mroźne i suche powietrze, które sprawia, że staje się ona przesuszona i podatna na podrażnienia. 


Look Up - Włosy Skóra Paznokcie
Look Up to kompleksowa formuła suplementu diety. Skutecznie wzmacnia włosy i paznokcie, odbudowuje ich strukturę oraz przeciwdziała negatywnym czynnikom zewnętrznym. Przeciwdziała wczesnemu siwieniu oraz wypadaniu włosów. Wspomaga utrzymanie prawidłowej pigmentacji skóry i włosów.

Nie używaj kwasów 

Jeśli chcesz wykonywać zabiegi z kwasami to znacznie lepiej jest robić je jesienią. Zima mimo tego, że jest najzimniejszą porą roku, jest bardzo słoneczna. Tak więc robienie zabiegów z kwasami podczas tej pory roku może negatywnie wpłynąć na zdrowie naszej skóry.

Przeczytaj również:
Zabiegi kosmetyczne w trakcie ciąży

Kwasy źle reagują na słońce, przez co na cerze mogą pojawić się przebarwienia, które ciężko będzie usunąć. Tak więc zamiast wybierać zabieg z kwasami możesz udać się na oczyszczanie do kosmetyczki lub poproś ją o zabieg o działaniu regeneracyjnym, ponieważ to jest właśnie to czego najbardziej potrzebuje twoja skóra. 

Nie rób maseczek 

Nie chodzi o zrezygnowanie z tego etapu pielęgnacji. Należy ją jedynie ograniczyć. Wiele kobiet zimą decyduje się na robienie maseczek codziennie., ponieważ wydaje im się, że będzie to miało zbawienny wpływ na cerę. To jednak nieprawda.

Warto pamiętać o tym, że maseczki często zawierają silne składniki odżywiające, które w nadmiarze mogą podrażnić skórę i doprowadzić do wysuszenia, nadmiernego nawilżenia, czy zaostrzenia się trądziku. Maseczki najlepiej wykonywać trzy razy w tygodniu co dwa dni. 

Przeczytaj również:
Jak zadbać o pielęgnacje ciała w trakcie ciąży?

Zbyt częste peelingi nie są zdrowe 

Skóra potrzebuje złuszczenia, jednak robienie peelingów codziennie, zwłaszcza zimą może doprowadzić do podrażnienia i osłabienia kondycji cery. Tak samo jak z maseczkami, peelingi najlepiej robić trzy razy w tygodniu co dwa dni. 

Gorące kąpiele 

W zimowe wieczory dla wielu osób nie ma nic lepszego niż odpoczynek i kąpiel w gorącej wodzie. To jednak nie jest pielęgnacja za którą przepada nasza skóra. Pod wpływem gorących temperatur staje się ona przesuszona i wrażliwa.

Znacznie lepiej jest wziąć zimną kąpiel lub decydować się na zmienny prysznic. Oznacza to, że na zmianę polewamy ciało ciepłą i chłodną wodą. Taki zabieg poprawi krążenie krwi, a to wpłynie pozytywnie  na proces regeneracji, który jest tak ważny dla skóry zimą. 

Bibliografia:

  • https://www.doz.pl/czytelnia/a294-Pielegnacja_skory_zima
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/jak-dbac-o-skore-zima-zimowa-pielegnacja-twarzy-dloni-ust-aa-rZsS-cu1A-G4eN.html
  • https://kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/6-zasad-pielegnacji-skory-zima/p2ch5e
  • https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-skore-zima
Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 0 Średnia: 0]