Depilacja – czyli jaki sposób da nam najlepsze efekty

Depilacja – czyli jaki sposób da nam najlepsze efekty

Depilacja jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który wykonujemy bardzo często. Wiele osób depiluje się codziennie lub raz na tydzień, są osoby, które robią to raz w miesiącu.


LOOK UP – WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE
Look Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, który dzięki swoim składnikom wzmacnia włosy, skórę i paznokcie (miedź, pokrzywa zwyczajna), odbudowuje ich strukturę (miedź) oraz chronią składniki komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym (witamina C). Produkt odpowiedni dla wegan.


To jaką depilację najlepiej stosować zależy od tego jaka jest nasza skórą. Warto więc wiedzieć, jaka depilacja jest najlepsza dla ciebie.

Depilacja laserowa 

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem, na który decyduje się wiele kobiet. Jest to zabieg, który ma możliwość trwałego usunięcia  włosa. Jednak do uzyskania takiego efektu koniecznie jest wykonanie co najmniej trzech serii zabiegów.

W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonanie nawet siedmiu zabiegów. Skóra do tego rodzaju depilacji musi być dobrze przygotowana czysta i sucha. Konieczne jest również przerwanie suplementacji składnikami, które mają działanie światło-uczulające.

Warto również pamiętać, że depilacja laserowa może powodować silne podrażnienie skóry, a w czasie zabiegu pojawić się może ból. 

Krem do depilacji 

Jest to bezbolesny i sposób na depilację. Nie daje ona jednak tak trwałych efektów, jak depilacja laserowa. Po zabiegu z kremem do depilacji włoski odrastają najczęściej po trzech dniach. 

Depilacja maszynką jednorazową 

Jest to rodzaj depilacji, na który decydujemy się najczęściej. Depilacja maszynką jednorazową jest tania i bezbolesna. Jest ona jednak nietrwała, ponieważ włoski zaczynają odrastać po dwóch dniach, a im częściej się golimy, tym szybciej zaczynają wzrastać włoski.

Warto również pamiętać, że po depilacji maszynką jednorazową skóra może stać się przesuszona i wdać się może zakażenie, zwłaszcza jeśli ktoś inny korzysta z naszej maszynki. W trosce o swoje ciało zadbaj o to, by nikt inny nie używał twojej maszynki do golenia. A po depilacji posmaruj ciało balsamem nawilżającym. 

Depilacja depilatorem elektrycznym 

Możemy kupić dobry depilator, ponieważ depilacja maszynką elektryczną jest skuteczna, ale tańsza niż zabieg laserem, czy woskiem. Po takim domowym zabiegu włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach.

Warto jednak pamiętać, że jest to bolesny rodzaj depilacji. Maszynka łapie włoski, które wystają nad skórą i wyciąga jest razem z cebulką.  Uczucie bólu może więc zniechęcać wiele osób do tego rodzaju depilacji.

Przez tym zabiegiem warto ochłodzić skórę kostkami lodu lub wybrać możemy maszynkę ze specjalną nakładką chłodzącą. Po zabiegu warto nakładać na skórę balsam nawilżający lub olejek do ciała. 

Depilacja woskiem 

Depilacja woskiem również jest popularnym zabiegiem. Jednak wiele kobiet z niego rezygnuje, ponieważ jest on bolesny. Daje jednak długotrwałe efekty, ponieważ włoski zaczynają odrastać dopiero po kilku tygodniach.

Kobiety nie powinny wykonywać depilacji woskiem, kiedy mają miesiączkę, ponieważ skóra w tym czasie jest wyjątkowo wrażliwa, więc zabieg może być bardziej bolesny. Przed nałożeniem wosku na skórę zadbaj, by była ona dokładnie oczyszczona, by preparat dobrze przylgnął do ciała.

Przed wykonaniem zabiegu włoski muszą być dłuższe, by wosk mógł je dobrze złapać i wyrwać razem z cebulką. 

Bibliografia:

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo/popularne-metody-depilacji-jaki-sposob-usuwania-owlosienia-jest-najlep-aa-SJyV-d9ZR-Gndi.html
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,depilacja-bikini—sposoby-depilacji–depilacja-w-domu,artykul,1729453.html
  • https://kobieta.onet.pl/uroda/depilacja-ipl-na-czym-polega/8wnn87m
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]