Jak pozyskiwane i przetwarzane są składniki suplementów diety?


Co kryje kapsułka?


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co tak naprawdę kryje się w kapsułce Twojego ulubionego suplementu diety? W erze zdrowego stylu życia, kiedy suplementy diety stają się naszym codziennym towarzyszem, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tajemnic, które kryją się za ich produkcją. Wyobraź sobie, że nieświadomie spożywasz coś, co w dłuższej perspektywie może wpłynąć na Twoje zdrowie nie tak, jakbyś tego chciał. Brzmi niepokojąco? Dlatego warto zanurzyć się w fascynujący świat pozyskiwania składników do suplementów diety.


Tajemnice roślinnych składników.

Kiedy myślimy o roślinnych składnikach, wyobrażamy sobie zielone, soczyste rośliny pełne życia. Ale jak te rośliny zamieniają się w mocne ekstrakty w naszych suplementach? Kluczem jest proces ekstrakcji, który odkrywa najcenniejsze składniki ukryte w głębi roślin.


Przyglądnijmy się temu procesowi na przykładzie witaminy C z ekologicznej aceroli.

 1. Zbieranie surowca: Owoce aceroli są zbierane ręcznie w odpowiednim czasie dojrzałości, aby maksymalizować zawartość witaminy C.
 2. Suszenie: Owoce są suszone w kontrolowanych warunkach. Może to być suszenie na słońcu, suszenie cieniowane lub suszenie w suszarkach. W tym miejscu obróbka może się kończyć, jeśli chodzi o uzyskanie suszonych owoców aceroli. Jednakże, w celu uzyskania ekstraktu, proces jest kontynuowany.
 3. Ekstrakcja: Suszone owoce są następnie zmielone na proszek. Proszek jest mieszany z rozpuszczalnikiem (np. wodą) w celu ekstrakcji witaminy C. Mieszanka jest mieszana i filtrowana, aby oddzielić ciecz od stałych części rośliny.
 4. Oczyszczanie: Ekstrakt jest następnie oczyszczany, aby usunąć niepożądane substancje, takie jak tłuszcze, woski i barwniki. Może to być osiągnięte przez destylację, krystalizację lub chromatografię.
 5. Standaryzacja: W tym etapie koncentracja aktywnego składnika (witaminy C) jest dostosowywana do określonego poziomu. Dzięki temu każda partia produktu ma stałą zawartość witaminy C. Proces standaryzacji polega na analizie zawartości składnika aktywnego w ekstrakcie i dostosowywaniu jej, aby osiągnąć oczekiwany poziom. Może to być osiągnięte przez dodawanie większej ilości surowca roślinnego lub rozcieńczanie ekstraktu.
 6. Koncentracja: Oczyszczony i ustandaryzowany ekstrakt jest następnie skoncentrowany. Może to być osiągnięte przez odparowywanie rozpuszczalnika. W tym miejscu obróbka może się kończyć, jeśli chodzi o uzyskanie skoncentrowanego ekstraktu. Jednakże, w celu uzyskania proszku, proces jest kontynuowany.
 7. Suszenie: Skoncentrowany ekstrakt jest suszony, aby uzyskać proszek zawierający witaminę C, który jest gotowy do użycia w suplementach.
 8. Kontrola jakości: Proszek witaminy C jest testowany pod kątem zawartości witaminy C, obecności zanieczyszczeń i innych parametrów jakości.

Roślinne składniki w praktyce.

W kontekście ekologicznej witaminy C, idealnym przykładem implementacji opisanych metod jest Grinday BIO C. Ten produkt wykorzystuje wszystkie zalety ekologicznej aceroli, łącząc je w formule, która maksymalizuje dostępność i skuteczność witaminy C. Grinday BIO C to dowód na to, że teoria o ekologicznych składnikach może być przekształcona w praktyczne i skuteczne rozwiązania suplementacyjne, dostarczając klientom produktu nie tylko wysokiej jakości składniki, ale także gwarancję etycznego i odpowiedzialnego podejścia do zdrowia i środowiska naturalnego.

Pozyskiwanie składników zwierzęcych.

Niektóre składniki suplementów pochodzą bezpośrednio od zwierząt. Przykładem może być kolagen, który jest pozyskiwany głównie z kości i skóry bydła, świń lub ryb.

 1. Zbieranie surowca: W przypadku kolagenu, surowcem są kości, skóra lub łuski ryb.
 2. Przetwarzanie: Surowce są myte, gotowane i hydrolizowane, aby wyizolować kolagen.
 3. Oczyszczanie: Kolagen jest następnie oczyszczany z niepożądanych substancji.
 4. Standaryzacja: Podobnie jak w przypadku składników roślinnych, kolagen jest standaryzowany, aby zapewnić stałą zawartość w każdej partii produktu.

Składniki syntetyczne.

Metody badania ekstraktów roślinnych

Niektóre składniki suplementów są produkowane syntetycznie w laboratoriach. Przykładem może być witamina C, która może być syntetyzowana z kwasu glukonowego.

 1. Synteza: Kwas glukonowy jest przekształcany w witaminę C za pomocą specjalnych procesów chemicznych.
 2. Oczyszczanie: Syntetyczna witamina C jest następnie oczyszczana z niepożądanych substancji.
 3. Standaryzacja: Tak jak w przypadku innych składników, witamina C jest standaryzowana, aby zapewnić stałą zawartość w każdej partii produktu.

W dzisiejszym świecie suplementów diety, składniki roślinne są cenione za swoją naturalność i dodatkowe składniki odżywcze. Z kolei składniki zwierzęce, takie jak kolagen, dostarczają specyficznych składników trudno dostępnych w roślinach, ale mogą wiązać się z kwestiami etycznymi i alergenami. Składniki syntetyczne oferują stałą jakość i zawartość, ale mogą być postrzegane jako mniej naturalne i przyswajalne. Wybór odpowiedniego składnika zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji konsumenta, a kluczem jest zrozumienie pochodzenia i procesu produkcji każdego składnika.

Co kryje kapsułka Grinday.

Marka Grinday, uwzględniając wyżej wymienione aspekty, oferuje swoim klientom suplementy oparte na składnikach premium. Charakteryzują się one wykorzystaniem ekstraktów standaryzowanych oraz posiadają czysty skład. Taka polityka zapewnia wszystkim korzystającym z produktów Grinday pewność, że ich wybór jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny.

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]
Zostaw komentarz