News & Blog

July 08, 2019

Stres oksydacyjny – jakie są jego przyczyny i jak się przed nim bronić?

Za jedne z naszych największych wrogów uznaje się wolne rodniki. Odpowiadają one za uszkodzenia i starzenie się komórek w ustroju. Powstają one między innymi pod wpływem działania światła słonecznego, czyli promieniowania ultrafioletowego. A także w czasie przemian i procesów oddechowych komórek.

July 08, 2019

Naturalne przeciwutleniacze (antyoksydanty) – gdzie je znaleźć?

Przeciwutleniacze, czyli inaczej antyoksydanty występują w organizmie człowieka, a ich zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników tlenowych. Wolne rodniki, to aktywne atomy tlenowe, które nie mają sparowanego elektronu. Przez to krążą one po organizmie człowieka i niszczą komórki odbierając im po jednym elektronie. Wchodzą one w reakcję z DNA, a także wszystkimi komórkami występującymi w ustroju.

July 08, 2019

Jak zadbać o długowieczność i witalność w naturalny sposób?

Oczywiście w niektórych przypadkach w grę wchodzi działanie genów. Jednak to nie wszystko, genetyka to jedynie pięć procent w tym przypadku, reszta zależy od nas i tego, jak dbamy o nasze zdrowie. Jak więc zadbać o długowieczność i witalność? Należy przede wszystkim zachować jasny umysł i dbać o kondycję organizmu codziennie. Przecież długowieczność nie przychodzi sama. Na to trzeba samemu zapracować.

June 30, 2019

Jak zahamować proces starzenia się organizmu?

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale to, co jemy, ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na wygląd. Jeżeli na co dzień nie dbamy o sposób odżywiania, to niestety, ale w ustroju dojdzie do wielu zaburzeń, które będą miały negatywny wpływ na pracę układów i narządów. Dodatkowo dieta uboga w wartościowe produkty bardzo szybko prowadzić może do niedoborów składników odżywczych, które są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia

June 16, 2019

Jakie witaminy zwalczają wolne rodniki?

Uważa się, że witamina C jest liderem wśród składników, które mają działanie przeciwutleniające. Znajduje się ona w dużej ilości w warzywach i owocach różnego rodzaju. W medycynie nazywana jest ona kwasem askorbinowym, a jej zadaniem, jest wyszukiwanie i neutralizowanie wolnych rodników, które krążą po organizmie człowieka i przyczyniają się do niszczenia komórek.

Piszą o nas