Działanie antynowotworowe roślin

Działanie antynowotworowe roślin

W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po sztuczne preparaty, ale przecież wiadomo, że natura, jest jedną z największych aptek na całej planecie.  Przez lata odkrywa się nowe rośliny, a także ich liczne właściwości prozdrowotne.

Wiele z ziół nadal nie została zbadana, a na temat ich działania na organizm nie wiele wiadomo. Jednak coraz więcej słyszy się na temat tego, że rośliny mają silne działanie przeciwnowotworowe. Jest tak, ponieważ w ich składzie znajduje się wiele substancji, które mają silne działanie przeciwutleniające, a także zwalczają one komórki rakowe i blokują ich wzrost. Na jakie rośliny warto zwrócić uwagę przy profilaktyce nowotworów? 

Żonkile 

To kwiaty, które znana są również pod nazwą narcyzy. W ich składzie znajduje się hemantamina, czy związek o działaniu antyrakowym. Na temat działanie tego związku wykonano liczne badania, a wykazują one, że jest to substancja wiążąca ze sobą rybosomy komórek nowotworowych, a dzięki temu przyczynia się do zahamowania procesu ich wzrostu.

Rybosomy są kompleksami białkowymi, które odpowiadają za produkcję białek. Jeżeli dojdzie do zablokowania ich aktywności, to proces syntezy materiału budulcowego komórek również zostanie zatrzymana. A ma to również wpływ na komórki rakowe. Badania wykazały, że ten związek przyczynia się do aktywacji szklaku w organizmie, który przyśpiesza eliminację komórek rakowych. 

Korzeń łopianu 

Jest to jeden ze związków, który jest często stosowany w suplementach diety wykazujących działanie antyrakowe. Roślina ta zawiera w sobie związek, który ma silne działanie antyrakowe, a udowodniono to przez liczne badania naukowe. Związek ten przyczynia się do niszczenia komórek ubogich odżywczo, a takie komórki, to między innymi rakowe. Naukowcy poddali działaniu tego związku komórki rakowe trzustki, a wyniki wykazały, że jest to substancja, która znacząco spowolniła rozwój komórek rakowych. Inne badania wykazały, że korzeń łopianu i zwarte w nim związki chemiczne mają również dobry wpływ na pracę zdrowych i sprawnych komórek. Jego spożywanie sprawia, że są one chronione przed negatywnym działaniem toksycznych substancji, które je zatruwają. 

Ostryż długi 

Jest korzeniem, który staje się bogatym źródłem kurkuminy. I to właśnie dzięki temu związkowi aktywnemu, jest to roślina o tak silnych właściwościach prozdrowotnych. Badania wykazały, że kurkumina ma silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu ma ona zdolność do zwalczania wolnych rodników i niwelowania ich negatywnego działania.


Grinday Vegan D3 - wegańska witamina D3 - suplementy diety

  • Wegańska witamina D3 Vita-algae D® w 100% z alg.
  • Certyfikowany i opatentowany składnik aktywny Vita-algae D®.
  • Zawartość witaminy D3 potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.
  • 60 kapsułek - 2 miesiące suplementacji.
  • Czysty skład, bez barwników i wypełniaczy. 

Spożywanie wyciągu z ostryżu długiego spowalnia proces starzenia się organizmu, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory. Roślina ta wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i reguluje pracę układu pokarmowego. Kurkuminę często można znaleźć w składzie suplementów diety, które mają działanie antyoksydacyjne. 

Granat 

Mówiąc o działaniu antynowotworowym roślin, nie można pominąć granatu, który jest rośliną mająca w sobie wiele wartościowych składników i liczne właściwości prozdrowotne. W pestkach granatu znajduje się cenny kwas elagowy, który według naukowców ma silne działanie antyrakowe. Jest to związek aktywny, który działa przeciwzapalnie, a także wykazuje zdolności przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Jego spożywanie w odpowiednich stężeniach przyczynia się do spowolnienia procesu starzenia, a także działa wspomagająco i ochronnie na komórki. Kwas elagowy spowalnia proces tworzenia komórek nowotworowych, a także ułatwia wydalanie wolnych rodników z organizmu.

Suplementy diety zawierające wyciąg z pestek granatu korzystnie wpływają na wygląd skóry i dbają o zdrowie komórek ustroju. 

Pomidory 

Jeżeli chcemy zadbać o nasze zdrowie, to warto sięgnąć po pomidory. Mają one w sobie wiele witamin i minerałów, a więc doskonale sprawdzają się, jako warzywo, które zmniejsza ryzyko niedoborów odżywczych. Jednak to co najważniejsze, to likopen w nich zawarty. Likopen jest uważany za jeden z najwartościowszych przeciwutleniaczy. Spożywanie go zmniejsza ryzyko rozwoju zawału serca. Jest to związek, który wykazuje działanie antyrakowe. Jeżeli dostarczymy go do organizmu, to jego rolą będzie wspomaganie wydalania i neutralizowania wolnych rodników. Dodatkowo jest to składnik, który zmniejsza poziom złego cholesterolu we krwi, dzięki czemu ma zbawienny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. 

Pokrzywa 

Jest rośliną, którą najczęściej wykorzystują nasze babcie. Doskonale sprawdza się na problemy z urodą, ponieważ jest to zioło, które wzmacnia włosy, poprawia wygląd cery i zwiększa wytrzymałość paznokci. Jednak nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że w liściach tej rośliny znajduje się mrówczan sodu, czyli składnik, który może być wykorzystywany w profilaktyce raka prostaty i jajników. Okazuje się, że związek ten przyczynia się do zakłócenia procesu metabolicznego, który wykorzystywany jest przez komórki rakowe do podziału i szybkiego wzrostu. Dodatkowo mrówczan sodu sprawia, że kwas pirogronowy przemienia się do neutralnej formy kwasu mlekowego, a dzięki temu przyczynia się on do śmierci komórki chorej. 

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Grinday Vegan D3 - wegańska witamina D3 - suplementy diety

  • Wegańska witamina D3 Vita-algae D® w 100% z alg.
  • Certyfikowany i opatentowany składnik aktywny Vita-algae D®.
  • Zawartość witaminy D3 potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.
  • 60 kapsułek - 2 miesiące suplementacji.
  • Czysty skład, bez barwników i wypełniaczy. 

Zostaw komentarz