Wszystko co musisz wiedzieć o swoich włosach

Wszystko co musisz wiedzieć o swoich włosach

Czy włosy potrzebują codziennego rozczesywania? Jakie kosmetyki są najlepsze dla naszych włosów oraz jakie produkty wspomagają ich wzrost? Co musisz wiedzieć o swoich włosach?

Jest wiele pytań na temat naszych włosów, które zadajemy sobie codziennie. Dziś odpowiemy sobie na kilka z tych pytań, by rozszerzyć nieco naszą wiedzę na temat włosów. 

Długie i częste szczotkowanie pobudza  wzrost włosów 

To mit. Częste szczotkowanie włosów wcale nie jest tak zdrowie, jak nam się wydaje. Specjaliści są zadania, że lepiej czesać włosy trzy raz dziennie niż raz na godzinę. Im mniej tym lepiej, ponieważ zbyt częste i gorliwe rozczesywanie włosów może doprowadzić do uszkodzenia jego struktury. To doprowadzić może do jego zniszczenia, a nie szybkiego wzrostu.

Jeśli już chcemy pobudzić włosy do szybszego wzrostu, to znacznie lepszym sposobem jest robienie masażu głowy. Możemy to zrobić palcami, najlepiej już podczas mycia głowy oraz przy szczotkowaniu, delikatnie masować głowę wypustkami w szczotce. Dzięki temu poprawi się krążenie, a to sprawi, że włosy będą szybciej rosły. 

Jakie kosmetyki na rozdwojone końcówki? 

Wiele kobiet chce wiedzieć, jakie są preparaty, które wspomagają regenerację rozdwojonych końcówek. Niestety na rynku nie ma żadnych preparatów, które mogłyby zreperować takie uszkodzenie włosa. Jedynym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest ich podcięcie.Są oczywiście preparaty, które pozwalają na wzmocnienie włosów, dzięki czemu zapobiegają one rozdwojeniu, ale nie wspomagają one w żaden sposób pozbycia się i regeneracji końcówek rozdwojonych. Są również kosmetyki, które wygładzają włosy i sklejają rozdwojone końce, dlatego wydaje się nam, że ich nie ma. Jednak po zmyciu takiej odżywki pojawiają się widoczne zniszczenia. 

Wiązanie włosów je osłabia i niszczy

Wiele kobiet uważa, że wiązanie włosów w koński ogon lub kok niszczą je i plączą. Jest w tym trochę prawdy, to jednak nie oznacza, że już zawsze trzeba chodzić w rozpuszczonych włosach, by zadbać o ich zdrowie. Jeśli chcemy związać włosy należy pamiętać, by nie robić tego zbyt mocno, ponieważ to może osłabić włosy.

Warto również wiedzieć, że nie można tego robić, kiedy włosy są mokre, są kobiety,  które od razu po umyciu włosów wiążą je w koński ogon. Nie jest to zdrowe i osłabia strukturę włosa. Jeśli lubimy chodzić w związanych włosach najlepiej kupić specjalną gumkę, która nie ściska, nie plącze włosów. Są również gumki w kształcie sprężynki, które nie ciągną włosów i ich nie plączą. Takie frotki są jak najbardziej bezpieczne dla włosów. 

W ciąży nie wolno farbować włosów 

Wiele kobiet w ciąży uważa, że w ich stanie fizjologicznym farbowanie włosów jest niewskazane i niebezpieczne. Jest to mit, farby, a właściwie jej składniki nie wnikają pod skórę, a jedynie w strukturę włosa. Tak więc nie przedostają się do płodu, nie stwarzają żadnego zagrożenia dla zdrowia przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze dziecka. Nie ma  się więc co obawiać takiego zabiegu na włosy, nawet jeśli jesteś w pierwszej ciąży. 

Bibliografia:

  • https://nanoil.pl/blog/post/wlosy-srednioporowate-wszysko-co-musisz-wiedziec-o-ich-pielegnacji
  • http://mloda-skora.pl/pielegnacja/3-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-o-swoich-wlosach/
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/zabiegi-na-wlosy-5-najpopularniejszych-zabiegow-profesjonalnych-na-wlo-aa-1Pwr-zmzk-DdrP.html
  • https://wylecz.to/choroby-skory/wypadanie-wlosow-jakie-badania-zrobic-i-poznac-przyczyne-lysienia/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz