Farbowanie włosów

Dla wielu kobiet farbowanie włosów jest zabiegiem naturalnym, który wykonuje się przynajmniej raz na dwa miesiące. Jeśli jesteś kobietą, która chce zacząć się farbować i chce robić koloryzację w domu, to koniecznie musisz poznać kilka zasad dotyczących tego zabiegu. Jeśli chcesz osiągnąć zadowalający efekt to musisz poznać kilka podstawowych informacji na temat koloryzacji. 

Od czego zacząć koloryzację? 

Jeśli zdecydowałaś się na samodzielną koloryzację, to plus dla ciebie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy. Farbowanie włosów przez profesjonalistę może nas kosztować trzy razy więcej niż ten sam zabieg wykonany samodzielnie w domu. Jednak zanim zaczniesz musisz się do tego odpowiednio przygotować. 

Po pierwsze musisz dobrze się zastanowić, jaki kolor farby chcesz wybrać. Jeśli jest to twoja pierwsza koloryzacja, a marzy ci się prawdziwa metamorfoza, to znacznie lepiej zrobisz, jeśli skontaktujesz się ze specjalistą, który podpowie ci, jaką farbę i kolor najlepiej wybrać.

Przeczytaj również:
Najlepsze sposoby na mocne i lśniące włosy

W domu możesz wykonać nieco mniej spektakularną zmianę, ponieważ polega ona na zmianie koloru włosów o dwa lub trzy tony na jaśniejsze lub ciemniejsze niż twój odcień włosów. Pamiętaj, by przy wyborze koloru sięgać tylko po takie odcienie, które pasują do twojej urody. Jeśli masz cerę ciemną, to pasować ci może ciemny granat, kasztanowy, czy czarny. Ja jeśli masz cerę porcelanową, to lepiej zrobisz jeśli wybierzesz farbę o chłodnej barwie. 


Look Up - Włosy Skóra Paznokcie
Look Up to kompleksowa formuła suplementu diety. Skutecznie wzmacnia włosy i paznokcie, odbudowuje ich strukturę oraz przeciwdziała negatywnym czynnikom zewnętrznym. Przeciwdziała wczesnemu siwieniu oraz wypadaniu włosów. Wspomaga utrzymanie prawidłowej pigmentacji skóry i włosów.
Przeczytaj również:
Jak zadbać o swoją skórę zimą?

Nie myj włosów przed farbowaniem 

Nie oznacza to oczywiście przerwy w myciu włosów przez tydzień przed koloryzacją. Jednak nie zaleca się mycia włosów tuż przed farbowaniem, a jest to błąd, który popełnia wiele kobiet. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu na włosach posiadanie naturalny płaszcz lipidowy, czyli warstwa ochronna, która będzie zabezpieczała włosy i skórę głowy przed chemicznymi substancjami, które znajdują się w farbie. 

Przed koloryzacją zrób próbę uczuleniową 

Wiele kobiet o tym zapomina, ale wykonanie próby uczuleniowej jest bardzo ważne. Wymieszaj więc odrobinę farby i nałóż na skórę. Najlepiej w zgięciu łokcia, ponieważ tam skóra jest najbardziej wrażliwa. Jeśli po piętnastu minutach nie pojawi się reakcja alergiczna, to możesz nakładać farbę na włosy. 

Przeczytaj również:
Rośliny wspomagające wzrost włosów i wzmacniające ich strukturę

Po koloryzacji 

Kiedy zaczynasz zmywać farbę włosów, pamięta, by zrobić to chłodną wodą. Po zmyciu farby nałóż na włosy odżywkę. W wielu farbach znajduje się mała saszetka z jednorazową odżywką. Tak więc jeśli nie masz swojej, możesz użyć właśnie tej. Jest to ważne, ponieważ po koloryzacji włosy są przesuszone, podrażnione, a łuski włosa otwarte. A jeśli nałożysz odżywkę poprawi się ich kondycja. A dodatkowo odżywka pomoże ci się pozbyć nieprzyjemnego chemicznego zapachu z włosów

Jak wydłużyć koloryzację? 

Jeśli chcesz wydłużyć koloryzację, to po zmyciu farby możesz nałożyć na włosy odżywkę lub maseczkę i zawinąć je w ręcznik lub w foliowy czepek. Dzięki temu składniki odżywcze wnikną w strukturę włosa, a efekt koloryzacji się wydłuży.

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/farbowanie-wlosow-w-domu-w-12-krokach-jak-poprawnie-wykonac-koloryzacj-aa-G1QC-cYnq-9Gpc.html
  • https://www.ziko.pl/blog-post/bezpieczne-farbowanie-wlosow/
  • https://parenting.pl/farbowanie-wlosow-w-ciazy
  • https://www.medme.pl/artykuly/farbowanie-wlosow-jak-je-wykonac-by-ich-nie-zniszczyc,71859.html
Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 0 Średnia: 0]