Witaminy na włosy - jakie warto brać na wzmocnienie cebulek włosów?

Witaminy na włosy - jakie warto brać na wzmocnienie cebulek włosów?

Witaminy mają ogromny wpływ na wygląd naszych włosów. Nie wystarczy codzienna pielęgnacja, stosowanie drogich szamponów czy odżywek z górnej półki.

O włosy trzeba przede wszystkim zadbać od wewnątrz. Witaminy powinny być dostarczane do organizmu w odpowiednio zbilansowanej diecie.

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o regularnych, a co dopiero zróżnicowanych, posiłkach. Właśnie po to powstały suplementy na włosy, które skutecznie pomogą Ci uzupełnić niedobory.

Co powinny zawierać witaminy na włosy?

Profesjonalne i skuteczne witaminy na włosy powinny zawierać sporą dawkę biotyny. To właśnie ona zawiera aktywne cząsteczki siarki, które chronią skórę oraz włosy. Biotyna znacząco zwiększa objętość włosów, poprawia ich kondycję czy przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu. Bierze także aktywny udział w produkcji keratyny – budulca włosów.

Suplementy poprawiające stan włosów w swoim składzie mogą posiadać ekstrakt ze skrzypu polnego, który działa przeciwbakteryjnie, regenerująco oraz remineralizująco. Jeśli borykasz się z problemem kruchych włosów, suplement ze skrzypem polnym będzie dla Ciebie idealny. Zwróć także uwagę na obecność ekstraktu z pokrzywy zwyczajnej, która jest niezwykle skutecznym (i sprawdzonym!) środkiem na wypadające włosy.


Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie

Wspieraj włosy, skórę i paznokcie,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


Korzystnie na wygląd naszych włosów wpływa również aktywna siarka organiczna, dzięki której możemy się cieszyć lśniącymi włosami, ekstrakt z bambusa, sprzyjający zagęszczeniu włosów. Suplementy na włosy powinny być bogate w witaminę C czy E, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Nie bez znaczenia są cynk i miedź. Te dwa pierwiastki pomagają w zachowaniu siły i zdrowia.

Czy warto brać witaminy na włosy?

Jeśli Twoja dieta jest uboga w składniki odżywcze, witaminy na włosy z pewnością są dla Ciebie. Należy je jednak stosować z rozwagą i zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Warto wybierać takie suplementy, które wspomogą nie tylko Twoje włosy, ale także skórę i paznokcie. Dzięki nim, uporasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, łamiącymi, kruchymi końcówkami, matowymi włosami.

Warto pamiętać, że włosy są Twoją wizytówką i atrybutem kobiecości, dlatego ich wygląd ma spore znaczenie. 

Bibliografia:

  • https://www.medme.pl/artykuly/witaminy-na-wlosy-na-wypadanie-i-wzmocnienie-jakie-stosowac,67257.html
  • https://www.doz.pl/apteka/k4333-Wlosy_i_paznokcie
  • https://www.recepta.pl/kategorie/witaminy-i-suplementy/skora-wlosy-paznokcie
  • https://medpak.com.pl/blog/poradniki/witaminy-na-wlosy-jakie-witaminy-wzmacniaja-wlosy
  • http://kobiecaperspektywa.pl/wypadanie-wlosow-a-brak-lub-nadmiar-witamin-w-organizmie
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie

Wspieraj włosy, skórę i paznokcie,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


Zostaw komentarz