Suche, łamliwe włosy - przyczyny

Suche, łamliwe włosy - przyczyny

Niestety, ale suche, łamliwe włosy to częsty problem wśród kobiet. Przyczyną ich stanu mogą być zarówno problemy zdrowotne, niedobory witamin i minerałów, jak i nieprawidłowa pielęgnacja. O włosy trzeba zadbać nie tylko na zewnątrz, poprzez stosowanie odpowiednio dopasowanych szamponów i odżywek, ale przede wszystkim od środka. Kluczem do poprawy kondycji włosów jest zbilansowana dieta, a także suplementy.

Dlaczego włosy stały się suche i łamliwe?

Najczęściej do przesuszenia włosów przyczynia się nieodpowiednia pielęgnacja. Odżywki i szampony należy dobierać do skóry głowy. Nie spłukuj ich gorącą wodą, odpowiednia będzie letnia. Włosy po umyciu delikatnie odsączamy ręcznikiem, nie pocieramy i nie szarpiemy ich.

Przesuszone włosy mogą być także efektem nieodpowiednio funkcjonującej gospodarki gruczołów łojowych czy brak zbilansowanej diety. Nie bez znaczenia jest również częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, długa ekspozycja włosów na słońce. To dlatego w okresie letnim należy o nie szczególnie zadbać.

Suche, łamliwe włosy stają się szorstkie, wypadają, trudno je ułożyć. Czasem niewiele da się już zrobić i włosy trzeba po prostu ściąć. Na szczęście, mamy ogromny wpływ na to, jak kosmyki będą wyglądały w przyszłości, dlatego trzeba wspierać je również od środka.

Suche, łamliwe włosy – przyczyny wewnętrzne

Na kondycję włosów ogromny wpływ ma stres. Jeżeli stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, włosy mogą nadmiernie wypadać. Jeśli Twoje włosy są przesuszone, może to być efektem zbyt niskiego nawodnienia organizmu. Pamiętaj o wypijaniu ok. 2 litrów wody dziennie. Na suchość i łamliwość włosów ma wpływ dieta uboga w cenne składniki odżywcze, dlatego tak istotne jest to, co dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem.


Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie

Wspieraj włosy, skórę i paznokcie,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


Jak dbać o suche, łamliwe włosy?

Przede wszystkim warto zacząć od ścięcia zniszczonych końcówek. Zwracaj większą uwagę na skład produktów, których używasz do codziennej pielęgnacji. Wybieraj szampony i odżywki bez silikonów, które w swoim składzie mają łagodne detergenty. Powinny być dopasowane do Twoich potrzeb.

Warto co jakiś czas olejować włosy np. olejem kokosowym, a na końcówki stosować serum, które uchroni je przed rozdwajaniem. Na jakiś czas zrezygnuj z farbowania włosów czy wykonywania zabiegów chemicznych, np. trwałej. Ogranicz stosowanie lokówki, suszarki czy prostownicy. Spożywaj dużą ilość warzyw i owoców, zadbaj o odpowiednie nawodnienie.

Pomocne w odbudowie włosów będą suplementy bogate w biotynę, która ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd włosów, ale także paznokci oraz cery. Idealnym przykładem jest suplement Look Up zawierający składniki pochodzenia naturalnego.

Bibliografia:

  • https://portal.abczdrowie.pl/suche-i-lamliwe-wlosy
  • https://wylecz.to/wlosy/lamliwe-wlosy-przyczyny-i-sposoby-na-lamiace-sie-wlosy/
  • https://krokdozdrowia.com/suche-lamliwe-wlosy-swietny-sposob/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie

Wspieraj włosy, skórę i paznokcie,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


Zostaw komentarz