Jakie zabiegi na włosy są najlepsze?

Jakie zabiegi na włosy są najlepsze?Niestety jeśli włosy stają się zniszczone i słabe, to zwykłe zabiegi pielęgnacyjne, jakie zapewniamy im w naszym domu, mogą być niewystarczające.

Domowe kuracje okazać się mogą nieefektowne, a nawet doprowadzić mogą do pogorszenia się kondycji włosów. W takiej sytuacji można skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które oferują nam salony fryzjerskie. Jakie są to zabiegi i jakie najlepiej wybrać? 

Sauna parowa dla włosów 

Ten zabieg jest znany i zyskuje na popularności z każdym rokiem. Jest to zabieg z wykorzystaniem pary wodnej. Na początku tego zabiegu w salonie wykonuje się mycie włosów oraz nakładana zostaje odżywka. To jakie działanie ma dany preparat zależy od salonu oraz od tego jakie potrzeby ma klient. Następnie klientka zostaje posadzona pod kopułą, która przypomina wyglądem tradycyjną fryzjerską suszarkę do włosów.

W tym urządzeniu produkowana jest para wodna w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza. Dzięki temu dochodzi do otwarcia łusek włosów, a składniki odżywcze, które znajdują się w odżywce wnikają w jego strukturę, poprawiając jego kondycję.

Taki zabieg jest bardzo skuteczny, ma działanie oczyszczające, regeneracyjne i bakteriobójcze. A jak na takie silne działanie zabieg sauny na włosy nie jest drogi. Najczęściej możemy wykupić taki zabieg od czterdziestu do sześćdziesięciu złotych. Botoks włosów 

Botoks na włosy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który daje niesamowite efekty. Na początku zabiegu włosy zostają umyte specjalnym szamponem oczyszczającym. Następnie nakładana jest specjalne serum. I tutaj właśnie nadchodzi czas na wyjaśnienie nazwy danego zabiegu. Nazywany jest on botoksem, jednak nie ma z nim wiele wspólnego. Podobny jest jednak sposób aplikowania serum do włosów. Jest to robione za pomocą strzykawki, jednak serum to nie ma żadnego związku z botoksem. Jego zadaniem jest dostarczenie pod włosy aminokwasów, które zaczną tworzyć wiązania z kreatyną. Na koniec na włosy zostaje nałożona specjalna maska, której zadaniem jest zamknięcie łusek.

Botoks na włosy trwa najczęściej czterdzieści minut, efektem jego jest wygładzenie i znaczące wzmocnienie kondycji włosów. Taki efekt utrzymywać się może nawet przez kilka tygodni. Warto zdecydować się na zrobienie botoksu na włosy, ponieważ jest on skuteczny, a nie jest drogi. Jego wykonanie kosztować nas będzie około pięćdziesiąt złotych. 

Zabieg na włosy z podczerwienią 

W wielu salonach fryzjerskich oferowane są zabiegi na włosy z wykorzystaniem prostownic, która emituje podczerwień i ultradźwięki. Jest to urządzenie, które ma swoją nazwę – pielęgnica. Przed wykonaniem zabiegu włosy zostają umyte. Następnie nałożona zostaje specjalna odżywka. Przy użyciu pielęgnicy składniki odżywcze wnikają w strukturę włosa, który staje się nagrzany wewnątrz. Jednak ciepłe powietrze, dzięki specjalnemu działaniu nie wysusza włosów.

Efektem tego zabiegu jest wygładzenie i odżywienie włosa. To również nie jest kosztowny zabieg, jego cena może sięgać do dziewięćdziesięciu złotych. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/zabiegi-na-wlosy-5-najpopularniejszych-zabiegow-profesjonalnych-na-wlo-aa-1Pwr-zmzk-DdrP.html
  • https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/
  • https://www.kobieta.pl/artykul/te-4-zabiegi-na-wlosy-to-najwieksze-hity-salonow-fryzjerskich-na-czym-polega-ich-fenomen
  • https://kobieta.wp.pl/odbudowa-i-regeneracja-wlosow-u-fryzjera-najczesciej-wybierane-zabiegi-6263071018166401a
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]


Zostaw komentarz