Jaki jest najlepszy sposób na rozdwojone paznokcie?

Jaki jest najlepszy sposób na rozdwojone paznokcie?

Rozdwojone paznokcie są bolączką wielu kobiet. Mogą być efektem złej pielęgnacji, niestosowania rękawiczek ochronnych podczas kontaktu ze środkami chemicznymi, niedoboru witamin. Konieczne jest znalezienie przyczyny i szybkie działanie. Na szczęście, istnieje sposób na rozdwojone paznokcie, dzięki któremu będziesz mogła cieszyć się pięknymi dłońmi.

Sposób na rozdwojone paznokcie – zacznij od wewnątrz

Jeśli często jesz w biegu, Twoja dieta jest nieurozmaicona, efektem mogą być kruche i łamliwe paznokcie. Nawet najdroższe kremy i preparaty do paznokci nie pomogą, jeśli nie zaczniesz działać “od wewnątrz”. Koniecznie wprowadź do posiłków świeże warzywa, owoce, soki na ich bazie, które są bogate w witaminy. Istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości białka oraz cynku.

Zbawienny wpływ na wygląd paznokci oraz włosów mają skrzyp i pokrzywa. Warto stosować suplementy na paznokcie wzbogacone ekstraktem ze skrzypu polnego, pokrzywy zwyczajnej, bambusa, które wzmacniają paznokcie od środka. Dodatkowo, zwróć uwagę na to, czy w Twojej diecie występują produkty bogate w witaminy C oraz E.

Kremy i oliwki do paznokci

Zawsze miej przy sobie nawilżający krem do rąk i stosuj go kilka razy dziennie. Po każdym kontakcie z wodą, wcieraj krem, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko wysuszenia i pękania płytki paznokcia. Dobrym nawykiem jest także wcieranie oliwki do paznokci w płytkę. Może to być oliwa z oliwek bądź olej kokosowy.

Skróć paznokcie

Jeśli masz problem z rozdwojonymi paznokciami, opiłuj je na krótko. Krótsze paznokcie to mniejsze ryzyko złamania czy uszkodzenia. Warto pamiętać, że niezbyt długie paznokcie są w modzie, dlatego nie przejmuj się tym, że na jakiś czas musisz je opiłować. Zrezygnuj z metalowego pilnika na rzecz szklanego bądź papierowego.

Stosuj rękawice ochronne

Podczas mycia naczyń, należy nosić gumowe rękawice ochronne. Pamiętaj, że moczenie paznokci znacząco je osłabia. Negatywnie na wygląd paznokci wpływają również detergenty – zarówno te, stosowane do zmywania, jak i te, których używamy podczas sprzątania.

Domowy sposób na rozdwojone paznokcie

Najlepiej zacząć działać natychmiast, dlatego wykorzystaj to, co z pewnością masz w swojej kuchni. Na rozdwojone paznokcie świetnie działa oliwa z oliwek. Zmieszaj ją z kilkoma kroplami cytryny, wlej do miseczki i mocz w niej dłonie przez kilka minut. Regularna oliwkowa kąpiel sprawi, że Twoje paznokcie będą w znacznie lepszym stanie.

Bibliografia:

  • https://wylecz.to/paznokcie/rozdwajanie-paznokci-przyczyny-i-sposoby-na-rozdwajajace-sie-paznokcie/
  • https://www.medme.pl/artykuly/rozdwajajace-sie-paznokcie-przyczyny-i-sposob-leczenia,69936.html
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/dlonie-i-paznokcie/rozdwajanie-paznokci-przyczyny-i-zapobieganie-aa-Pk8P-pPLh-68×6.html
  • https://www.domzdrowia.pl/artykul/co-robic-gdy-mamy-slabe-rozdwajajace-sie-paznokcie-641
  • https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-witaminy-na-rozdwajajace-sie-paznokcie
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]
Zostaw komentarz