Jak zadbać o paznokcie? Skuteczne sposoby na piękne paznokcie.

Jak zadbać o paznokcie? Skuteczne sposoby na piękne paznokcie.By cieszyć się pięknymi paznokciami, nie wystarczy ich pomalowanie. Kluczową rolę odgrywa codzienna pielęgnacja, nawilżanie dłoni, dbanie o skórki, odpowiednia dieta. Sprawdź nasze porady, a dowiesz się jak zadbać o paznokcie każdego dnia.

Domowe sposoby na piękne paznokcie

Czasami niewiele trzeba, by cieszyć się zadbanymi paznokciami, dlatego możesz wykorzystać produkty, które masz w domu. W tym celu sprawdzi się olejek rycynowy, który kilka razy dziennie możesz wcierać w paznokcie i skórki, by poprawić ich wygląd. Nieoceniona jest również oliwa z oliwek. Zmieszaj ją z sokiem z cytryny i wetrzyj w paznokcie, by rozjaśnić kolor płytki. Trwałość lakieru przedłuży ocet – wacikiem, nasączonym octem, przetrzyj paznokcie i odczekaj do wyschnięcia, następnie pomaluj.

Jak zadbać o paznokcie na co dzień?

Postaw przede wszystkim na regularność. Każdego dnia smaruj dłonie kremem nawilżającym. Warto wybrać taki, który przeznaczony jest także do paznokci. Unikaj gorącego powietrza, np. z suszarki. Raz na tydzień wykonuj peeling dłoni, a raz w miesiącu zrób przerwę od malowania lakierem. W tym czasie stosuj bezbarwne odżywki. Na noc stosuj olejki do skórek i paznokci. Pamiętaj o zbilansowanej diecie i suplementach na paznokcie z biotyną, które wspomogą ich kurację od środka.Co szkodzi paznokciom?

Jeśli masz pracę, która wymaga siedzenia przy komputerze i stukania w klawiaturę, piłuj paznokcie na krótko lub pisz, używając opuszków palców. W przeciwnym razie, paznokcie mogą się rozdwajać. Lakier zmywaj zmywaczem bez acetonu. Nie zdzieraj go na siłę i nie skub, bo możesz uszkodzić płytkę. Ogranicz stosowanie polerki, gdyż znacząco osłabia płytkę paznokcia.

Jak zadbać o paznokcie – podsumowanie

  • dostarczaj organizmowi niezbędnych witamin i minerałów w pożywieniu, jeśli Twoje posiłki nie są zbilansowane, postaw na sprawdzone suplementy na paznokcie bogate w składniki aktywne,
  • jeśli sprzątasz, myjesz naczynia, masz kontakt ze środkami chemicznymi, zakładaj rękawice ochronne,
  • kilka razy dziennie wcieraj w skórki oliwkę, obcinaj je raz w tygodniu,
  • raz na jakiś czas zrezygnuj z malowania paznokci, stosuj wtedy odżywki wzmacniające i regenerujące.

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/dlonie-i-paznokcie/jak-dbac-o-paznokcie-pielegnacja-rozdwojonych-lamliwych-paznokci-aa-r35z-yx1E-vU55.html
  • https://www.ekologia.pl/kobieta/uroda/naturalne-sposoby-na-paznokcie-jak-dbac-o-paznokcie,23060.html
  • https://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-paznokci
  • https://wylecz.to/paznokcie/jak-dbac-o-paznokcie-1381914905/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz