Jak wzmocnić paznokcie? Skuteczne sposoby!

Jak wzmocnić paznokcie? Skuteczne sposoby!

Mocne paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Warto pamiętać, że dłonie to nasza wizytówka, dlatego trzeba o nie należycie zadbać. Jeśli Twoja płytka paznokcia jest krucha, rozdwaja się, bardzo wolno rośnie, sprawdź, jak wzmocnić paznokcie.

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

By wzmocnić paznokcie lub nadać skórkom estetyczny wygląd, możesz wykorzystać produkty, które z pewnością masz w swoim domu. W tym przypadku istotna jest jednak regularność, by uzyskać pożądane efekty.

Mikstura z olejków

Możesz wykorzystać olejek do kąpieli, by stworzyć eliksir dla dłoni i paznokci. Wystarczy, że pół szklanki olejku zmieszasz z połową szklanki wody i podgrzejesz przez ok. 1 minutę. Powstałą miksturę przelej do miseczki i zanurz w niej dłonie na 15 minut. To świetny sposób na nawilżenie dłoni, zmiękczenie naskórka i odżywienie. 

Olej rycynowy na wzmocnienie paznokci

Olej rycynowy doskonale wpływa na kruche paznokcie. Wystarczy, że kilka kropel oleju codziennie będziesz wcierać w paznokcie oraz skórki, by je odżywić i zlikwidować suchość skórek.

Wazelina kosmetyczna

Wazelina kosmetyczna jest świetnym sposobem na nawilżenie skórek wokół paznokci i nadanie dłoniom estetycznego wyglądu. Wcieraj ją kilka razy dziennie, a szybko zauważysz efekty.

Ocet na przedłużenie trwałości lakieru

Jeśli chcesz, by lakier dłużej utrzymał się na paznokciach, nasącz wacik octem, a następnie przetrzyj nim paznokcie. Gdy ocet wyschnie, pomaluj paznokcie lakierem. Ocet świetnie działa także na zmiękczenie skórek.

Odżywki i suplementy wzmacniające paznokcie

Ogromny wpływ na wygląd paznokci ma odpowiednia dieta. W szybkim uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów pomogą suplementy wzmacniające paznokcie. Wybieraj te, które zawierają sporą dawkę biotyny. Bierz suplement regularnie, by uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Suplementy pomogą także w szybszym zapuszczeniu paznokci, zredukują ich kruchość czy łamliwość. By zapobiec uszkodzeniom mechanicznym, stosuj odżywki do paznokci, które je utwardzą.

Bibliografia:

  • https://www.doz.pl/czytelnia/a12033-Jak_wzmocnic_paznokcie_Praktyczne_porady
  • https://wylecz.to/paznokcie/zdrowe-paznokcie-domowe-sposoby-na-wzmocnienie-paznokci/
  • https://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-paznokcie
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,jak-wzmocnic-paznokcie—porady-dla-kazdej-z-nas,artykul,1731374.html
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/dlonie-i-paznokcie/lamliwe-paznokcie-sposoby-na-walke-z-nimi-przyczyny-lamliwych-paznokci-aa-goW1-HPP7-nc9f.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Zostaw komentarz