Jak wzmocnić działanie odżywek do włosów?

Jak wzmocnić działanie odżywek do włosów?Odżywki do włosów wspierają ich pielęgnację, nawilżają, wzmacniają, chronią kolor. Każdy, szczególnie gdy ma długie włosy, nie wyobraża sobie pielęgnacji włosów bez odpowiedniej odżywki. Ale z drugiej strony, sama odżywka to za mało…

Użytkownicy odżywek doskonale wiedzą: odżywka działa na powierzchni włosów, sprawia, że są gładkie i dobrze się rozczesują. Ale przeważnie jest to działanie chwilowe. Dlatego, jeżeli zależy nam na odżywieniu włosów, to musimy pomóc swojej odżywce.

Specjaliści od urody, w celu wzmocnienia działania odżywki, zalecają:

  • po nałożeniu odżywki – „podgrzać” włosy (np. przy użyciu suszarki, ciepłego ręcznika), wysoka temperatura sprawia, że odzywka lepiej się wchłania;
  • trzymanie odżywki na włosach dłużej, niż zaleca nam sposób użycia;
  • dodanie do odżywki kilku kropel olejku (np. arganowego), co sprawi, że odżywka lepiej się wchłania i pełniej działa.

To jest jednak działanie „od zewnątrz”. Nie od dziś jednak wiadomo, że tajemnica pięknych włosów tkwi również w odżywianiu ich „od wewnątrz”. Jednym słowem – możemy wspomóc działanie odzywek odpowiednią dietą.

Antyoksydanty wzmacniają włosy i wspierają działanie odżywek

Stres oksydacyjny ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Powoduje, że zwiększa się ryzyko chorób cywilizacyjnych. Powoduje również pogorszenie się kondycji naszej skóry i włosów. Dlatego, jeżeli zależy nam na mocnych włosach, trzeba zadbać o obecność w diecie antyoksydantów – związków, które neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za stres oksydacyjny. Urodę najlepiej poprawiają antyoksydacyjne witaminy E i C. Przyda się również zadbać o obecność w diecie cynku i selenu, które wchodzą w skład enzymów antyoksydacyjnych.

Dieta wpływa na wygląd włosów

Osoby, które stosują restrykcyjne diety odchudzające, często zauważają niepokojące zmiany w swoim wyglądzie. Ale równie często nie wiążą ich ze swoim odchudzaniem, bo objawy pojawiają się nawet kilka miesięcy później. Dieta pozbawiona składników odżywczych, witamin i minerałów powoduje, że cera staje się brzydka i matowa, a włosy łamią się i wypadają. W takim przypadku nie pomogą nawet najdroższe odżywki do włosów. Pomoże za to zdrowa dieta, pełna warzyw i owoców, tłuszczy roślinnych, pełnoziarnistych węglowodanów i dobrej jakości białka. Ważne jest również, by zadbać o obecność w diecie dobrych źródeł żelaza, magnezu, witamin z grupy B, kwasów omega-3. To te związki szczególnie dbają o dobrą kondycję włosów i wspierają działanie szamponów i odżywek do włosów.Specjalistyczne zabiegi, które wzmacniają włosy

Zawsze można zaaplikować włosom botoks. Nie chodzi tutaj o wstrzykiwanie toksyny botulinowej, tylko o zabieg, który polega na umyciu włosów specjalnym, oczyszczającym szamponem i nałożeniu na nie specjalnego serum. Ten zabieg wzmacnia i odżywia włosy.

Jeżeli włosy są osłabione i wypadają, to można zastanowić się nad zabiegiem mezoterapii igłowej. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy preparatu, który zawiera substancje odżywcze. Minusem jest fakt, że jest to zabieg stosunkowo bolesny i trzeba go powtarzać.

Jak wspomagać działanie odżywek do włosów?

Dobrym rozwiązaniem, oprócz kosmetyków, jest zadbanie o odpowiednią dietę, w której znajdą się substancje odżywiające włosy i skórę głowy. W przypadku, gdy mamy problem z nadmiernym wypadaniem włosów, dobrze jest skorzystać z porady trychologa, który dobierze najlepsze rozwiązanie.

Bibliografia:

  • Guo E., Katta R., Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5315033/
  • https://neonia.com.pl/trycholog-jakie-zabiegi-wzmacniajace-wlosy-sa-najskuteczniejsze/
  • https://www.vichy.pl/artykul/brak-witamin-a-wypadanie-wlosow-%E2%80%93-sprawdz-jak-je-wzmocnic/a83414.aspx
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]


Zostaw komentarz