Serenzo™, ekstrakt ze skórki słodkiej pomarańczy – działa na stres

Co to jest stres? Trudno go jednoznacznie zdefiniować i zmierzyć. Zresztą definicja ta musiałaby zmienia się wraz z upływem czasu i postępem cywilizacji. Kiedyś, naszych przodków stresowały problemy ze zdobyciem jedzenia, dziś stresuje nas wymagający szef, korek na drodze, a nawet brzydka pogoda…

Niewątpliwie każdy kiedyś mierzył się ze stresem. Jest trudny do przezwyciężenia, a zamieniony w przewlekły, stres może poważnie zagrozić zdrowiu: depresja, choroby serca, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, to wszystko jego zasługa.

Jak się ma ekstrakt ze skórki słodkiej pomarańczy do stresu?

Pomarańcze zostały po raz pierwszy wymienione w literaturze chińskiej w 314 r p.n.e. Tradycyjnie uważało się, że poprawiają zdrowie poznawcze, działają uspokajająco i zmniejszają stres. I jak zwykle okazało się, że Chińczycy mieli rację.

Przeczytaj również:
Magnez – pierwiastek o wielu zadaniach?

Serenzo ™ to naturalny ekstrakt ze skórki słodkiej pomarańczy. Wytwarzany jest zgodnie z wysokimi standardami produkcji, z upraw wolnych od GMO. Na dodatek może nam pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Skąd ten pomysł? Na podstawie badań naukowych, oczywiście.


Relan - na stres, nerwy, uspokojenie, poprawę nastroju
Relan to natualny suplement diety, który w naturalny sposób niweluje skutki stresu i złego samopoczucia, poprawia nastrój i samopoczucie. Jest mieszanką precyzyjnie dobranych, niezwykle skutecznych ekstraktów roślinnych m.in. Sensoril​®, Serenzo™, Saffr’Activ​® oraz witamin. Unikatowa receptura oraz wysokie dawki składników najwyższej jakości, zapewniają skuteczność naszego suplementu.
Przeczytaj również:
Centella asiatica - właściwości lecznicze

Sekret działania Serenzo™ znajduje się w substancji o nazwie limonen. Co ważne, dzięki standaryzacji Serenzo™ w każdym ekstrakcie znajduje się 20% limonen.

Limonen jest głównym związkiem aromatycznym w olejkach eterycznych uzyskiwanych ze skórki owoców cytrusowych, to że ma działanie uspokajające było wiadomo od dawna, ale…

Producent Serenzo™ zbadał sprawę głębiej i okazało się, że ekstrakt ze skórki słodkiej pomarańczy, który zawiera właśnie limonen, działa na poziomie neuronalnym. Co to znaczy?

Nasze emocje takie jak nastrój, lęk, stres i wiele innych są regulowane przez liczne neuroprzekaźniki. Dwa z nich są szczególnie odpowiedzialne za odczucie stresu: dopamina (aktywator stresu i prekursor noradrenaliny) i adenozyna (regulator stresu). Cała regulacja odbywa się za pośrednictwem receptorów adenozynowych A2a i dopaminowego D2, kiedy to aktywacja jednego receptora hamuje działanie drugiego.

Jaka jest rola Serenzo™ w regulacji stresu?

Serenzo™ „udaje” adenozynę i aktywuje receptory A2a, hamując jednocześnie receptory odpowiedzi na stres D2, co ma działanie uspokajające.

Przeczytaj również:
Ginsenozydy – jak działają na nasz organizm?

Tyle teorii, a jak skuteczność Serenzo™ wygląda w praktyce?

Aby udowodnić skuteczność  Serenzo™ w walce ze stresem zostały przeprowadzone badania kliniczne. Skuteczność oceniano na podstawie kwestionariuszy psychologicznych, a pierwsze korzyści ze stosowania Serenzo™ zaobserwowano już po 6 tygodniach.

Wnioski z przeprowadzonego badania to: 95% badaczy i 87,5% badanych uważa skuteczność Serenzo ™ za umiarkowaną, dobrą lub bardzo dobrą.

Czyli jak widać i jest to potwierdzone naukowo – to w pełni naturalny środek, który jest skuteczny bo działa na przyczynę problemu.

Jak przyjmować Serenzo™?

Serenzo™ to naturalny, bezpieczny ekstrakt dostępny w suplementach diety, m.in. w naszym preparacie Relan.

Bibliografia:

Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 1 Średnia: 5]