Czy dieta wpływa na sen? Jakie pokarmy mogą poprawić jakość Twojego wypoczynku?

Czy dieta wpływa na sen? Jakie pokarmy mogą poprawić jakość Twojego wypoczynku?Nie musisz być insomniakiem, żeby cenić dobry, solidny sen. A jeśli jesteś, dobrze, przybyłeś w odpowiednie miejsce. Bo tutaj zamiast owiec, będziemy liczyć brokuły. A może… banany? Czy to działa?

Jak jedzenie wpływa na sen?

Załóżmy, że jesteś na szczycie swojego codziennego planu żywieniowego. Masz na swoim talerzu takie cuda, jak makaron pełnoziarnisty, brokuł z wypieku i do tego kawałek grillowanego kurczaka. Wszystko wydaje się idealne… aż do momentu, kiedy próbujesz zasnąć. Wszystko wskazuje na to, że Twój obiad chce się bawić w klubie nocnym w Twoim żołądku. Co się stało?

Jedzenie wpływa na sen. To fakt. Ale jak? Są dwa kluczowe elementy. Po pierwsze, pewne składniki odżywcze mogą wpływać na produkcję hormonów, które wpływają na sen, takich jak melatonina i serotonina. Po drugie, kiedy jesz i ile jesz, może wpływać na Twój rytm ciała.

Co jeść dla lepszego snu?

Trypotfan to Twoj przyjaciel. Jest aminokwasem, który pomaga organizmowi produkować melatoninę i serotoninę. Gdzie go znajdziemy? Jest dużo w serze, jajkach, soi, tofu, rybie, mięsie, orzechach i nasionach.Magnez pomaga uspokoić ciało i umysł. Spróbuj orzechów, nasion, ryb, bananów, ciemnego kakao, awokado i… proszę bardzo, ciemnego czekoladowego mousse z awokado na deser!

Witaminy B6 i B12 są również kluczowe dla zdrowego snu. Banany, chude mięso, ryby, jajka, mleko i… No dobrze, trzymaj się mocno. Wątroba. Nie jest to co prawda popularna propozycja, ale jest niesamowicie bogatym źródłem tych witamin.

Jak jeść, by lepiej spać?

Zasady są proste, ale zasypianie nie zawsze takie jest. Trzymaj się zasady „mało i lekko” na kolację, unikaj ciężkich i tłustych potraw, które mogą obciążyć Twój żołądek. Ostatni posiłek powinien być zjedzony na 2-3 godziny przed snem. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu, ale nie pij za dużo tuż przed pójściem spać, aby uniknąć wizyt w łazience w nocy.

Podsumowanie

Jeśli kiedykolwiek usłyszałeś, że jesteś tym, co jesz, wiedz, że prawdopodobnie chodziło o sen. Zatem, jeśli chcesz spać jak anioł, warto rozważyć wprowadzenie nieco więcej aniołów… ups, chciałem powiedzieć tryptofanu, magnezu i witamin B do swojej diety. Słodkich snów!

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]


Zostaw komentarz