Ćwiczenia fizyczne na poprawę snu: co mówi nauka?

Ćwiczenia fizyczne na poprawę snu: co mówi nauka?

Wiemy, że ćwiczenia fizyczne są kluczowe dla zdrowia serca, poprawy nastroju i ogólnego samopoczucia. Ale czy wiedziałeś, że regularna aktywność fizyczna może również poprawić jakość Twojego snu? Tak, tak, nauka jest po naszej stronie! Czas wyjść z poduszki i ruszyć się, choćby na dobrej nocy snu.

Badania pokazują, że osoby regularnie ćwiczące mają głębszy i bardziej regenerujący sen. Mówi się, że takie osoby są wręcz „niewrażliwe” na powtarzające się dźwięki budzika! Jak to działa? W dużym uproszczeniu, intensywna aktywność fizyczna powoduje wzrost temperatury ciała, a potem jej spadek. To właśnie ten spadek temperatury może pomóc nam szybciej zasnąć.

Ale zanim zaczniesz wykonywać 100 pompek tuż przed snem, zatrzymaj się na chwilę. Aktywność fizyczna zbyt blisko czasu snu może sprawić, że będziesz zbyt nakręcony do zasypiania. Najlepszy czas na ćwiczenia? Rano lub po południu. Ale oczywiście, każdy jest inny, więc najważniejsze jest, żeby znaleźć coś, co działa dla Ciebie.Co więcej, nie musisz od razu przystąpić do maratonu czy zacząć treningów siłowych. Wszystko zależy od Ciebie – od spacerów, przez jogę, po pływanie. Kluczowe jest to, aby robić coś, co lubisz. Bo jeśli będziesz nienawidził każdej minuty swojego treningu, na pewno nie będzie to sprzyjać dobremu snu!

Nauka mówi więc głośno i wyraźnie: ruszaj się dla zdrowego snu! Więc, co powiesz na mały spacer? Może po ścieżce w parku, na której zawsze chciałeś się wybrać? Pamiętaj, że każdy krok, który zrobisz, przynosi Cię bliżej dobroczynnej krainy snu. Więc wstań, załóż buty i pokaż swojemu ciału, co potrafisz. A potem wróć do łóżka. Do śnienia!

Sprawdź Grinday Dream Up na dobry sen.

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]


Zostaw komentarz