10 naturalnych napojów, które poprawiają sen i jak je przygotować.

10 naturalnych napojów, które poprawiają sen i jak je przygotować.

Są chwile, gdy po długim dniu, kiedy nasz umysł biega jak myśliwska wydra, kładziemy się do łóżka i… nici z snu. No bo kto by przypuszczał, że najtrudniejsze w życiu będzie zasnąć, prawda? Skoro kiedy byliśmy małymi, zmęczonymi po całodniowym szaleństwie, sen przychodził naturalnie, a teraz… Właśnie teraz przygotowuję dla Ciebie małą encyklopedię napojów, które mogą pomóc Ci osiągnąć ten stan błogiego zdrętwienia. Niektóre mogą Cię zaskoczyć!


Grinday Dream Up – Dobry Sen

Wspieraj dobry sen,
dzięki opatentowanym składnikom premium.


  1. Herbatka z melisy: Melisa jest jak ta miła pani z sąsiedztwa, która zawsze ma dla Ciebie miłe słowo i herbatę. Dodaj łyżeczkę suszonej melisy do filiżanki wrzącej wody, odczekaj 10 minut, a potem… odpłyń.
  2. Mleko z kurkumą: „Złote mleko”, jak je nazywają niektórzy, jest tak relaksujące, jak długie, leniwe popołudnie na plaży. Dodaj ćwierć łyżeczki kurkumy do szklanki ciepłego mleka (roślinne też działa), trochę miodu i… błogość.
  3. Herbata ziołowa z lawendą: Lawenda jest nie tylko ładnym kwiatem, który sprawia, że Twoje bielizno wygląda jak z reklamy. Zrób herbatę z lawendy i poczuj, jak powoli odchodzą Ci wszystkie troski.
  4. Napój z wiśni: Sok z wiśni to nie tylko pyszny napój, ale także naturalny źródło melatoniny – hormonu, który nasz organizm produkuje, kiedy jest gotowy do snu. Pij na zdrowie!
  5. Herbata z rumianku: Rumianek to taki sen na receptę. Wystarczy zalać go wrzątkiem i poczekać chwilę. Proste, prawda?
  6. Ciepłe mleko z miodem: To napój, który wielu z nas pamięta z dzieciństwa. Ciepłe mleko z miodem to taki kulinarny miś usypiający. Może nie jest najbardziej ekscytujący napój, ale na pewno jest skuteczny.
  7. Herbata z dzikiej róży: Właściwości dzikiej róży nie kończą się na jej pięknie pachnących kwiatach. Wystarczy zalać ją wrzątkiem i dać odpocząć przez kilka minut. Jej delikatny smak pomaga uwolnić napięcie i pozwala łatwiej zasnąć.
  8. Sok z seleru naciowego: Seler naciowy jest jak ta osoba, której nie doceniasz, dopóki nie zobaczysz jej prawdziwych talentów. Sok z selera naciowego pomaga zrelaksować układ nerwowy, co jest kluczowe do dobrego snu.
  9. Herbata z bazylii: Bazylii używamy głównie do spaghetti, ale okazuje się, że ma wiele innych talentów. Wystarczy zalać ją wrzątkiem i pozwolić jej uspokoić nasz umysł.
  10. Napój z banana i cynamonu: Brzmi egzotycznie, prawda? Banana i cynamon to duet, który stworzony jest do pomagania w snu. Wystarczy ugotować banana w wodzie przez 10 minut, dodać cynamon i cieszyć się smakiem, który pomaga zasnąć.

Pamiętaj, że każdy jest inny i co działa na jednego, niekoniecznie zadziała na innych. Więc jeśli pierwszy napój nie sprawi, że będziesz spał jak niemowlę, spróbuj następnego. I pamiętaj, zawsze pij na zdrowie… i na dobry sen!

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]
Zostaw komentarz