Ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu – enXtra™

Ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu – enXtra™Alpinia lekarska, Alpinia galgant (Alpinia galanga), gałgant chiński, czyli dziki kardamon to roślina znana od bardzo dawna w Japonii, Chinach czy Indiach. Św. Hildegarda polecała dziki kardamon na wzmocnienie pracy serca, a Arabowie podawali go koniom, by dodać im energii. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że dziki kardamon od dawna służy już nam jako energetyk…

Dziki kardamon doceniają również tradycyjne kuchnie: chińska, hinduska i indonezyjska, gdzie służy jako rozgrzewająca przyprawa, która dodaje potrawom ciekawego, lekko gorzkiego posmaku.

Oprócz walorów smakowych, galangat również ma niezwykłe właściwości lecznicze. Wiadomo, że wyciągi z dzikiego kardamonu działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, rozkurczowo i przeciwwymiotnie, poprawiają przemianę materii. Dziki kardamon pomaga na niestrawność, chorobę lokomocyjną, choroby reumatyczne, nudności i wymioty. Jednak szczególnie warty podkreślenia jest fakt, że…

Dziki kardamon działa też na układ nerwowy i krwionośny, poprawia wydajność psychiczną, pobudza krążenie krwi. Właśnie ta właściwość stała się podstawą powstania niezwykłego ekstraktu – enXtra™.

EnXtra™ ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu – wyniki badań

Po przeprowadzeniu badań nad właściwościami dzikiego kardamonu producent enXtra™ udowodnił, że jego ekstrakt:

  • Do 5 godzin od spożycia poprawia czujność i skupienie, działając podobnie do kofeiny, nie powoduje przy tym wzrostu ciśnienia krwi i częstości skurczu serca.
  • Efekt dodania energii powstaje niezależnie od tego, czy ekstrakt podawany jest z kofeiną, czy bez niej. W połączeniu z kofeiną wzmacnia jej działanie, ale niweluje niekorzystne zjawisko związane z podaniem kofeiny (caffeine crash) – zmęczenie i drażliwość, które czasami dotykają nas kilka godzin po jej spożyciu.

Dlaczego enXtra™?

1. Naturalny proces uprawy i zbioru.Dziki kardamon, z którego powstaje enXtra™ rośnie w Indiach, na górskich terenach położonych daleko od cywilizacji i jej zanieczyszczeń, a do jego uprawy nie stosuje się pestycydów. Rolnicy na tym obszarze uprawiają galangę od pokoleń. Cały proces uprawy i zbioru odbywa się ręcznie, a następnie kardamon pozostawia się do naturalnego wysuszenia.

2. Naturalny proces ekstrakcji.

EnXtra™ powstaje bez użycia chemicznych rozpuszczalników, co sprawia że jest całkowicie bezpieczny dla ludzi. Jakość ekstraktu potwierdzona jest przez certyfikaty R.A.W i C.L.E.A.N.

EnXtra™ – gdzie go znaleźć?

EnXtra™ naturalnie dodaje energii, a podany z kofeiną wzmacnia jej właściwości, ale pozbawia ją toksycznego działania na organizm. Dlatego z powodzeniem odnajduje się jako składnik suplementów diety.

Bibliografia:

  • https://www.enovatebiolife.com/our-range/enxtra/
  • https://rozanski.li/694/alpinia-lekarska-galanga-alpinia-officinarum-hance/
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Alpinia_galgant
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 6 Średnia: 4.8]