Brak energii, problemy z zapamiętywaniem i strączki.

Brak energii, problemy z zapamiętywaniem i strączki.Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez nas w pierwszym kwartale 2022 roku, aż 90% odpowiadających zmaga się z brakiem energii do działania.

Czy jesteśmy w stanie ustalić profil takiej osoby, określić powody takiego stanu rzeczy i znaleźć remedium? Przeanalizujmy inne odpowiedzi osób skarżących się na brak energii do działania. Poniżej przedstawiono procent osób, które odpowiedziały TAK na inne zadane pytania.

Ankietowani, którzy zmagają się z brakiem energii do działania, deklarują również:

Z powyższego wykresu wynika, że ponad 80% deklarujących ma problemy z koncentracją oraz żyje w stresie. Może być to spowodowane pracą, niewystarczającą ilością aktywności fizycznej, ubogą dietą lub używkami.

Koncentracja i nootropy

Problemy z zapamiętywaniem i koncentracją mają zazwyczaj wiele źródeł. Zaczynając od niewłaściwej diety, poprzez niewystarczającą ilość snu, używki, rutynę, kończąc na stresie. Wyeliminowanie negatywnych czynników w połączeniu z odpowiednią dietą, powinno być podstawowym działaniem mającym na celu poprawę pamięci koncentracji. Bardzo dobrym wsparciem mogą się tutaj okazać rośliny o działaniu nootropowym. Sprawdź najlepsze nootropy.Uboga dieta

Czy brak strączków w diecie, który deklaruje 90% ankietowanych, może mieć jakikolwiek wpływ na nasz poziom energii? Oczywiście, że tak. Strączki są wspaniałym źródłem witamin z grupy B, które to pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Coffine crash

Aż 80% osób próbuje ratować swoją energię kofeiną, pijąc kawę. Kofeina jest uznanym związkiem organicznym podnoszącym poziom energii. Jej minusem jest „coffine crash”, czyli nieprzyjemne uczucie zmęczenia, rozdrażnienia lub senności, które pojawiają się, gdy kofeina przestaje działać. Łatwym sposobem na wyeliminowanie „caffine crash” jest kardamon, który możemy dodać do kawy.

Możemy skusić się na gotowe rozwiązanie w postaci suplementu zawierającego ekstrakt z kardamonu i kofeinę. Przykładem może być Grinday Energik, który zawiera m. in. kofeinę oraz opatentowany ekstrakt z kłączy dzikiego kardamonu enXtra™, eliminujący niekorzystny „coffine crash”.

Stres

Stres tak na prawdę, wydaje się być kluczem do problemu braku energii. Z badania wynika, że osoby, które nie skarżą się na obecność stresu w życiu, nie spotykają się w tak dużym stopniu z problemami przedstawionymi powyżej. Może zatem pracę nad zwiększeniem energii do działania, rozpocząć od rozprawienia się ze stresem? Sprawdź jak!

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 4 Średnia: 5]


Zostaw komentarz