Brak energii i ciągłe zmęczenie? Są na to naturalne sposoby. Poznaj 6 najbardziej skutecznych [+ BONUS]

Brak energii i ciągłe zmęczenie? Są na to naturalne sposoby. Poznaj 6 najbardziej skutecznych [+ BONUS]Brak energii do działania, a do tego ciągłe zmęczenie. Znasz to z autopsji? Nie martw się, nie jesteś jedyny. Problem dotyka sporą część społeczeństwa. Wysokie tempo życia, nadmiar obowiązków, a do tego losowe problemy spowodowane aktualnymi wydarzeniami życiowymi, zdecydowanie się do tego przyczyniają. Dodatkowo generują stres i mogą wpłynąć na obniżony nastrój.

Według badań przeprowadzonych przez Grinday, aż 91% ankietowanych deklaruje brak energii do działania, a na zmęczenie narzeka 75% badanych.

Czego potrzebujesz? Trwałego rozwiązania, aby powstrzymać ospałość. W oparciu o sugestie ekspertów ds. zdrowia, stworzyliśmy listę 6-ciu (+ BONUS) metod na naturalne zwiększenie poziomu energii organizmu. Wypróbuj jedną, dwie, lub sześć. Oto one:

Wystarczy spacer.

Wydawać by się mogło, że ruch jest ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy wykonywać w momencie wyczerpania. Rzeczywistość jest jednak inna. Według doniesień ekspertów, zwiększenie aktywności fizycznej, zwłaszcza chodzenia, podnosi energię.

Dr Robert Thayer z Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego przeprowadził eksperyment, którego efekty można streścić następująco:

  • Jednorazowy, energiczny 10-minutowy spacer zwiększył energię, a jego efekty trwały do ​​dwóch godzin.
  • Codzienne 10-minutowe spacery, wykonywane regularnie przez trzy tygodnie, poprawiły ogólny poziom energii oraz nastrój.

Weź krótką drzemkę.

Zbyt duża ilość przyjmowanych informacji, a co za tym idzie nadmierny wysiłek mózgu, może powodować spadek energii.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytuty Zdrowia Psychicznego (USA), 60-minutowa drzemka może nie tylko odwrócić paraliżujące umysł skutki przeładowania informacjami, ale również pomóc w lepszym zapamiętywaniu.

Nie zapominaj o śniadaniu (ani żadnym innym posiłku).

Najważniejszy jest dobry start. Dietetyk Uniwersytetu Nowojorskiego Samantha Heller potwierdza, że badania pokazują, iż osoby, które jedzą śniadanie, mają lepszy nastrój i więcej energii w ciągu dnia.

Co więcej, badania opublikowane w czasopiśmie Nutritional Health wykazały, że brak jakiegokolwiek posiłku w ciągu dnia prowadzi do ogólnego większego uczucia zmęczenia pod koniec dnia.

Znowu ten stres – zmniejszamy.

Jednym z największych „konsumentów” energii jest stres – mówi psycholog dr Paul Baard, psycholog sportowy z Uniwersytetu w Fordham stanie Nowy Jork.

Dodaje również, że „Stres jest wynikiem niepokoju , a niepokój zużywa dużo naszej energii”.

Podobnie jak zmartwienie lub strach, stres może powodować psychiczne i fizyczne wyczerpanie. Niekoniecznie duży, ale chroniczny stres obniża poziom energii, więc z biegiem czasu robisz mniej, ale zmęczenie odczuwasz bardziej.

W podobny sposób działa niewyrażony gniew. Może zadać dwukrotny cios twojemu poziomowi energii. Wydajemy całą naszą energię, próbując powstrzymać nasze gniewne uczucia, a to może być wyczerpujące.Według cytowanego wcześniej psychologa, możemy przeciwdziałać tym efektom, wprowadzając więcej zajęć relaksacyjnych do naszej codziennej rutyny.

Dla wielu osób dobrym sposobem na rozładowanie stresu i gniewu będzie aktywność fizyczna. Inni znajdują ulgę w słuchaniu muzyki, czytaniu powieści kryminalnej, a nawet w zwykłej rozmowie telefonicznej. Nie musisz robić wszystkiego, wystarczy, że znajdziesz sposób, który działa na Ciebie. Cokolwiek jest dla Ciebie relaksujące, zmniejszy napięcie i pomoże zwiększyć energię.

Mocna przekąska.

Dobra przekąska to coś więcej niż jedzenie między posiłkami, mówi dietetyk Keith Ayoob, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Medycznym im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku. Sugeruje on stosować przekąski, które łączą w sobie białko, odrobinę tłuszczu i błonnika. Na przykład masło orzechowe na krakersie pełnoziarnistym lub jogurt z garścią orzechów.

Węglowodany zapewniają szybkie pobudzenie, białko utrzymuje energię, a tłuszcz sprawia, że ​​energia jest trwała.

Kofeina.

Zrób sobie latte. Połącz szybką dawkę kofeiny z podtrzymującą mocą białka, wypijając niskotłuszczową latte zamiast filiżanki kawy, podpowiada Ayoob.

Mleko zamienia kawę w napój białkowy, który zapewnia nie tylko dodatkową energię, ale także wapń, który jest dobry dla kości.

Przy spożywaniu kofeiny istotne jest, aby wyeliminować efekt „caffeine crash” – czyli nieprzyjemne uczucie, takie jak zmęczenie, rozdrażnienie i senność, które pojawiają się, gdy kofeina przestaje działać. Tutaj z pomocą przychodzi kardamon. Można go dodawać do kawy, lub skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak na przykład Grinday Energik, który poza kofeiną, posiada w sobie odpowiednio dobraną ilość ekstraktu z kłączy dzikiego kardamonu. Oprócz tego posiada w składzie 3 adaptogeny, które również dodają energii i zmniejszają uczucie zmęczenia.

Sprawdź więcej na: https://zdrowyenergetyk.pl/

Bonus:

Zbadaj tarczycę oraz wykonaj pełną morfologię krwi.

Z pewnością nie zapewni natychmiastowego wzmocnienia. Jeśli jednak ciągle masz za mało energii – zwłaszcza jeśli czujesz się ospały nawet po dobrze przespanej nocy – według dietetyk Samanthy Heller, powinieneś skonsultować się z lekarzem w kwestii badania krwi pod kątem dysfunkcji tarczycy, a także anemii.

Tarczyca może być szczególnym problemem dla kobiet. Często pojawia się po porodzie i w okresie okołomenopauzalnym. Proste badanie krwi może zweryfikować, czy to właśnie ten problem dotyczy Ciebie. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie niedoczynność tarczycy, leki mogą przywrócić sprawność Twojemu organizmowi.

W anemii, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek może oznaczać, że organizm nie otrzymuje tlenu niezbędnego do utrzymania energii. Więc łatwo się męczysz.

Przypisy:
https://www.webmd.com/women/features/10-energy-boosters

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]


Zostaw komentarz