Brak energii i ciągłe zmęczenie? Są na to naturalne sposoby. Poznaj 6 najbardziej skutecznych [+ BONUS]

Brak energii i ciągłe zmęczenie? Są na to naturalne sposoby. Poznaj 6 najbardziej skutecznych [+ BONUS]

Brak energii do działania, a do tego ciągłe zmęczenie. Znasz to z autopsji? Nie martw się, nie jesteś jedyny. Problem dotyka sporą część społeczeństwa. Wysokie tempo życia, nadmiar obowiązków, a do tego losowe problemy spowodowane aktualnymi wydarzeniami życiowymi, zdecydowanie się do tego przyczyniają. Dodatkowo generują stres i mogą wpłynąć na obniżony nastrój.

Według badań przeprowadzonych przez Grinday, aż 91% ankietowanych deklaruje brak energii do działania, a na zmęczenie narzeka 75% badanych.

Czego potrzebujesz? Trwałego rozwiązania, aby powstrzymać ospałość. W oparciu o sugestie ekspertów ds. zdrowia, stworzyliśmy listę 6-ciu (+ BONUS) metod na naturalne zwiększenie poziomu energii organizmu. Wypróbuj jedną, dwie, lub sześć. Oto one:

Wystarczy spacer.

Wydawać by się mogło, że ruch jest ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy wykonywać w momencie wyczerpania. Rzeczywistość jest jednak inna. Według doniesień ekspertów, zwiększenie aktywności fizycznej, zwłaszcza chodzenia, podnosi energię.

Dr Robert Thayer z Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego przeprowadził eksperyment, którego efekty można streścić następująco:

  • Jednorazowy, energiczny 10-minutowy spacer zwiększył energię, a jego efekty trwały do ​​dwóch godzin.
  • Codzienne 10-minutowe spacery, wykonywane regularnie przez trzy tygodnie, poprawiły ogólny poziom energii oraz nastrój.

Weź krótką drzemkę.

Zbyt duża ilość przyjmowanych informacji, a co za tym idzie nadmierny wysiłek mózgu, może powodować spadek energii.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytuty Zdrowia Psychicznego (USA), 60-minutowa drzemka może nie tylko odwrócić paraliżujące umysł skutki przeładowania informacjami, ale również pomóc w lepszym zapamiętywaniu.

Nie zapominaj o śniadaniu (ani żadnym innym posiłku).

Najważniejszy jest dobry start. Dietetyk Uniwersytetu Nowojorskiego Samantha Heller potwierdza, że badania pokazują, iż osoby, które jedzą śniadanie, mają lepszy nastrój i więcej energii w ciągu dnia.

Co więcej, badania opublikowane w czasopiśmie Nutritional Health wykazały, że brak jakiegokolwiek posiłku w ciągu dnia prowadzi do ogólnego większego uczucia zmęczenia pod koniec dnia.

Znowu ten stres – zmniejszamy.

Jednym z największych „konsumentów” energii jest stres – mówi psycholog dr Paul Baard, psycholog sportowy z Uniwersytetu w Fordham stanie Nowy Jork.

Dodaje również, że „Stres jest wynikiem niepokoju , a niepokój zużywa dużo naszej energii”.

Podobnie jak zmartwienie lub strach, stres może powodować psychiczne i fizyczne wyczerpanie. Niekoniecznie duży, ale chroniczny stres obniża poziom energii, więc z biegiem czasu robisz mniej, ale zmęczenie odczuwasz bardziej.

W podobny sposób działa niewyrażony gniew. Może zadać dwukrotny cios twojemu poziomowi energii. Wydajemy całą naszą energię, próbując powstrzymać nasze gniewne uczucia, a to może być wyczerpujące.


Grinday Energik – Energia Witalność

Wspieraj witalność, dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Według cytowanego wcześniej psychologa, możemy przeciwdziałać tym efektom, wprowadzając więcej zajęć relaksacyjnych do naszej codziennej rutyny.

Dla wielu osób dobrym sposobem na rozładowanie stresu i gniewu będzie aktywność fizyczna. Inni znajdują ulgę w słuchaniu muzyki, czytaniu powieści kryminalnej, a nawet w zwykłej rozmowie telefonicznej. Nie musisz robić wszystkiego, wystarczy, że znajdziesz sposób, który działa na Ciebie. Cokolwiek jest dla Ciebie relaksujące, zmniejszy napięcie i pomoże zwiększyć energię.

Mocna przekąska.

Dobra przekąska to coś więcej niż jedzenie między posiłkami, mówi dietetyk Keith Ayoob, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Medycznym im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku. Sugeruje on stosować przekąski, które łączą w sobie białko, odrobinę tłuszczu i błonnika. Na przykład masło orzechowe na krakersie pełnoziarnistym lub jogurt z garścią orzechów.

Węglowodany zapewniają szybkie pobudzenie, białko utrzymuje energię, a tłuszcz sprawia, że ​​energia jest trwała.

Kofeina.

Zrób sobie latte. Połącz szybką dawkę kofeiny z podtrzymującą mocą białka, wypijając niskotłuszczową latte zamiast filiżanki kawy, podpowiada Ayoob.

Mleko zamienia kawę w napój białkowy, który zapewnia nie tylko dodatkową energię, ale także wapń, który jest dobry dla kości.

Przy spożywaniu kofeiny istotne jest, aby wyeliminować efekt „caffeine crash” – czyli nieprzyjemne uczucie, takie jak zmęczenie, rozdrażnienie i senność, które pojawiają się, gdy kofeina przestaje działać. Tutaj z pomocą przychodzi kardamon. Można go dodawać do kawy, lub skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak na przykład Grinday Energik, który poza kofeiną, posiada w sobie odpowiednio dobraną ilość ekstraktu z kłączy dzikiego kardamonu. Oprócz tego posiada w składzie 3 adaptogeny, które również dodają energii i zmniejszają uczucie zmęczenia.

Sprawdź więcej na: https://zdrowyenergetyk.pl/

Bonus:

Zbadaj tarczycę oraz wykonaj pełną morfologię krwi.

Z pewnością nie zapewni natychmiastowego wzmocnienia. Jeśli jednak ciągle masz za mało energii – zwłaszcza jeśli czujesz się ospały nawet po dobrze przespanej nocy – według dietetyk Samanthy Heller, powinieneś skonsultować się z lekarzem w kwestii badania krwi pod kątem dysfunkcji tarczycy, a także anemii.

Tarczyca może być szczególnym problemem dla kobiet. Często pojawia się po porodzie i w okresie okołomenopauzalnym. Proste badanie krwi może zweryfikować, czy to właśnie ten problem dotyczy Ciebie. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie niedoczynność tarczycy, leki mogą przywrócić sprawność Twojemu organizmowi.

W anemii, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek może oznaczać, że organizm nie otrzymuje tlenu niezbędnego do utrzymania energii. Więc łatwo się męczysz.

Przypisy:
https://www.webmd.com/women/features/10-energy-boosters

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Grinday Energik – Energia Witalność

Wspieraj witalność, dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Zostaw komentarz