Zioła dla mózgu — co jest najlepsze dla naszego umysłu

Zioła dla mózgu — co jest najlepsze dla naszego umysłu

Istnieje wiele naturalnych środków, które potęgują pracę umysłu. Działanie to jest najczęściej wielotorowe. Polega na zwiększaniu możliwości kognitywnych, koncentracji oraz jasności myślenia. Istnieje również możliwość podnoszenia jakości pamięci.


MIND UP – PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
Mind Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki podnoszą Twoją koncentrację (ashwagandha) oraz wspomagają czujność i funkcje kognitywne (żeń szeń). Produkt wegański.Jednak trzeba pozostać bardzo uważnym, ponieważ na rynku istnieje wiele substancji, które po przekroczeniu pewnego stężenia we krwi, mogą wywołać skutki odwrotne od zamierzonych. Jednak jest gama produktów szczególnie bezpiecznych, które zawierają jedynie sprawdzone zioła dla mózgu. Jakie to rośliny i czego można oczekiwać po ich zastosowaniu?

Ashwagandha — siła spokoju

Wyciąg z tej rośliny znalazł wielu zwolenników w ostatnim czasie. Ekstrakt z części podziemnej tego niezwykłego ziela, zmniejsza negatywny skutki stresu i poziom hormonu odpowiedzialnego za te skutki — kortyzolu. Jest on wytwarzany w korze nadnerczy i zaliczany do glikokortykosteroidów. Jest potocznie nazywany hormonem stresu, ponieważ jego poziomy zwiększają się podczas stanów niepokoju, głodu oraz zmniejszonej ilości snu. 

Ashwagandha zmniejsza uczucie napięcia nerwowego, obniża poziom tego hormonu oraz reguluje nasz nastrój. Ma to wpływ na pracę mózgu, ponieważ polepsza możliwość koncentracji, zwiększa pamięć oraz racjonalne myślenie. 

Popraw swój nastrój z Różeńcem

Różeniec górski, funkcjonuje również pod nazwą Rhodiola lub Rhodiola rosea to roślina znana ze swoich możliwości wpływu na samopoczucie. Jest nazywana również adaptogenem, czyli substancją wpływającą na możliwości naszego umysłu oraz pozytywnie modyfikującą nasze samopoczucie. Jednak jest ona bezpieczna i nie powoduje uzależnień.

Poprawia również funkcję mózgu. Jej właściwości sprawiają, że oprócz polepszania nastroju, wpływa na procesy myślowe. Koncentracja oraz pamięć ulegają wzmocnieniu. Można również odczuć zwiększenie jasności umysłu, co pomaga w codziennym podejmowaniu decyzji, pracy oraz treningu.

Ekstrakt z korzenia tej rośliny zmniejsza negatywne skutki stresu. Jest bardzo pomocny w okresach wzmożonej pracy umysłowej, jak i w czasie zmniejszonej odporności na stres. 

Najlepsze zioła dla mózgu – Żeń-szeń

Tę roślinę ludzkość zna od czasów starożytnych. Istnieje kilka jej gatunków, które będą różniły się działaniem. Największy, dobroczynny wpływ na umysł będzie miała odmiana koreańska. Od zarania dziejów jest używana jako czynnik polepszający pracę mózgu, koncentrację oraz pobudzający. Dzieje się tak za sprawą substancji nazywanych ginsenozydami. Dzięki nim posiada ona takie niezwykłe właściwości i otrzymała miano wszech ziela. Doceniana przede wszystkim za polepszanie funkcji kognitywnych mózgu, czyli zdolności uczenia się i zwiększenie bystrości centralnego układu nerwowego.

Polecana wszystkim osobom, którym zależy na zachowaniu odpowiednich właściwości myślenia i pamięci. Istnieją badania, które potwierdzają również, iż żeń-szeń zmniejsza tempo procesu starzenia się mózgu. Jego regularne stosowanie obniżają znacząco procesy degradacji komórek nerwowych, przyczyniając się do zachowania dobrej kondycji układu nerwowego przez długie lata. 

Bibliografia:

  • https://www.izielnik.pl/blog/jakie-ziola-na-pamiec-i-koncentracje-sa-najlepsze
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/ziola-poprawiajace-koncentracje-aa-Rq6y-KAoa-cs7g.html
  • https://portal.abczdrowie.pl/medycyna-naturalna-co-jest-dobre-dla-mozgu
  • https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/ziola-na-pamiec-i-koncentracje/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]