Witaminy i suplementy na pamięć i koncentrację dla studentów i uczniów. Które z nich pomogą w nauce?

Witaminy i suplementy na pamięć i koncentrację dla studentów i uczniów. Które z nich pomogą w nauce?

Witaminy na koncentrację są niezbędne, by dostarczyć mózgowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Warto pamiętać o tym, że komórki nerwowe nie mają zdolności odnowy, dlatego dostarczanie witamin i minerałów w codziennej diecie jest bardzo istotne.


MIND UP – PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
Mind Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki podnoszą Twoją koncentrację (ashwagandha) oraz wspomagają czujność i funkcje kognitywne (żeń szeń). Produkt wegański.Jeśli obserwujesz u siebie problemy z koncentracją, zaburzenia pamięci czy nadmiernego wyczerpania, koniecznie wprowadź suplementację.

Witaminy z grupy B

Ogromną rolę, jeśli chodzi o sprawne działanie naszego mózgu, odgrywają witaminy z grupy B. To na nie w pierwszej kolejności powinniśmy postawić, jeśli chcemy wspomóc ten organ. Witamina B1, czyli tiamina, bierze udział w produkcji mieliny, która jest niezbędna do ochrony włókien nerwowych. Witamina B12 oraz kwas foliowy wpływają na nasze samopoczucie, bowiem współdziałają w wytwarzaniu metioniny odpowiedzialnej za nastrój.

Oznaką niedoboru witaminy B12 jest problem z przyswajaniem wiedzy, natomiast brak kwasu foliowego powoduje długotrwałe zmęczenie. Warto zadbać także o uzupełnienie witaminy B5, czyli niacyny. Ma ona wpływ na pracę obwodowego układu nerwowego, a jej niedobory mogą powodować nerwowość czy rozdrażnienie. Witaminy z grupy B zapobiegają także przedwczesnemu starzeniu się komórek nerwowych czy rozwojowi depresji. Występują one w mięsie, orzechach czy nasionach.

Witamina F na pamięć

Nienasycone kwasy tłuszczowe są niezwykle istotne, zwłaszcza w czasie wzmożonego wysiłku psychicznego. Inaczej zwane są dobrymi tłuszczami lub witaminą F. To właśnie one stanowią ok. 60% masy mózgu, dlatego w razie ich niedoboru, mózg pracuje wolniej, a zapamiętywanie staje się utrudnione. Witaminę F musimy dostarczać wraz z pożywieniem, a znajdziemy ją w rybach, np. łosoś czy dorsz, olejach tłoczonych na zimno, nasionach bądź orzechach.

Magnez na koncentrację

Magnez to niezbędny pierwiastek do aktywacji większości enzymów czy witamin. Skutkiem niedoborów magnezu może być depresja, pogorszenie koncentracji, długotrwałe zmęczenie czy apatia. Koniecznie zatroszcz się o jego dostarczenie do organizmu.

Naturalne wzmocnienie dla mózgu

Możesz także postawić na naturalne suplementy dla mózgu, które sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy czekają Cię ważne egzaminy, przemówienia czy wzmożony wysiłek psychiczny. Bezpiecznymi boosterami dla mózgu są:

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 4.5]