Skuteczne sposoby na lepsze zapamiętywanie

Jeśli chcesz, by nauka przychodziła Ci z łatwością, a istotne informacje nie uciekały natychmiastowo z głowy, warto skorzystać ze sposobów na lepsze zapamiętywanie. Istnieje kilka rozwiązań, które sprawią, że szybciej zapamiętasz interesujące Cię rzeczy. Sprawdź nasze skuteczne sposoby i wybierz idealny dla siebie.

Powtarzaj na głos

To sposób idealny dla słuchowców. Jeśli chcesz lepiej zapamiętać istotne informacje, opowiedz innej osobie o tym, czego właśnie się nauczyłeś. To skuteczny sposób na to, by zapamiętać wiadomości na dłużej. Badania dowodzą, że rozmówca wcale nie musi Cię słuchać. Możesz także powtarzać informacje na głos w pojedynkę.

Przeczytaj również:
Rośliny najlepiej wpływające na koncentrację

Rób odręczne notatki

Odręczne notatki pomogą Ci szybciej zapamiętać istotne informacje. Zrezygnuj z robienia notatek na komputerze – dlaczego? Na komputerze notujemy szybciej, a tym samym nie przyswajamy dobrze wiadomości. Notując ręcznie jesteśmy jakby zmuszani do natychmiastowego analizowania materiału i wybierania najistotniejszych elementów.

Rysuj na marginesie

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Plymouth dowiodły, że nawet zwykłe “bazgroły” na marginesie są w stanie poprawić efektywność nauki. Jeśli w trakcie słuchania, np. wykładu, będziesz szkicować, zapamiętasz średnio o 30% więcej informacji.


MindUp – Umysł Pamięć Koncentracja
MindUp to innowacyjny suplement diety zwiększający wydajność i szybkość pracy mózgu oraz całego układu nerwowego. Dzięki specjalnie dobranej formule, składniki aktywne zawarte w MindUp wspomagają pamięć i koncentrację, stymulują oraz wspierają układ nerwowy w stanach zmęczenia, utraty koncentracji i stresu.
Przeczytaj również:
Teina – moc pobudzenia

Odetchnij i zrób przerwę

W czasie nauki zadbaj o krótkie przerwy. Podziel materiał na części i po przyswojeniu każdej z nich, zrób kilka minut odpoczynku. Dobrym wyborem jest pójście na spacer, odetchnięcie świeżym powietrzem czy nawet nauka w parku.

Według badań, kluczowy jest widok samej natury, a nie faktyczne przebywanie w jej otoczeniu. Podczas odpoczynku wybieraj spacer po lesie czy parku, a nie przy ruchliwej ulicy bądź zrelaksuj się w pomieszczeniu, w którym zastosowane są łagodne odcienie zieleni, a za oknami widać ładne krajobrazy.

Zadbaj o aktywność fizyczną i odpowiednie odżywianie

Podczas nauki spożywaj posiłki co 3 godziny. Idealnym wyborem będą produkty bogate w białko, owoce i warzywa. Jako przekąskę wybieraj orzechy, pestki dyni czy słonecznika. Pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu – wodzie mineralnej i zielonej herbacie. By dotlenić mózg, spaceruj na świeżym powietrzu, pobiegaj lub wykonuj skłony w trakcie przerw od nauki.

Przeczytaj również:
Adaptogeny – niezwykłe rośliny, które wzmacniają organizm

Suplementy na pamięć i koncentrację

By jeszcze lepiej zapamiętywać, stosuj suplementy na pamięć i koncentrację. W ich składzie znajdziesz ekstrakt z ashwagandhy, która eliminuje skutki stresu, L-tyrozynę, dzięki której zachowasz przytomność umysłu, ekstrakt z różeńca górskiego poprawiającego pamięć i koncentrację, cholinę zmniejszającą objawy zmęczenia i osłabienia.

Mind Up jest niezastąpionym suplementem podczas nauki, przed ważnym egzaminem, wystąpieniem czy przemówieniem.

Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 0 Średnia: 0]