Na poprawę pamięci i koncentracji. Najlepsze rośliny na pamięć i koncentrację

Na poprawę pamięci i koncentracji. Najlepsze rośliny na pamięć i koncentrację


Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Produktywność jest cechą, która przydaje się wszędzie, nie tylko w pracy, lecz również w życiu codziennym, sporcie. Niestety, może ona zmniejszać się z wiekiem, będziemy mniej skoncentrowani, więcej rzeczy będzie mogło nas wybić z równowagi.

Duży wpływ na koncentrację będzie miał również styl życia. Jeżeli jesteś człowiekiem zabieganym, zapracowanym i narażonym na stres, możesz liczyć się ze zmniejszeniem koncentracji.

W naturze jest wiele substancji oraz roślin, które zawierają je w sobie, które pomogą odzyskać Ci spokój, równowagę oraz koncentrację. Oto kilka z nich. 

Ashwaganda

Można ją spotkać pod nazwą Witania Ospała. Adaptogen zyskujący coraz większą popularność. Poleca się go osobom, które są narażone na stres i cierpiącym z powodu depresji. Wspiera on również funkcjonowanie tarczycy. Wspomaga regenerację naszego mózgu, ułatwia zasypianie, koncentrację oraz zmniejsza skutki stresu. 

Dziurawiec

Ta roślina jest świetnym remedium na wszelkie spadki formy nie tylko fizycznej, ale i mentalnej podczas okresu jesienno-zimowego. Dziurawiec zawiera wiele substancji czynnych o dobroczynnych właściwościach m.in. hiperycynę, polifenole, rutynę, garbniki, związki żywiczne, flawonoidy, glikozyd. Związki te będą odpowiadały za polepszenie samopoczucia, niwelowanie depresji, zwiększenie koncentracji. 

Głóg

Kwiaty głogu polepszają krążenie, przez co będą stymulowały nasz umysł do lepszej pracy. Działa również rozkurczowo i przeciwzapalnie, przez co może zmniejszać obrzęki oraz bóle, co znacznie poprawi nasze ogólne samopoczucie. Zauważono również, że napar z tej rośliny pomaga się uspokoić i wyciszyć, co będzie przynosiło ukojenie ludziom zapracowanym, poddawanym działaniom permanentnego stresu.

Lwia grzywa

Znany również pod nazwą soplówka jeżowata. Posiada on w swoim składzie substancję nootropową wpływającą na zwiększenie czynnika wzrostu nerwów-NFG w naszych umysłach. Zwiększa on tempo wzrostu połączeń nerwowych, przez co polepsza funkcję poznawcze, pamięć, koncentrację. Grzyb ten jest również źródłem 32 innych związków, korzystnie wpływających na nasze zdrowie. 


Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Orzechy włoskie

Zauważono, że regularne spożywanie orzechów różnego rodzaju sprzyja rozwojowi funkcji naszego mózgu. Dzieje się tak za sprawą dwóch czynników: kwasu lanolinowego, który jest niezbędny do prawidłowej pracy naszych komórek nerwowych oraz lecytyny jednego z najzdrowszych tłuszczy. Będą one poprawiały pracę naszych umysłów poprzez polepszenie przepływu krwi, a co za tym idzie dostarczania substancji odżywczych i tlenu komórkom mózgu. Duże ilości orzechów w codziennej diecie poleca się osobom nadpobudliwym, ze skłonnościami do depresji, z objawami przemęczenia oraz zaburzeniami koncentracji. 

Różeniec górski

Wyciąg z tej rośliny jest niezwykle skuteczny w utrzymywaniu odpowiedniego zdrowia psychicznego, łagodzi on niepokój, podnosi odporność na stres. Testy kliniczne wykazują, iż substancje czynne, zawarte w różeńcu jak np.: pochodne kwasu cynamonowego i tyrozolu, tj. rozawina, rozaryna, rozyna i salidrozyd, zmniejszają stężenie kortyzolu (hormonu stresu) i utrzymują odpowiedni poziom substancji chemicznych w mózgu, które odpowiadają na nastrój, funkcje poznawcze, koncentrację oraz pamięć. Różeniec górski jest zalecany w okresach wzmożonej pracy umysłowej, podczas zwiększonego stresu oraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy po prostu pogoda nie nastraja. 

Rozmaryn lekarski

Zioło to polepsza koncentrację poprzez zwiększenie przepływu krwi, szczególnie przez mózg. Właściwości te polepszą odżywienie komórek mózgu, będą one również lepiej dotlenione, przez co ich praca będzie dużo wydajniejsza. Roślina ta polecana jest również osobom skarżącym się na migrenowe bóle głowy, zdolności od omdleń oraz ludziom osłabionym przez różne czynniki. 

Świerzbowiec właściwy

Właściwości poprawiające pracę mózgu, nastrój oraz ogólne samopoczucie za sprawą tej rośliny, są znane już od dawna. Zawiera w sobie L-DOPA – prekursor dopaminy. Zwiększa koncentrację, uczucie spokoju, poprawia wydolność fizyczną ze względu na właściwości podnoszące poziom testosteronu, a obniżające stężenie prolaktyny.

Zielona herbata

Napar pity z zielonych liści herbaty zawiera w sobie znaczne ilości przeciwutleniaczy, które w tym przypadku są reprezentowane przez grupę polifenoli. Będą one m.in. poprawiały jasność umysłu, zwiększały zdolność koncentracji oraz uczenia się. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj ketachina, która prawdopodobnie jest w głównej mierze odpowiedzialna za dobroczynny wpływ picia zielonej herbaty. Warto również dodać, że najnowsze badania wskazują na zwiększanie aktywności kory przedczołowej przez tę roślinę. Ten obszar mózgu odpowiada za złożone funkcje poznawcze i intelektualne. 

Żeń-szeń

Ta cudowna roślina, która zyskała rangę wszech leku, kryje w sobie całe morze substancji czynnych mających działanie prozdrowotne. Wyizolowano ich aż 200, gdzie znajdziemy również witaminy, makro- i mikroelementy. Jednak dla naszego mózgu najważniejsze są ginsenozydy, związki należące do saponin trójterpenowych. Najczęściej w wyciągu z korzenia żeń-szenia jest ich od 4-10%. Będą one stymulowały nasze mózgi do wydajniejszej pracy. Zwiększają również naszą pamięć i koncentrację oraz poprawiają nastrój. 

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/ziola-poprawiajace-koncentracje-aa-Rq6y-KAoa-cs7g.html
  • https://www.izielnik.pl/blog/jakie-ziola-na-pamiec-i-koncentracje-sa-najlepsze
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCeniec_g%C3%B3rski
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,rozeniec-gorski—sklad–wlasciwosci–dzialanie–dawkowanie,artykul,1729108.html
  • http://zdrowiepowraca.pl/artykul,lepsza-pamiec-dzieki-ziolom-poprawiajacym-prace-mozgu
  • https://www.domzdrowia.pl/artykul/witaminy-i-mineraly-na-polepszenie-pamieci-870
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 4.5]

Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Zostaw komentarz