Legalne boostery dla mózgu

Legalne boostery dla mózgu

Każdy z nas czuje czasami nadmierne przemęczenie i wrażenie tzw. “ciężkiego myślenia”. To naturalne procesy, których podłoża mogą być bardzo różne. Na szczęście nauka i natura idą w parze i coraz częściej możemy sięgnąć po legalne boostery dla mózgu. Jednak ciężko znaleźć rzetelne informacje na ich temat oraz skutki ich działania. Oto pięć najlepszych wspomagaczy koncentracji i pracy naszego mózgu.

5-HTP

Jest to środek, którego substancja aktywna 5-hydroksytryptofan naturalnie występuje w naszych mózgach. Jest on prekursorem serotoniny i melatoniny, a jego działaniem dodatkowym jest zmniejszenie odczuwania głodu. Ta interesująca substancja będzie miała wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację, działanie mózgu i jakość snu.

L-Tryptofan

To dość interesujący aminokwas o bardzo szerokim zastosowaniu. Posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest substancją występującą naturalnie, zwłaszcza w produktach o dużej zawartości białka. Jednak jest on tam w dość niskich stężeniach, więc aby poczuć jego działanie, trzeba pomyśleć o suplementacji.

Będzie on działał pozytywnie na samopoczucie, koncentrację, sen, oraz powodował odczuwalnie zwiększoną energię. Jest on zupełnie bezpieczny. Co ważne w serotoninę, może zostać przekształcony już w wątrobie, nawet jeżeli nie przekroczy bariery krew-mózg, zasili on pulę tej substancji w organizmie. Dodatkowo może on zostać wprowadzony do szlaku tryptaminy. Przez co będzie on zwalczał bóle głowy i skutki rozregulowanego ciśnienia.

L-Tyrozyna

Jest ona aminokwasem występującym w naszym mózgu. Zasila szlak metaboliczny dopaminy oraz adrenaliny. Magazynowanie L-Tyrozyny odbywa się w pęcherzykach synaptycznych, a jej działanie jest odczuwalne po 1-2 godzin od zażycia. Będzie ona odpowiadała za polepszenie samopoczucia, skrócony czas reakcji.

Polepsza ona również przewodzenie informacji przez komórki nerwowe, przez co zwiększy ona koncentrację, pamięć. Będzie ona również dobrym sposobem na jesienno-zimowy spadek samopoczucia, a nawet remedium na depresję.

Alpha GPC

Alfosceran choliny jest fosfolipidem, który naturalnie występuje w błonach komórek, również mózgowych. Ten ciekawy w swoim działaniu związek jest substancją prekursorową w szlaku sygnałowym fosfatydylocholiny i nośnikiem choliny w centralnym układzie nerwowym.

Dzięki swoim możliwościom odbudowywania i ochrony neuronów będzie on zwiększał możliwości naszego umysłu, polepszał pamięć i koncentrację oraz zwiększał refleks. Dodatkowym plusem, jest stymulacją wydzielania hormonu wzrostu, przez tę substancję.

Ginsenozydy

Są to saponiny tritrerpenowe, które występują w korzeniu żeń-szenia. Mają wiele dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu, jak i umysłu. Podnoszą ilość dostarczanych substancji odżywczych i tlenu do komórek mózgowych, przez co mogą one lepiej i wydajniej pracować. Będzie to prowadziło do polepszenia działania mózgu, zwiększenia koncentracji oraz pamięci. Dodatkowo uzyskujemy efekt jasności umysłu oraz zwiększenie dobrego samopoczucia i uczucie wzrastania energii.

Bibliografia:

  • https://prozdrowotny.pl/64-boostery-mozgu
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/zen-szen-wlasciwosci-zdrowotne-zen-szen-na-potencje-pamiec-i-mocne-ser-aa-CM6D-C1yA-6A8a.html
  • http://www.edunauka.pl/biochzensen.php
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_nootropowe
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 5]
Zostaw komentarz