Jakie są przyczyny braku koncentracji?

Jakie są przyczyny braku koncentracji?

Mózg jest bardzo precyzyjnym narządem. Pozwala nam na osiąganie rzeczy niemożliwych i łamanie wszelkich barier. Jednak należy się o niego bardzo troszczyć, aby służył nam dobrze.

Kiedy dojdzie już do zachwiania równowagi w naszym mózgu, wysyła nam pewne informacje, które powinniśmy odczytać jako symptomy jego niewłaściwej pracy. Pierwszą z nich jest zmniejszona koncentracja. To alarm, na który powinniśmy szybko odpowiedzieć, aby problem się nie pogłębił.

Jakie są przyczyny braku koncentracji? Na co trzeba w takim razie uważać?

Śpij, regeneruj się, wzmacniaj

Sen to czas dla organizmu. Wtedy zachodzą zmiany, które naprawiają szkody w całym układzie nerwowym, pokarmowym, sercowo-naczyniowym i ruchowym. Wszystkie procesy podczas odpoczynku w nocy są nakierowane na regenerację. Zwiększa się wyrzut hormonu wzrostu, który działa na każdy aspekt naszego organizmu, abyśmy odpowiednio prosperowali. Co się stanie, kiedy mamy go za mało?

Metabolizm mózgu jest na tyle szybki, że to właśnie on będzie dawał nam znaki o zbyt małej ilości godzin snu. Objawy nie będą niestety zbyt przyjemne. Najczęstszymi będą tutaj: zawroty głowy, brak koncentracji, zaburzenia apetytu, rozdrażnienie. Musimy dbać o przesypianie odpowiedniej ilości godzin, jest to niezbędne do utrzymania naszej koncentracji na należytym poziomie.

Jakie są przyczyny braku koncentracji?

Niewłaściwy sposób odżywiania to najczęstsza z przyczyn braku koncentracji i ogólnej dysfunkcji naszego układu nerwowego.Po pierwsze, nie dostarczamy mu właściwych substancji odżywczych — witamin, mikro i makroelementów oraz tłuszczów z grupy omega 3 i 6. Będzie to rzutowało na jego pracę, która na ogół będzie niewłaściwa.

Po drugie, metabolizm mózgu jest wyłącznie glikolityczny, czyli odżywia się jedynie cukrami prostymi. Przy złym jedzeniu, bardzo bogatym w cukry proste (biały cukier, rafinowany), nasz ośrodkowy układ nerwowy jest dosłownie “bombardowany” ogromną ilością węglowodanów prostych, co też nie jest dobre.

Po trzecie, śmieciowe jedzenie zawiera substancje toksyczne, konserwanty, polepszacze smaku, słodziki, które przechodząc barierę krew-mózg, niszcząc go. Przez co jego praca się pogarsza, a my jesteśmy coraz mniej skoncentrowani.

Postaw na naturalnych sprzymierzeńców

Natura na tyle obdarowała nas swymi dobrodziejstwami, że czerpiąc z niej to, co jest najlepsze, możemy wspomóc pracę mózgu. Wypełniając luki, o których mowa była wcześniej, dodatkowo możesz zwiększyć swoją koncentrację poprzez stosowanie naturalnych substancji stymulujących lepszą pracę umysłu.

Żeń-szeń, różeniec górski, czy ashwagandha od wieków są używane w naturalnej medycynie, jako źródła substancji pomagających z brakiem koncentracji. Regenerują one układ nerwowy, wspierają jego pracę oraz odpowiednie odżywienie. Zmniejszają również niekorzystne efekty stresu, który jak powszechnie wiadomo, paraliżuje. Wszystkie te substancje znajdziesz w produkcie Grinday Mind Up, który stworzony został dla osób walczących z szybkim tempem życia.

Bibliografia:

  • https://www.medme.pl/cogninet/artykuly/problemy-z-koncentracja-przyczyny,67393.html
  • https://wylecz.to/uklad-nerwowy-i-psychiatria/problemy-z-koncentracja-1461236000/
  • http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/50-artykuly/1038-dzieci-z-zaburzeniami-uwagi.html
  • https://stronazdrowia.pl/problemy-z-koncentracja-przyczyny-u-dzieci-i-doroslych-jak-rozpoznac-add-sposoby-na-brak-koncentracji-i-poprawienie-pamieci/ar/c14-14056215
  • https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaburzenia-koncentracji
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]