Jaka jest odpowiednia dieta dla mózgu?

Jaka jest odpowiednia dieta dla mózgu?

Nasz mózg nie odżywia się w standardowy sposób, jego metabolizm odbiega od standardów i jest bardzo szybki. Małe wahania w składzie, kaloryczności oraz jakości pokarmu potrafią wpływać na jego pracę, regenerację oraz szybkość reakcji. O ten narząd trzeba szczególnie dbać, ponieważ determinuje naszą produktywność oraz możliwość rozwoju intelektualnego.

Co serwować naszemu centralnemu układowi nerwowemu, aby był zadowolony oraz pracował jak najlepiej? Jaka będzie odpowiednia dieta dla mózgu? Czytaj dalej.

Nasz umysł to łakomczuch

Mózg ma metabolizm wyłącznie glikolityczny, to znaczy, że jest w stanie pracować, jeżeli ma odpowiedni dopływ cukrów prostych. To na nich będzie opierał swoją pracę i właściwe funkcjonowanie. Umysł potrzebuje około 150 gramów węglowodanów na dobę w celu zaspokojenia swoich potrzeb.

Jeżeli zaistnieje sytuacja, że nasze spożycie cukru będzie mniejsze, organizm wytworzy go dla zaspokojenia “łaknienia” umysłu. Może je wyprodukować w procesie glikogenolizy w mięśniach i wątrobie lub na nowo z materiału zapasowego, którym są tłuszcze podczas procesu zwanego ketozą. Jednak nie powinno się doprowadzać do takiego stanu przez długi czas. Jest to niewskazane dla odpowiedniej pracy umysłu. Jednak zbyt duża ilość cukrów prostych, również nie sprzyja działaniu naszego układu nerwowego.

Duże stężenie glukozy może spowodować dysfunkcję układów odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości oraz jest uzależniająca dla nas. We wszystkim trzeba znaleźć odpowiedni balans i trzymać się zbilansowanej diety, ubogiej w biały cukier. Najlepszym wyjściem jest korzystanie z cukrów złożonych. Nie tylko będą odpowiednie dla naszego układu pokarmowego, lecz po rozłożeniu zasilą nasz umysł, zapewniając mu odpowiednią pracę.

Nie unikaj tłuszczów w diecie

Nie wolno obniżać spożycia tłuszczów do minimum. Jest to niewskazane z kilku przyczyn. Po pierwsze, wszystkie komórki naszego organizmu posiadają błonę komórkową, która zbudowana jest z fosfolipidów — specjalnie zmodyfikowanych tłuszczy. Aby się odpowiednio rozwijać, komórki muszą się mnożyć, aby ich liczba się zwiększała, potrzebują tłuszczów.


Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Po drugie istnieje bardzo ważna grupa witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a dokładniej A, D, E, K. Zapewniając organizmowi zbyt małą ilość tego makroskładnika, zmniejszamy biodostępność tych witamin, a co za tym idzie, narażamy go na uszkodzenia i dysfunkcje.

Mózg do odpowiedniego działania również potrzebuje tłuszczy. Szczególnie tych z rodzaju omega 9. Będą odpowiedzialne za odpowiednie funkcjonowanie neuronów, przekaźnictwo synaptyczne. Dodatkowo tłuszcze omega 9 będą chroniły nasz układ centralny przed ryzykiem chorób oraz przedwczesnym starzeniem się. 

Podsumowanie

Zachowując racjonalny i zdrowy sposób odżywiania się wpływasz pozytywnie na kondycję i pracę swojego umysłu. Jest to o tyle ważne, że wiele osób poszukuje sposobów na poprawienie jego stanu niezależnie od diety.

Najczęstszym wyborem są substancje pochodzenia roślinnego, które polepszają metabolizm i ogólny stan mózgu. Znajdziesz je w produkcie Mind Up, który zawiera składniki, słynące z dobroczynnego wpływu na centralny układ nerwowy. 

Bibliografia:

  • https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-od-superdiety-do-supermozgu
  • https://www.medme.pl/cogninet/dieta_dla_mozgu
  • http://fazon.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=208:dieta-dla-mozgu-usmiech-dla-ciala&catid=15&Itemid=143
  • https://www.wprost.pl/technologie/396118/dieta-dla-mozgu.html
  • https://www.ibuk.pl/fiszka/116239/dieta-dla-mozgu.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Zostaw komentarz