Jak radzić sobie ze stresem? Kilka przydatnych sposobów

Jak radzić sobie ze stresem? Kilka przydatnych sposobów

Stres jest wyznacznikiem naszych czasów. Każdy musi umieć sobie z nim radzić i nie poddawać jego skutkom. Długotrwałe skutki zwiększonej presji oraz nerwów są wyniszczające zarówno dla naszego ciała, jak i umysłu. Jak sobie radzić ze stresem? Każdy ma swoje, ulubione sposoby na relaks i skuteczny odpoczynek. Jest również kilka niezawodnych uniwersalnych sposobów na nerwy i stres. Przeczytaj dalej!


MIND UP – PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
Mind Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki podnoszą Twoją koncentrację (ashwagandha) oraz wspomagają czujność i funkcje kognitywne (żeń szeń). Produkt wegański.


Poddaj się sportowej rywalizacji

Jak radzić sobie ze stresemSport jest jednym z najlepszych sposobów na wyładowanie wewnętrznego napięcia i zmniejszenie jego negatywnych skutków. Nie dość, że poprawiamy swoje osiągi, zwiększamy dyscyplinę oraz zdrowie, redukujemy w bardzo szybki sposób poziom wyznaczników stresu w naszym organizmie. Zwiększona aktywność wpływa również na poprawienie działania naszego mózgu i praktycznie wszystkich innych organów. Jest nieocenionym sposobem na poprawienie odżywienia i dostępu tlenu do mózgu. Redukuje stres i poprawia działanie całego organizmu. Warto odstresować się w ten sposób!

Jak radzić sobie ze stresem? Zacznij od kuchni!

Wiadome jest, iż to, w jaki sposób się odżywiamy, będzie wpływało na nasz umysł i organizm. Są również produkty, które warto spożywać podczas zwiększenia ilości obowiązków w pracy. Dobrze sprawdzą się tutaj owoce oraz warzywa z dużą ilością witamin i antyoksydantów, które poprawią prosperowanie organizmu w sytuacjach stresowych. Podczas dużej ilości nerwów, nasz organizm zwiększa generowanie wolnych rodników. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio ubezpieczyć we właściwe ilości witamin, spożywanych razem z pokarmem.

Muzyka łagodzi obyczaje

Odpowiedni klimat w pracy, w domu lub na treningu sprzyja skupieniu oraz produktywności. Przez to będziesz lepiej radzić sobie ze stresem oraz staniesz się na niego bardziej odporny. Odpowiednia muzyka relaksuje, daje odpocząć i odprężyć.

Postaw na naturę

Zioła i elementy naturalnej medycyny od zawsze pomagały na większość stanów chorobowych. Żeń-szeń, Ashwagandha, Różeniec Górski, są cenione na całym Świecie za swoje właściwości polepszające jakość pracy umysłu i neutralizujące skutki działania stresu oraz zmniejszające stężenie kortyzolu. Rozjaśniają umysł, polepszają pamięć oraz koncentrację, ułatwiają zasypianie. 

Bibliografia:

  • http://www.szpitaljp2.krakow.pl/fileadmin/media/marketing/1stres%20.pdf
  • https://neurologia-praktyczna.pl/a1303/Jak-skutecznie-radzic-sobie-ze-stresem.html/
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Stres
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/stres-jak-go-pokonac-przyczyny-objawy-i-skutki-stresu-aa-ToT3-RY4a-QzpG.html
  • https://www.pip.gov.pl/pl/bhp/stres-w-pracy/6421,czym-jest-stres-.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]