Jak radzić sobie ze spadkiem koncentracji?

Jak radzić sobie ze spadkiem koncentracji?

Zapewne znasz ten stan, gdy czeka Cię ważne wystąpienie, egzamin, spotkanie i wypijasz hektolitry kawy, by poradzić sobie ze spadkiem koncentracji. I choć kofeina faktycznie może nas pobudzić, nie jest jedynym skutecznym sposobem na poprawę koncentracji. Jak radzić sobie ze spadkiem koncentracji? Poznaj nasze TOP 10, które działa cuda!


MIND UP – PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
Mind Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki podnoszą Twoją koncentrację (ashwagandha) oraz wspomagają czujność i funkcje kognitywne (żeń szeń). Produkt wegański.1. Zjedz konkretne śniadanie

Śniadanie nie bez powodu jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jeśli zdarza Ci się wychodzić z domu bez spożywania śniadania, koniecznie zmień nawyki. Warto wstać kilka minut wcześniej, bowiem pierwszy posiłek w dużym stopniu wpływa na pamięć krótkotrwałą oraz koncentrację. Śniadanie powinno składać się z nabiału, owoców i produktów pełnoziarnistych. 

2. Gorzka czekolada na poprawę koncentracji

Jak zostało dowiedzione, gorzka czekolada potrafi skutecznie rozprawić się ze spadkiem koncentracji. Pirazyna, która jest zawarta w tejże czekoladzie, usprawnia myślenie i skraca czas reakcji. Wystarczy kilka kostek podczas nauki czy pracy.

3. Suplementy diety

Suplementy diety zawierające naturalne składniki skutecznie poprawią Twoją koncentrację. Wypróbuj Mind Up, w którego składzie znajdziesz m.in. cholinę, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego, L-tyrozynę czy ekstrakt z ashwagandhy. Mind Up zwiększa jasność i szybkość myślenia, redukuje uczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego, wspomaga czujność. 

4. Odpowiednie nawodnienie

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu efektywności, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Jeżeli często odczuwasz zmęczenie, boli Cię głowa, może to być sygnał od organizmu, że brakuje mu wody. Zamiast kawy, wybierz szklankę wody mineralnej.

5. Wysypiaj się

Zarywasz noc przed ważnym egzaminem? Niesłusznie. By Twój mózg funkcjonował prawidłowo, konieczne jest wysypianie się. Na poprawę koncentracji korzystnie działa nawet 20-minutowa drzemka w ciągu dnia.

6. Wyznacz sobie cele

Przed rozpoczęciem pracy, ustal cele, które będą realne do osiągnięcia. Dzięki temu unikniesz pokus, skupisz się na działaniu i jego efekcie.

7. Zadbaj o porządek

Porządek w miejscu w pracy czy nauki ułatwi Ci skoncentrowanie się na zadaniu. Pamiętaj, że porządek w otoczeniu to porządek w głowie, dlatego schowaj niepotrzebne przedmioty, które Cię dekoncentrują i wyłącz telefon.

8. Pomyśl o nagrodzie

Jeśli masz problem ze spadkiem koncentracji, pomyśl o nagrodzie, która na Ciebie czeka po wykonaniu zadania. Awans w pracy? Dobra ocena z egzaminu? Wyjście ze znajomymi? Pozytywna motywacja jest kluczem do sukcesu.

9. Rysunki i notatki

Rysowanie, tworzenie mapy myśli, notowanie podczas pracy, pomogą Ci zapamiętać najważniejsze kwestie. Możesz także zapisać istotną myśl, do której zechcesz wrócić później.

10. Odetchnij świeżym powietrzem

W ciepłe dni możesz śmiało uczyć się czy pracować na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz takiej możliwości, pamiętaj o wietrzeniu pomieszczenia, w którym przebywasz, co jakiś czas zrelaksuj się, patrząc przez okno lub chwilę się przespaceruj.

Bibliografia:

  • http://www.medonet.pl/zdrowie,zle-samopoczucie—oslabienie–brak-koncentracji–zawroty-glowy–czy-to-choroba-,artykul,1731761.html
  • https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obnizony-nastroj-i-brak-mobilizacji-jak-poradzic-sobie-z-depresja
  • https://produktywni.pl/blog/koncentracja-i-rozproszenia/
  • https://www.akademia-umyslu.pl/koncentracja/trening-koncentracji
  • https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10232238/5-prostych-i-sprawdzonych-sposobow-na-poprawe-koncentracji.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]